Conde: „Věřím, že na Ligu mistrů budeme stoprocentně připraveni.“

Plných 16 dnů má v současné době 1. Futsal liga reprezentační přestávku, což výrazně ovlivňuje přípravy týmů, které mají ve výběrech svých států zastoupení. Trenéru FK Chrudim Felipe Condemu tak třeba chybí hned šestice hráčů – Pavel a David Drozdovi, Matěj Slováček a Tomáš Koudelka bojují za A tým České republiky s Arménií v kvalifikaci o mistrovství světa, Martin Doša taktéž, ale za reprezentaci Slovenska, a Dominik Balog je s výběrem České republiky U21 na turnaji v Chorvatsku. Ostatní chrudimští futsalisté však také nezahálejí, spíše naopak, dostávají pořádně do těla, vždyť první kolo Ligy mistrů se kvapem blíží (úvodní zápas nás čeká již 26.10.). A tak jsme v pondělí zašli na trénink našeho týmu a trochu jsme kouče Condeho vyzpovídali.

Na úvod se vrátím k poslednímu zápasu s Plzní (3:3). Je teď, s odstupem času, něco, co byste vy konkrétně udělal jinak?

To je na začátek dost těžká otázka (úsměv a zamyšlení). Po pravdě bych asi jinak nic neměnil. Vždyť jsme byli takřka po celý zápas lepší a při normálním počtu hráčů soupeře přehrávali. Škoda, že jsme nedali více branek a nevedli větším rozdílem. Nezvládli jsme bohužel jen hru Plzně pět na čtyři, když hrála bez brankáře. To se nám stalo již loni, a letos opět. Nezbývá nám než se na tuto variantu hry ještě více zaměřit a natrénovat ji, abychom při power play už góly nedostávali. Bohužel v této chvíli to moc dobře, kvůli velké absenci hráčů v reprezentaci, nejde. Ale až budeme opět kompletní, hned se na nácvik této herní situace zaměříme.

V naší zemi máme takové přísloví, které říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Může nám odhalení této „nedokonalosti“ hry v power play pomoci třeba v Lize mistrů?

Samozřejmě že je lepší inkasovat takovéto góly v lize, kde nás čeká ještě mnoho zápasů a vše se dá dalšími výhrami napravit, než v Lize mistrů, kde by to mohlo mít fatální následky. Proto, jak jsem říkal, se na trénincích na tuto variantu hry velmi zaměříme a vyladíme ji. Jinak si ale osobně myslím, že s Plzní naše hra v power play zase tak špatná nebyla, u dvou ze tří branek měli Plzeňští trochu štěstí. Já bych za větší chybu viděl to, že jsme nebyli dost klidní. My chceme pořád hrát s balónem, když ho nemáme, spěcháme hned sebrat míč, hned rozehrát, prostě je potřeba naši hru zklidnit.

Pojďme od Plzně pryč, do současnosti. Jak vlastně trénujete, když vám chybí šest hráčů kádru?

No právě, je to hodně těžké a po pravdě to naši přípravu komplikuje. Nic s tím ale neuděláme a musíme se tomu podřídit. Minulý týden jsme se zaměřili na fyzické tréninky, tento týden pracujeme více s balónem a pilujeme akce tři na tři, čtyři na tři, prostě situace, které se mohou stát v zápase a které bychom v něm pak mohli využít. Samozřejmě to ale ideální není.

Jak vypadá kádr po zdravotní stránce, všichni jsou zdrávi?

V kádru, který se připravuje zde v Chrudimi, jsou všichni relativně v pohodě. Někteří mají sice rehabilitace, ale není to nic, co by je mělo v dalším průběhu sezony nějak omezit. Největší problém je stehno Tomáše Koudelky. Je sice s výběrem reprezentace, v prvním zápase ale nehrál a uvidíme, jak to bude dál. Na druhou stranu je pro nás dobré, že se po dlouhé absenci vrátil Matěj Slováček, který je pro náš tým dalším velmi důležitým hráčem. Ale teprve až se reprezentanti připojí k našemu týmu, tak zjistíme, jak jsou na tom, kdo bude potřebovat nějaké úlevy a podobně. Pevně doufám, že na Ligu mistrů budou všichni hráči stoprocentně připraveni.

Po repre pauze čeká náš tým „velká šichta“, šest zápasů v patnácti dnech. Jsou na to hráči připraveni to zvládnout?

Právě na tuhle situaci jsme se dlouho připravovali, proto jsme měli těžké fyzické tréninky. Ale samozřejmě že se tomu trochu přizpůsobí naše sestava. Osobně budu kontrolovat odehraný čas jednotlivých hráčů a případně jim v dalším střetnutí trochu ulevím. Jak jsem již řekl, o hráčích, kteří trénují v Chrudimi, vím vše, a tak budeme řešit až reprezentanty, s čím se do týmu vrátí. Věřím, že se nám nějaká vážnější zranění vyhnou a ten nabitý program pro nás nebude problém.

V pátek zajíždíme do Ústí nad Labem, které je trochu překvapivě po čtyřech kolech páté, jen o bod za námi.

V Ústí dali do kupy mladé mužstvo, které dobře trénuje, loni se sehrávalo a letos už zúročuje získané zkušenosti. Budu se opakovat, ale počkáme, v jakém stavu se vrátí hráči z reprezentace a podle toho bude vypadat naše sestava, kteří kluci budou moci hrát a které necháme odpočinout. Za poslední měsíc jsme odehráli pouze jeden zápas, takže náš herní rytmus není ideální, což není samozřejmě optimální. Vím ale, že kluci, co jsou teď zde v Chrudimi, se na zápas těší a tak věřím, že tam odehrajeme dobré utkání s vítězným koncem a odvezeme si ze severu Čech všechny body.

Na závěr přinášíme výsledky reprezentací, v nichž nastupují hráči FK Chrudim:

Česká republika A tým

Arménie – ČR 4:2 (jeden gól P. Drozd)
ČR – Arménie (středa 12.10. v 17:30, Plzeň)

Česká republika U21 – turnaj v Chorvatsku
ČR U21 – USA A tým 3:5
ČR U21 – Francie U23 2:2
ČR U21 – Slovinsko U21 2:4
(ve všech zápasech nastoupil Balog)
ČR U21 – USA A tým (úterý 11.10.) (přátelský zápas)

Slovensko A tým

Slovensko – Lotyšsko 3:0 (jeden gól Doša)
Německo – Slovensko (středa 12.10. v 18:00, Drážďany).

Autor: Radek Pecina

15x mistr 1. Futsal ligy

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

13x vítěz poháru SFČR

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23

2x mistr Juniorské ligy U19

2008/09, 2015/16

3x mistr Dorostenecké ligy U17

2008/09, 2013/14, 2014/15

Banner - IG SERVICE s.r.o.