Pavel Drozd: Doma musíme třetí bod urvat

Futsalisté FK Chrudim potvrdili v neděli večer proti FTZS Liberec roli favorita čtvrtfinálové série play off a po domácí výhře 11:2 zvítězili i ve druhém zápase, tentokráte na palubovce soupeře (3:0). V sérii tak vedou 2:0 na zápasy a již jen jediná výhra je dělí od postupu do semifinále. Velkou měrou se na vítězství podílel 27letý útočník Pavel Drozd, jenž je nedílnou součástí sestavy Východočechů, ale i české reprezentace. Po zápase jsme jednoho ze šikovných chrudimských futsalových dvojčat krátce vyzpovídali.

Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte utkání.

Jednalo se o celkem těžké a náročné střetnutí. Zpočátku jsme trošku stáli na balónu, neběhali tak jako v prvním vzájemném duelu a hlavně se trápili při odjezdech od vlastní branky, takže jsme ztráceli dost míčů a museli bránit. Pak jsme se ale rozehráli a nakonec hodnotím utkání jako úspěšné, navíc konečně s udržením nuly vzadu, což je důležité.

Z mého pohledu vás dnes zápas „bavil“. Byl jste hodně vidět, vstřelil gól, na druhý si připsal asistenci a ještě nastřelil břevno a tyč. Nebo se pletu?

Opravdu se mi dnes herně dařilo, cítil jsem se velmi dobře. I fyzicky to bylo dobré, měl jsem tam jedno dlouhé střídání, o němž ani nevím, jestli to tak trenér zamýšlel, takže super. Samozřejmě že to může být vždycky lepší, gólů mohlo být daleko víc, ale do šancí jsem se dostával a jsem dnes opravdu spokojený.

Jak ovlivnilo taktiku týmu brzké zranění Evertona?

Přiznám se, že ani přesně nevím, jak se to stalo, ten zákrok jsem neviděl, nepostřehl. Vím, že se pak ještě zkoušel do hry vrátit, ale prostě to nešlo. My však máme dost široký kádr na to, abychom byli na takovéto věci připraveni, a proto si myslím, že nás to jako mančaft nijak výrazně nepoznamenalo a s nastalou situací jsme se popasovali.

Liberečtí hráli hodně tvrdě, ale přitom žádnou žlutou kartu neobdrželi. Zato vy hned čtyři…

Oni jsou svojí tvrdostí docela známí, už i první vzájemné měření v sérii u nás bylo hodně tvrdé. Paradoxně rozhodčí dnes dávali karty jenom nám, řekl bych za takové hloupé věci, ale výkon rozhodčích mně tady nepřísluší hodnotit. Jen řeknu, že to v jejich podání dnes žádný velký šlágr nebyl.

Teprve podruhé v sezoně jste udrželi čisté konto. To týmu asi hodně pomůže.

Ač se to možná nezdá, nula vzadu je pro nás hodně důležitá. V kabině jsme si již několik zápasů zpátky říkali, že bychom tu obranu měli zlepšit, protože to byla na naší hře jedna z věcí, která nás vždy zdobila a letos se nám trošku nedaří. Proto je moc dobře, že se to zrovna v tomto zápase povedlo a snad na to budeme jen navazovat.

Lehce odbočím. Já vím, že teď je play off a neřešíte futsalově asi nic jiného, ale přesto. Už máte v hlavě blížící se sraz reprezentace a baráž o Mistrovství Evropy s Litvou?

Co si budeme říkat, blíží se to. Samozřejmě že z nejbližšího hlediska je teď potřeba úspěšně zvládnout čtvrtfinále s Libercem, ale lhal bych, kdybych řekl, že baráž v hlavě nemám. Dobré je, že jsme se již dozvěděli termíny zápasů, a proto se již myšlenky k Litvě pomalu začínají ubírat. Ale teď je opravdu nejdříve nutné se pořádně soustředit a úspěšně zvládnout třetí zápas doma, abychom měli od čtvrtfinále klid. Pak přijde na řadu další.

A co samotná baráž? Věříte, že postoupíte?

Určitě! Myslím si, že soupeř sice není lehký, ale z týmů, které jsme mohli dostat, ujde, byli tam mnohem těžší soupeři. Takže Litva je určitě hratelná a my si nepřipouštíme nic jiného než postup do další fáze.

V sobotu vás čeká třetí zápas čtvrtfinálové série s Libercem, tentokrát doma. S čím do střetnutí půjdete?

Tady je asi cíl jasný, za jakoukoliv cenu urvat třetí bod a postoupit dál. I když se třeba nebude optimálně dařit, což se samozřejmě může stát, tak potřebujeme zvítězit a sérii neprotahovat, abychom se pak mohli soustředit buď my reprezentanti na zmiňovanou baráž, nebo ostatní na semifinále. Takže do zápasu půjdeme opět naplno a třetí bod chceme získat.

Ať se to podaří. Děkuji za rozhovor.