V pátek do legendární haly Vodova proti Helasu

Základní část 1. Futsal ligy finišuje a tento pátek v jednotném čase 20:00 hodin se odehraje předposlední kolo dlouhodobé části. Tabulka soutěže je na důležitých místech velmi vyrovnaná, a tak stále není definitivně rozhodnuto o dvojici sestupujících, o tom, kdo z týmů na poslední chvíli proklouzne do vyřazovacích bojů a samozřejmě ani o vítězi základní části.

Co se týče čela tabulky, přiznejme si, že futsalisté FK Chrudim nemají „dobře rozdané karty“. V pátek totiž zajíždí na palubovku pátého Helasu Brno a soutěž zakončí v pondělí 11. března doma před zraky televizních kamer s pražskou Spartou. Zatímco jejich rival v boji o prvenství – Interobal Plzeň – nejprve hostí doma poslední Ústí nad Labem a soutěž zakončí až v úterý 12. března (?!) na půdě sedmého Perštejna. Když k tomu připočteme při shodném bodovém zisku 15brankový polštář Západočechů ve skóre, budou to mít svěřenci trenéra Condeho hodně těžké… Jak však říká jedno staré české přísloví, naděje umírá poslední. A když k tomu připočteme známou věc, kterou je, že Chrudimští chtějí vyhrát každý zápas, dá se očekávat, že půjdou do obou střetnutí naplno a s jasným cílem zvítězit. Potom děj se vůle boží!

Jak jsme tedy zmínili v úvodu, zajíždí Chrudimští v pátek do jihomoravské metropole, aby se v legendární hale Vodova střetli s Helasem Brno. První vzájemný duel těchto soupeřů se odehrál 12. prosince v Chrudimi a jednalo se o poslední duel futsalistů ve staré hale před plánovanou rekonstrukcí. Domácí jej ovládli za celkem poklidného průběhu s nádechem nostalgie poměrem 7:1, když jediný gól inkasovali až dvě minuty před koncem. Samozřejmě se dá očekávat, že Helas bude doma nebezpečnější a bude se snažit kousat, o čemž se ostatně před necelým měsícem přesvědčili i Plzeňští, kteří zde po celkem vyrovnaném průběhu vyhráli pouze 2:0 díky vydařené minutovce ve druhé části druhého poločasu.

Zajímavostí u Brňanů je, že v jejich zápasech nepadá příliš branek a jejich nejlepší střelec Pavol Matejov má na svém kontě „jen“ jedenáct přesných zásahů. Na druhou stranu inkasovali ve dvaceti zápasech pouhých šedesát gólů. Tak se nechme překvapit, kolikrát se v jejich síti zatřepetá míč v pátek.