Hráč utkání FK Chrudim Matěj Slováček zhodnotil zápas

Chrudimští futsalisté zajížděli v neděli do daleké Kadaně, aby zde v dohrávce sedmého kola 1. Futsal ligy poměřili síly s místním celkem TJ Spartak Perštejn. Přestože v utkání dlouho nedominovali, nakonec si odvezli všechny tři body za vítězství 5:3. Po střetnutí byl místními pořadateli označen za nejlepšího hráče FK Chrudim 32letý univerzál Matěj Slováček, který se na výhře podílel jedním gólem a jednou asistencí. Krátce po střetnutí se s námi podělil o své dojmy.

Naše vítězství se nerodilo úplně lehce. Začali jsme celkem dobře, ale nějaké vypracované šance jsme neproměnili. Smůla byla, že vždy, když se nám podařilo jít do vedení, soupeř vzápětí vyrovnal, což mi přišlo, že bylo z takové naší nekoncentrovanosti. Tu bych možná svedl ještě na Ligu mistrů, když se mi zdálo, že jsme stále hlavama na ní a mysleli si, že se nám v české lize nemůže nic stát. S přibývajícím časem se naše převaha stávala jasnější, začali jsme si vytvářet šance a pořád věřili, že utkání zvládneme. Ale Perštejn nám nedal nic zadarmo, a kdyby on své příležitosti proměnil, mohlo být střetnutí otevřené až do poslední minuty. Když se nám pak podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, byl již zápas definitivně rozhodnut.

Překvapilo vás, jakou má hlavně v útočné fázi Perštejn sílu?

Samozřejmě jsme věděli, že mají Severočeši dva silné pivoty, na které se to snaží hrát. Věděli jsme i to, že soupeře doma žene publikum a že nás určitě nečeká nic lehkého, ale řekl bych, že jsme Perštejnu dovolili tolik šancí zejména my sami, a to naší né moc dobrou hrou.

Zřejmě nejvíce tým uklidnil třetí gól, který vsítil netradiční střelec - gólman Dudu.

Když je soupeř hodně zalezlý a potřebujeme si pomoci do útočné fáze, tak k této variantě hry v power play přistupujeme. A jelikož to dnes Perštejn bránil hodně nízko, mohl jít Dudu až na nějakých tuším deset dvanáct metrů před branku. Navíc se to před ním otevřelo, my mu clonili před gólmanem a zaplať pánbůh mu to tam krásně spadlo.

Vy jste v utkání zaznamenal jeden gól a jednu asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu. Jste se svým výkonem spokojen?

Tak to bych úplně neřekl, spíš jsem spokojen s tím, že jsme zápas dokázali ubojovat a získat všechny body. Osobně si totiž myslím, že s dnešním výkonem nemůže být v našem týmu spokojen nikdo.

Vy jste v létě podstoupil operaci kolene a v úvodu sezony absentoval. Jak jste na tom se zdravím teď?

Tak na tohle snad mohu říct, že dobrý. Již od domácího střetnutí se Slávií se cítím na hřišti lépe, koleno skoro necítím, pouze občas se ozve po nějakém náročnějším tréninku. Ale jinak už je na sto procent v pořádku a teď už jen potřebuji nabrat pořádnou fyzičku a také nějakou herní praxi, abych byl na blížící se Ligu mistrů naprosto připraven.

Nakousl jste Ligu mistrů. Co říkáte na los, soupeře, cestu do Kazachstánu?

Pro nás los určitě úplně přívětivý nebyl, protože nikdo z týmu nechtěl dostat ze čtvrtého koše Kairat Almaty, a ještě k tomu letět k nim do Kazachstánu. To je asi opravdu to nejhorší, co nás mohlo potkat. Z druhého koše jsme si soupeře moc vybírat nemohli a z prvního máme sice Benfiku, což je evropský velkoklub, ale zde už si člověk nevybere. Jestli dostane tým ze Španělska nebo z Portugalska, Barcelonu nebo Sporting, už asi nehraje roli. Osobně jsem rád, že jsme Benfiku dostali, protože jsem proti ní ještě nikdy nenastoupil a aspoň toto je pro mě takové plus.

Moc času na odpočinek teď nemáte, když hned ve středu jedete k semifinále Poháru SFČR do Českých Budějovic…

Absolut Černý Dub je druholigový soupeř a abych se přiznal, zatím o něm příliš věcí nevím. Trenér nás ale v přípravě bude informovat. Určitě však musíme k tomuto utkání přistoupit jako k jakémukoliv jinému a zlepšit trošku přístup a kvalitu, což si myslím, že dnes nebylo. Zřejmě nás tam nečeká nic lehkého. Domácí budou jistě nažhaveni, aby nás dokázali potrápit, takže čím dříve se nám povede utkání rozhodnout, tím jenom lépe.