V sobotu hostíme Liberec, budou další střelecké hody?

První Futsal liga neúprosně směřuje ke svému konci, v základní části zbývají odehrát poslední tři kola. A zatímco na chvostu tabulky začíná být situace pro Ústí nad Labem (10 bodů) a Vysoké Mýto (11) více než kritická, o poslední postupové místo do play off a zejména pak o první příčku tabulky se dá očekávat lítý boj do posledních minut závěrečného kola.

Začněme ale od konce. Již teď je jasné, že postup do nadcházejícího ročníku nejvyšší české futsalové soutěže si vybojoval Baník Chomutov a po roce odmlky i Žabinští Vlci Brno. Koho ze současného pelotonu nahradí se začíná pomalu rýsovat, když ztráta Rapidu Ústí n.L. na desátou Českou Lípu je v tuto chvíli šest a Nejzbachu pět bodů. Dá se tedy předpokládat, že ani dvě výhry nemusí namočeným týmům stačit, ale kdo ví…

V přímém souboji o osmou příčku tabulky, zajišťující čtvrtfinále vyřazovací části soutěže, jsou nyní tři týmy – osmý Liberec (18 bodů), devátá Olomouc (17) a desátá Česká Lípa (16). Jelikož ale Lípu čekají souboje s Plzní a na Slávii, může nakonec o svoji prvoligovou příslušnost bojovat v posledním kole doma s Vysokým Mýtem. Liberec a zejména Olomouc mají relativně snadnější los, takže se klidně může stát, že o postupujícím do play off se rozhodně až v posledním kole v jejich vzájemném souboji na severu Čech.

No a úplná špice tabulky slibuje zmiňované možné drama do posledních minut. Jelikož oba nejlepší týmy soutěže – Interobal Plzeň a FK Chrudim – mají při stejném počtu bodů (51) i shodné vzájemné zápasy (remízy 3:3 a 1:1), rozhoduje o prozatímním vedení Západočechů pouhých osm branek ve skóre. Přičemž při brankostrojích, které oba celky poslední dobou předvádí, může být situace po každém zápase zcela jiná. Plzeň hraje v ohrožené České Lípě, pak hostí doma Ústí nad Labem a sezonu zakončí na palubovce Perštejnu. Chrudimští nejprve přivítají Liberec, pak zajíždí na Helas Brno a končí doma v televizním utkání se Spartou Praha. Je na posouzení každého z vás, který tým má v rukávu lepší trumfy…

Z výše napsaného je tedy jasné, že do Heřmanova Městce, kde od nového roku hraje FK Chrudim své domácí zápasy, přijede v sobotu FTZS Liberec. Utkání začíná v 19:00 hodin. Soupeř má sice o co bojovat, ale na rozjeté svěřence trenéra Condeho by jeho síly stačit neměly. Ostatně se to ukázalo již při vzájemném souboji 19. listopadu, kdy si na liberecké palubovce zřídili Chrudimští střelnici a zvítězili zde vysoko 12:1. Ze zápasu určitě stojí za vypíchnutí čtyři góly Capinhy v posledních pěti minutách při power play.

Nezbývá si než přát, aby chrudimské borce hnala za vysokým vítězstvím plná hala. Na jaký výsledek to bude stačit, to se uvidí.

Autor: Radek Pecina