David Drozd: „Do Kazachstánu opravdu nejedeme na výlet!“

Futsalisty FK Chrudim čeká opravdu náročná pasáž sezony. V sobotu popoledni odehráli zápas devátého kola 1. Futsal ligy v Liberci (vítězství 12:1), následoval rychlý přesun mikrobusem domů, aby hned v pět hodin ráno vyrazili od sportovní haly směr ruzyňské letiště a odletěli do Kazachstánu k Elite round UEFA Futsal Champions League. Tato skupina Ligy mistrů se rozehraje ve středu a střetnou se v ní postupně s portugalskou Benfikou, domácím Kairatem Almaty a maltským Luxol St. Andrews. O tom všem jsme si ostatně popovídali s oporou týmu, zkušeným reprezentantem Davidem Drozdem.

Začněme střetnutím s FTZS Liberec. Jak byste ho zhodnotil?
Myslím si, že utkání se nám docela povedlo. V prvním poločase tam napadalo docela dost branek, takže zápas byl prakticky rozhodnutý. Na začátku druhé půle jsme se do toho trošičku dostávali, naše hra byla taková pomalejší a Liberci se podařilo i snížit. Ale pak jsme se zase chytli dlouhou power play, což je před Ligou mistrů docela důležité, že jsme si mohli tuto fázi zápasu vyzkoušet a nacvičit. Takže nakonec můžeme být jak s výsledkem, ale i s výkonem spokojeni.

Čekal jste, že se vám povede tak parádní první poločas, v němž Liberec chvílemi nevěděl, co má dělat?
Před zápasem určitě ne. Domácí nehráli vůbec špatně, hlavně směrem dopředu mají celkem šikovné hráče. Jenže my byli v té první půli opravdu produktivní, což je pro nás hlavně před nadcházejícím týdnem dost důležité, že ty šance dokážeme takhle proměňovat.

Vám se zápas povedl, v první půli jste vstřelil gól, po druhé akci si domácí dali vlastence, po změně stran jste se změnil na nahrávače…
Mohlo to být i lepší. Ještě tam byly nějaké příležitosti, které jsem mohl proměnit a k tomu nastřelil břevno. Druhá půle byla ovlivněna hlavně tou power play, v níž jsem míč vždy nastřeloval na zadní tyč a Capinha ho tam uklízel do sítě, což by takhle nějak mělo v moderním futsale vypadat. Tohle máme z tréninku, to jsou secvičené akce.

Asi se shodneme na tom, že takovýto zápas jste před odletem do Kazachstánu potřebovali.
Určitě. Jednak jsme si zastříleli, jednak to ani směrem dozadu nebylo špatné. Dařil se nám i pressing, který nás v posledních zápasech docela trápil, a i power play se nám povedla, takže si myslím, že jsme na Ligu mistrů dobře naladěni.

Hned v neděli brzy ráno, pouhých 14 hodin po skončení zápasu, vyráží tým na dlouhou cestu do Kazachstánu. Jak to tělo zvládne?
Na tuhle otázku je těžká odpověď. Cesta bude opravdu dlouhá, ale již jsme něco podobného párkrát absolvovali, a tak věřím, že se s tím dokážeme vypořádat. Navíc nás první zápas čeká až ve středu, takže tam nějaký čas na odpočinek, zregenerování a vypořádání se s časovým posunem bude. Věřím, že se s tím popereme dobře.

Liga mistrů se odehraje v kazašském městě Almaty. Byl jste tam někdy?
V Kazachstánu jsem byl již dvakrát, a to přímo i v Almaty, takže tak nějak tuším, co nás tam asi čeká. Kairat je jedním z nejlepších mužstev v Evropě a má velkou diváckou podporu, proto si myslím, že přijde dost lidí, ne-li plná hala, a na tu atmosféru tam se s klukama těšíme.

Skupina je opravdu těžká. S jakým cílem tam tedy odlétáte?
V prvních dvou zápasech nás čekají asi dva největší favorité. Proto se pokusíme s nimi urvat nějaké dobré výsledky, abychom byli živí do posledního střetnutí s mistrem Malty. Na výlet tam opravdu nejedeme, chceme překvapit a porvat se o postup!

Skvělá slova na závěr. Šťastnou cestu a ať se to vydaří.

Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23