Koudelka: Do Prahy už se vracet nechceme

Futsalisté FK Chrudim zvládli páteční druhé utkání semifinálové série se Slavií Praha, a to na její domovské palubovce, a po vítězství 4:0 jsou již jen jediný krok od postupu do finále. Zápas zhodnotil našemu webu autor dvou asistencí Tomáš Koudelka.

„Do střetnutí jsme vstoupili dost dobře, řekl bych až hodně podobně jako v domácím utkání v Heřmanově Městci, a po trochu šťastné střele se již po nějakých dvaceti vteřinách ujali vedení. Jinak byl celý první poločas z naší strany velmi dobrý, když jsme Slavii do mnoha šancí nepouštěli, velmi dobře drželi míč a po pěkných kombinacích si vytvářeli i brankové příležitosti, z nichž jsme další dvě dokázali proměnit. Takže myslím, že s první půlkou můžeme být maximálně spokojeni. V kabině jsme si samozřejmě říkali, že do druhého poločasu půjdeme úplně stejně, ale realita byla trochu jiná. Stáli jsme na balónu, asi si mysleli, že už je utkání rozhodnuté a nechtěli tolik běhat, zkrátka jsme to chtěli jen nějak dohrát, Jenže Slavisté již neměli co ztratit, trošku do toho šlápli a vypracovali si dle mého až moc šancí, ale naštěstí i díky výbornému brankáři Dudovi žádnou neproměnili. Přesto si myslím, že takovéto druhé poločasy by nás ve finále, samozřejmě pokud se do něj dostaneme, mohly bolet, takhle prostě hrát nemůžeme. Na naši omluvu ale snad můžu říct, že s přibývajícím časem začal trenér Conde zkoušet hráče, kteří nedostávají tolik prostoru, což se na naší hře určitě také projevilo. Například já s Matějem Slováčkem jsme po změně stran už skoro nehráli, protože jsme v karetním ohrožení, Ale přes toto všechno máme z vítězství velkou radost, počítá se.“

Jak je možné, že jak v prvním, tak ve druhém střetnutí se ujmete vedení již v první minutě?

Náhoda to určitě není, protože my chodíme do každého zápasu s tím, že se snažíme být aktivní a diktovat tempo hry a samozřejmě co možná nejvíce ohrožovat branku soupeře. Dneska padl gól po šťastné střele, naopak v Chrudimi jsme měli za minutu hned tři šance, takže se prostě snažíme hrát naplno, než se Slavia našemu tempu přizpůsobí. To, že se nám teď dvakrát povedlo se dostat hned zkraje do vedení, je pro nás samozřejmě potěšující, pak se nám hrálo daleko líp.

V semifinále vám Slavia za dva zápasy ještě nedala gól…

V prvním utkání měla asi tři dobré příležitosti, ale ty velmi dobře pochytal Dudu, jinak jsme ji do něčeho většího nepouštěli. V dnešním druhém musím uznat, že si za druhý poločas nějakou branku zasloužila, ale opět byl v naší kleci vynikající Dudu. Jak se říká, králíci se počítají až po honu, v soupeřově kolonce vstřelených gólů svítí nula a to je rozhodující. Na druhou stranu to určitě neznamená, že jsme dnes bránili skvěle.

Do Prahy dnes za vámi přijela skupina fanoušků, kteří vás po celý zápas hlasitě povzbuzovali. Pomáhá to týmu?

My jsme už dopředu věděli, že za námi naši fanoušci dnes dorazí. Ostatně jak se blíží závěr sezony nebo hrajeme nějaký důležitý velký zápas, jezdí za námi vždycky, a to v docela slušném počtu, za což jim samozřejmě moc děkujeme. Máme s nimi nadstandardní vztahy, s některými se známe už hodně let a jsme vždycky rádi, když si udělají čas a přijedou nás podpořit. Doufám, že jsme je dnes alespoň za ten první poločas potěšili a vezeme si spolu do Chrudimi druhý semifinálový bod.

V úterý vás čeká v Heřmanově Městci třetí utkání série. S čím do něj půjdete?

Bude to asi dost podobné. Uvidíme tedy, s jakou sestavou vůbec soupeř přijede, protože jsme viděli, že dnes v závěru už taky jejich někteří klíčoví hráči nehráli, dostali prostor mladší, ostatně tím se Slavia vyznačuje, že dává hodně prostoru mladým klukům. Ale spíš ten úterní zápas bude zase o nás. Myslím si, že budeme hrát podobně, na videu si ukážeme nějaké chyby a budeme se je snažit odstranit. Jsme teď v útočné fázi velice silní, hodně si věříme, máme mnoho variant na útok a pestrý kádr, dobré pivoty i hráče jeden na jednoho, takže trenér má z čeho vybírat a naše škála útoků je velice pestrá. Budeme se tedy snažit, aby to bylo co nejdříve hotové, abychom nedostali zbytečné karty a abychom odvedli dobrý výkon.

Takže jak, budete již v úterý slavit postup?

Samozřejmě chceme. Vedeme v sérii 2:0 na zápasy a vypadá to lehce a snadně, ale asi by bylo velkou chybou, kdybychom již teď oslavovali postup. Slavia určitě nepřijede jen na výlet a bude chtít zabojovat, aby se série vrátila ještě jednou k ní do Prahy, ale my už tam jet nechceme, a proto musíme k tomu třetímu utkání také tak přistoupit.