Radovanovič: Výkon nebyl ideální. Hlavní jsou tři body

Srbský futsalový universál Marko Radovanovič měl v pondělí 31. narozeniny, které pomyslně oslavil v pátek večer v Ústí nad Labem dvěma góly do sítě místního Rapidu. Tím se tak výrazně podílel na upracovaném vítězství FK Chrudim v poměru 4:2. Obě tyto skutečnosti byly pádným důvodem, abychom střelce/oslavence krátce po zápase vyzpovídali. Nutno vypíchnout, že celý rozhovor se odehrával v češtině, kterou tento Srb po čtyřech letech v naší vlasti (před příchodem do Chrudimi působil dva roky ve Slavii Praha) již obstojně zvládá.

První otázka je nabíledni. Zhodnoťte v krátkosti střetnutí.
Věděli jsme, že půjde o těžké utkání, což se na palubovce plně potvrdilo. Ústí mělo před zápasem pouze o jeden bod míň než my, má mladé a šikovné hráče a není tak vysoko v tabulce náhodou. Myslím, že nám nepomohla ani čtrnáctidenní reprezentační přestávka, takže náš výkon určitě nebyl optimální. Nejdůležitější ale nakonec je, že jsme zápas úspěšně zvládli, získali tři body a jedeme dál.

Za Rapid nastoupila řada osmnáctiletých mladíků. Překvapilo vás, jak tito hráli?
Ano, celkem překvapilo. Ústí má dobrý tým, kluci byli technicky a takticky velmi dobří a my s tím měli ze začátku trošku problém. Postupem času se ale naše hra zlepšovala a hlavně po přestávce už to bylo lepší.

Poločas jste nečekaně prohráli 1:2. Byla o přestávce v kabině bouřka, zvyšoval trenér Conde hlas?
Ani ne. Pohovor jsme měli, to jo, přeskupil celou sestavu, ale v poklidu nás nabádal hlavně k tomu, že musíme odehrát druhý poločas na sto procent a výsledek se tím pádem musí dostavit. Což se také stalo.

Utkání se odehrálo v krásné hale Sluneta, kde se hraje liga i v basketu, volejbale, florbale. Líbila se vám?
Hala je tu opravdu pěkná, a to včetně kabin a zázemí. Jen palubovka se trochu klouzala, ale na to se vymlouvat nemůžeme, to bylo pro obě strany stejné. Spíš si myslím, že rozhodčí chvílemi nepískali rovinu, určitě to nebylo padesát na padesát. Ale hráli jsme venku, tak se s tím asi musí počítat.

Hned v úterý vás čeká další zápas, čtvrtfinále Poháru SFČR v Jablonci. Stihnete si odpočinout, zregenerovat síly.
Musíme, jsme na to připraveni. V sobotu máme právě regeneraci, v neděli trénink v Heřmanově Městci a opět regeneraci, takže na úterý budeme opět v plné síle. Po Jablonci pak máme v pátek hned ještě v lize Slavii a již za týden v neděli odjíždíme do Makedonie na Ligu mistrů, takže musíme být v naprosté kondici.

Jste obhájci vítězství v Poháru SFČR, takže do Jablonce se jede asi jednoznačně pro postup?
My chceme zvítězit v každém zápase, a je jedno, jestli se jedná o ligu, pohár nebo přátelák. Abych řekl pravdu, tak celek Jablonce vůbec neznám, ale kouč nám k soupeři před střetnutím jistě něco řekne a my se vrátíme s postupem.

Autor: Radek Pecina.

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23