Javorski poprvé skóroval: Góly se nezapomínají. Platit bude pizzami

V úterý zajížděli futsalisté FK Chrudim do Jablonce nad Nisou, aby se zde utkali s místním celkem FK GMM o postup do semifinále Poháru SFČR. Střetnutí se stalo jednoznačnou záležitostí dvanáctinásobného vítěze tohoto poháru, který svého hostitele rozdrtil vysokým rozdílem 15:0. Do druhého poločasu nastoupil do chrudimské svatyně mladý, brzy 22letý gólman Daniel Javorski a nejen že se spolu se svým kolegou v brance – Brazilcem Dudu – podílel na vychytané nule, ale dokonce se mu podařilo jednu branku vstřelit!

Krátce po střetnutí popsal šťastný gólman našemu webu své hodnocení zápasu: „Nepřipustili jsme žádné překvapení, podařilo se nám vstřelit hodně branek a žádnou neinkasovat, takže dnešní zápas nemohu hodnotit jinak než velmi pozitivně (směje se). Myslím, že utkání splnilo svůj účel, když jsme si mohli vyzkoušet věci, které nacvičujeme na trénincích a je moc dobře, že nám celkem vycházely. Náš postup do semifinále je naprosto zasloužený.“

Byla v zápase vůbec nějaká situace, kdy vás soupeř vystrašil, prověřil?
Ani ne, neměl jsem snad ani jeden nějaký vážnější zákrok.

Takže jste nepocítil, že prý domácí trenér vypsal o poločase prémii tomu, kdo vstřelí Chrudimi gól?
Ne. Kluci přede mnou velmi dobře bránili, takže na mě skoro nic neprošlo. A když se jednou jedinkrát dostal soupeřův útočník za naši obranu, ukvapeně z dálky vysoko přestřelil.

Ve 28. minutě přišla vaše velká chvíle, když jste vstřelil přes celé hřiště gól na 9:0. Jak byste tuto situaci popsal?
Jablonecký brankář vyběhl na půlku a Šejvlík mu u lajny vypíchl míč. Ten se dostal až ke mně a z lavičky někdo zakřičel, ať ho zkusím vystřelit na branku. Tak jsem to zkusil. Klika byla, že ač jeden soupeřův obránce na ten míč skákal, aby ho odhlavičkoval, asi jej neodhadl a podskočil ho, takže to tam naštěstí hezky zapadlo.

Určitě za to budete teď muset dát do kasičky nějakou prémii.
Jojo, to určitě. Už jsem klukům v kabině slíbil, že o tréninku zaplatím pizzy. Ale to mi nevadí, jsem za ten gól opravdu rád. A spoluhráči jsou, myslím, také spokojení (směje se)

Již se vám někdy stalo, že jste vstřelil v zápase branku?

Za áčko Chrudimi ještě ne. Ale ve zdejší U19 už ano, a to dokonce ve Final Four, v semifinále. Bylo to proti Mělníku a zvyšoval jsem minutu před koncem na 4:0. Takové góly se nezapomínají.

Co říkáte na začátek zápasu, když se místo vás na palubovce ještě proháněli volejbalisté?
Byl to opravdu takový hektičtější úvod, na to nejsme zvyklí. Všichni hráči i trenér máme rádi takový ten svůj klid, kdy si každý udělá ty své věci, rituál, prostě se rozcvičí a jde na to. Teď jsme to museli dělat v patře ochozů… Naštěstí pak soupeř souhlasil, abychom začali o chvíli později a my si tak stihli alespoň základní rozcvičení. Na našem výkonu to ale naštěstí znát nebylo. Když jsme dali patnáct branek, tak to asi můžeme dělat častěji (směje se).

V pátek vás čeká liga, v níž doma hostíte Slavii Praha. Zde půjde asi o jiné střetnutí.
Bezpochyby se bude jednat o mnohem těžší a vyrovnanější duel, ale myslím, že máme tým na to, abychom střetnutí zvládli. Co vím, tak Slavii odešli dva její nejlepší hráči Leovski a Daniel, takže klidně můžeme vyhrát i vyšším rozdílem

A hned v neděli pak odjíždíte do Severní Makedonie na Ligu mistrů. Jak to vidíte tam?
Jednoznačně věřím v postup, a troufnu si říct, že i v postup s plným počtem bodů. Odehrát ve čtyřech dnech tři velmi těžké zápasy bude samozřejmě nesmírně herně, fyzicky i psychicky náročné, ale máme zkušeného kouče, který ví, co dělá a již dlouho nás na tento turnaj připravuje. Takže myslím, že to jako tým zvládneme.

Já vám přeji, ať se to podaří. Děkuji za rozhovor.

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23