Pett: Naše mise nekončí, jedeme dál!

V sobotu večer zvítězili na domácí palubovce futsalisté FK Chrudim ve třetím utkání čtvrtfinále play off nad FTZS Liberec 5:1, ovládli tak celou sérii 3:0 na zápasy a mohou se radovat z postupu do semifinále. Jednou z nejvýraznějších postav střetnutí byl bezesporu brazilský universál Pett, jenž se do statistik zapsal jedním gólem a dvěma asistencemi. Krátce po utkání jsme tuto lednovou posilu Východočechů požádali o krátký rozhovor, který začal hodnocením odehraného střetnutí.

„Myslím si, že se jednalo o dobrý zápas, ke kterému přispěly svým výkonem oba týmy. Sice v něm bylo celkem dost faulů, zejména tedy ze strany Liberce, ale jeho průběh jsme měli po celou dobu pod kontrolou a naše výhra je naprosto zasloužená. Jsme šťastní, že jsme Severočechy porazili ve všech třech zápasech a postupujeme tak dál v nejkratší možné době. Naším postupem do semifinále naše mise ale nekončí, jedeme dál.“

Vy jste v Liberci nenastoupil, vůbec jste nebyl v zápise. A dnes jste byl zřejmě nejlepším hráčem na palubovce. To vás ta neúčast tak nakopla?

Takhle to vůbec nejde brát. Je nás v týmu šest Brazilců a nastoupit do jednoho utkání mohou pouze čtyři, takže dva z nás musí vždy stát. Já jsem samozřejmě šťastný za každou minutu, kterou tu mohu odehrát. V Liberci jsem sice nebyl, ale v šatně jsme utkání probírali, takže vím, jak to tam vypadalo a co proti nám soupeř hrál. Dnes jsme si řekli, že musíme přeřadit ještě na vyšší level, což jsme zejména ve druhé půli předvedli. Mně osobně se dnes hrálo dobře, utkání mne bavilo, ale zhodnotit můj výkon musí hlavně trenér.

Zaznamenal jste dvě finální asistence, ale dlouho to vypadalo, že je pro vás liberecká klec zakletá, těsně jste netrefil přes celé hřiště ani prázdnou branku. Proto máte asi ze vstřeleného gólu v samém závěru velkou radost.

Samozřejmě radost mám, hodně jsem si přál branku vstřelit. Na druhou stranu mě ale mrzí ty neproměněné šance, to by mohlo ve vyrovnanějším zápase celý tým mrzet. Důležité je, že se do těch šancí dostávám, vše ostatní snad přijde. Musím proto ještě více trénovat, pracovat dál a dál, abych byl v koncovce jistější.

Zdálo se mi, že jste dnes strávil na hřišti hodně minut. Máte nějak spočítanou minutáž, kolik času jste tam pobyl?

Máme, počítá se to, ale přesně se to dozvím až po zápase. Jinak jsem opravdu dnes dostal ve hře hodně prostoru, ale to je na trenérovi, ten to má pod kontrolou. Závisí to vše na trénincích, které máme opravdu dobré, takže on vidí, kdo je na tom jak fyzicky, kdo má v ten který zápas nejlepší formu a podobně.

Jak velký problém byla pro tým tvrdá hra Liberce?

My jsme si vytkli za cíl obhajobu titulu, proto musíme být připraveni na všechny způsoby hry soupeřů. O Severočeších jsme věděli, že je jim tvrdost vlastní, a tak nás to nezaskočilo. Vždyť oni měli ve všech třech zápasech alespoň jednou za poločas šest faulů! Proto každý, kdo šel na palubovku, musel být na jejich tvrdost připraven. Je to naše práce a musíme se s tím nějak popasovat.

V semifinále na vás čeká Slavia Praha. Vy jste v týmu nováček, víte o ní vůbec něco?

Viděl jsem na internetu nějaké její zápasy a je mi jasné, že půjde o silného soupeře s řadou kvalitních hráčů. Každé utkání s ní tak bude určitě těžké, jedná se však o semifinále play off a musíme s tím počítat. Trenér Conde nás na Slavii určitě dobře připraví, abychom byli v nejlepší formě a tu pak mohli na hřišti předvést.