Conde: Všichni tři reprezentanti byli pro tým přínosem

Reprezentační přestávka je za svoji polovinou a futsalisté FK Chrudim každý den pilně polykají tréninkové jednotky, aby se dobře připravili na blížící se vrcholy podzimní části – domácí zápas čtvrtého kola 1. Futsal ligy s Plzní (ve středu 28. září) a hlavně pak říjnové první kolo Ligy mistrů v Severní Makedonii. Před středečním tréninkem mužstva jsme proto vyrazili do sportovní haly a vyzpovídali kouče týmu Felipe Condeho.

Začnu trochu netradičně a optám se vás, zda jste viděl úterní kvalifikační zápas české reprezentace proti Bosně a Hercegovině (výhra 4:2).

Utkání jsem samozřejmě sledoval a musím říct, že ve druhém poločase hrál český tým velmi dobře, na rozdíl od toho prvního. Jsem upřímně rád, že Češi zvítězili a že moji svěřenci k této výhře pomohli. Pro Čechy jsou důležité hlavně tři body, které si do tabulky připsali, což je dobrý rozjezd této části kvalifikace na mistrovství světa.

Již jste to nakousl, v kádru České republiky nastoupila trojice zástupců FK Chrudim – bratři Pavel a David Drozdovi a Tomáš Koudelka. Co jste říkal jejich výkonu?

Před utkáním byly trochu obavy o zdravotním stavu Tomáše, ale nakonec se dokázal dát do pořádku a musím říct, že všichni tři byli pro tým přínosem. Koudy si dobře plnil defenzivní povinnosti, Pavel a David zas byli dost vidět v útoku.

Reprezentační přestávka je za svoji polovinou, proto se musím zeptat. Trénujete hodně, dostávají hráči pořádné dávky?

U nás není rozdíl, jestli je repre pauza nebo není, my trénujeme pořád hodně. A nezáleží nám na tom, zda tu jsou reprezentanti, nebo nejsou. Tím, že nás je teď v přípravě míň, zaměřujeme se hlavně na fyzickou část.

Kdy se vůbec zmíněná trojice má zase připojit k týmu?

Hned ve čtvrtek.

Příští středu vás čeká těžký zápas, od 20:15 hodin hostíte doma Plzeň. Jak se na soupeře připravujete?

Uvidíme, v jakém stavu se vrátí kluci z reprezentace a jestli budou moci trénovat naplno. Předpokládám, že ano. Všichni se pak již začneme připravovat na taktické varianty zápasu, ale pochopitelně po mně nechtějte, abych vám prozradil naši taktiku. To bychom soupeři moc ulehčili (smích). Předpokládám však, že obě mužstva budou využívat hru pět na čtyři a na to se musíme samozřejmě zaměřit.

Jak vás osobně překvapilo, že Plzeň doma prohrála v osmifinále Poháru SFČR se Spartou?

Abych řekl pravdu, tak víc mne zaskočilo vítězství Plzně v druhém kole ligy, kdy porazila Spartu 8:0. Výsledek ale přitom vůbec neodpovídal předvedené hře. A právě po průběhu tohoto prvního střetnutí jsem čekal, že druhé bude vyrovnanější, což se i potvrdilo. Sparta má letos opravdu dobrý tým, a když hrají v krátkém sledu dvakrát proti sobě dvě výborné mužstva, může se stát cokoliv.

Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23