Pavel Drozd: S Olomoucí to vždy jiskří

Ve středeční předehrávce 13. kola 1. Futsal ligy porazili futsalisté FK Chrudim SKUP Olomouc na jeho palubovce vysoko 11:3 a po delší pauze se zase dostali na čelo tabulky celé soutěže. O zápase jsme si popovídali s Pavlem Drozdem, který v utkání zaznamenal dva góly a jednu přihrávku. Chrudimský útočník začal náš rozhovor shrnutím duelu.

Jednalo se o bojovné a hodně tvrdé utkání. My jsme to tedy nějak podobně očekávali, protože Olomouc to tak má vždy, ale v závěru se to už trochu zvrhlo, některé zákroky byly hodně ostré a s futsalem to moc společného nemělo. Jelikož máme před finále poháru, tak jsme toto nechtěli dopustit. Chybou bylo, že jsme si nechali dát tři branky, což soupeře trošku nakoplo a začal do toho docela chodit. Naštěstí jsme ale střetnutí nakonec relativně v klidu zvládli.

Utkání se uskutečnilo ve sportovní hale ve Velké Bystřici, cca deset kilometrů za Olomoucí. Jak se vám tam hrálo?

Po příjezdu a zjištění, že je tu klasická guma, jsem si říkal, že povrch nebude nic moc. Ale již při rozcvičce jsem přišel na to, že to zas tak špatné není, když to srovnám třeba se Spartou, tak určitě. Navíc byla zdejší guma celkem rychlá, takže mně osobně to fakt sedělo. Ale i hala, přestože je menší, vypadala relativně nově a určitě to tu nebylo špatné. Hráli jsme už v mnohem horších.

Vám se na Olomouc letos celkem daří. Doma jste jí nastřílel hattrick, dnes další dva góly, jedná se o vašeho oblíbeného soupeře?

Opravdu jsem jim dal tolik gólů? Vidíte, to ani nevím. Já bych právě vůbec neřekl, že je Olomouc můj oblíbený soupeř. Mám ji spíše spjatou s tím, že hraje hodně tvrdě a tím právě patří k mým méně oblíbeným. Zápasy bývají hodně bojovné a než nějaké rychlé akce se na palubovce docela jiskří. Ale jinak jsem samozřejmě rád, že mi to tam po nějaké době zase začalo trošku padat, a tak nezbývá než si přát, aby mi to vydrželo alespoň do toho pohárového finále.

Nemrzí vás trošičku, že vás obránce při vlastním gólu okradl o téměř jistý hattrick?

Nad tím jsem nepřemýšlel. Navíc v zápise o utkání to snad rozhodčí ani jako vlastence nenapsali. Vím jen, že bratr míč nastřeloval před branku a přede mnou si ho srazil do vlastní sítě hráč, nebo možná gólman si ho tak dokonce hodil sám. Ale to, že jsem gól nedal já, mne nemrzí, hlavně že z toho byla branka.

Všem v hale zatrnulo při srážce Duda s Evertonem, po které tekla krev a chrudimský gólman musel střídat. Co se vlastně stalo?

Já jsem byl zrovna na střídačce, takže se přiznám, že jsem tu skrumáž úplně dobře neviděl. Ani si nejsem jistý, jestli to bylo nezaviněné, nebo jestli v tom měl svůj podíl atakující soupeř. Co ale říkal Došič, který byl u toho nejblíže, tak měl Dudu na čele celkem velkou díru, dost mu tekla krev a musel jet rovnou do nemocnice na šití. Ale jak říkám, já jsem se k tomu na blízko ani nedostal, takže to vím jen zprostředkovaně.

Soupeři jste nakonec nastříleli jedenáct branek. To by vás mohlo před pohárem celkem naladit?

Doufáme v to. Po návratu z Ligy mistrů nás teď produktivita trošku trápila, takže je určitě dobře, že jsme zase po nějaké době dali více jak deset branek. Věřím, že nám to zvedne sebevědomí, protože ve finále poháru může být produktivita rozhodujícím faktorem.

Již několikrát jsme v rozhovoru zmínili úterní finále Poháru SFČR, v němž se utkáte s pražskou Slávií. Co k tomuto zápasu říct?

Hraje se na jeden zápas, o všechno, takže se na něj musíme připravit a pohlídat si průběh, aby nám třebas neutekl začátek. Nevím, v jaké sestavě proti nám Slávie nastoupí, ale deset branek jako naposledy u nás jim asi už nedáme. Bylo to tehdy zapříčiněno i tím, že přijeli v dost okleštěné sestavě, protože měli velkou marodku. Ostatně to, jestli se jim do sestavy vrátí někteří hráči, bude také dost klíčový faktor. Protože když jsou Slávisté kompletní, mají hodně silný mančaft s mladými a šikovnými kluky. Svůj význam bude mít i to, že se utkání hraje v Praze, i když ne na Slavii. Protože doma si se sešívanými většinou poradíme, ale jakmile hrajeme na jejich hřišti, i když teď se zápas odehraje řekněme na neutrální půdě, s nimi míváme většinou problémy. Takže si na ně musíme dát pozor. Pevně ale věřím, že střetnutí zvládneme a vítězství v poháru obhájíme.

Radek Pecina