Balog: Jsem rád za každou odehranou minutu

První domácí utkání letošní sezony futsalisté FK Chrudim zvládli, když porazili díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase Oxyworld Baník Chomutov 9:2. Na vítězství se výraznou měrou podílel Dominik Balog, autor hattricku, slavící den před zápasem 22. narozeniny. To vše dohromady byl určitě pádný důvod, abychom tohoto mladého útočníka krátce vyzpovídali.

Nejprve mi v krátkosti zhodnoťte utkání.

Střetnutí jsme začali velmi dobře a hned na začátku se nám podařilo vstřelit rychlou branku. Pak jsme ale přestali běhat, což byl asi největší kámen úrazu celého prvního poločasu. Výsledkem byla celkem špatná hra a stav pouze 1:1. Po změně stran jsme zvýšili pohyb, díky čemuž jsme začali soupeřovy hráče přečíslovat, tím se dostávali do více příležitostí a stříleli i pěkné branky. Takže utkání nakonec přes špatný první poločas dobře dopadlo.

Vám se podařilo vstřelit právě ten úvodní gól, a to již ve 41. sekundě. Dal jste někdy ve vaší kariéře rychlejší branku?

Nejsem si tedy úplně jistý, ale asi ne. Já jsem však hlavně rád za každou minutu, na kterou nastoupím na hřiště, a projevenou důvěru chci následně na palubovce prodat. Myslím si, že teď dostávám celkem dost příležitostí a je jenom na mě, abych svým přístupem dokázal trenérovi, že se chci zlepšovat.

Přes skvělý začátek skončil poločas nakonec pouze 1:1. Co se o přestávce dělo v kabině?

Trenér nám říkal, že se musíme hlavně uklidnit a víc běhat. Zdůraznil, že když už běháme, pohybujeme se tam, kde zrovna nemáme. Hlavně ale chtěl, abychom zklidnili hlavu a začali hrát to, co umíme a co jsme trénovali. Myslím si, že jsme si jeho rady vzali k srdci, pokyny začali plnit a na palubovce to bylo ve druhé půli vidět.

A jakým způsobem vám to kouč Alecio zdůrazňoval? Nadával, křičel...?

Neříkám že zrovna křičel, ale hlas trochu určitě zvýšil. Na druhou stranu jsme si to zasloužili a myslím, že nám to pomohlo.

Vám se v utkání nadmíru dařilo. Vstřelil jste hattrick, přidal jednu asistenci a ještě třeba nastřelil tyč. Zažil jste v první lize povedenější zápas?

Střelecky určitě ne. Ale jak jsem říkal, jsem opravdu rád každou minutu na hřišti a při svém pobytu na něm se snažím být co nejefektivnější. Někdy je to samozřejmě lepší, jindy horší, ale když by to pokaždé vypadalo jako dnes, budu jen a jen rád.

Přitom úvodní dva zápasy v lize se vám zrovna moc nedařilo. Čím si vysvětlujete dnešní zlepšení?

Na to má samozřejmě vliv mnoho faktorů, ale za hlavní bych viděl kvalitní tréninky a náladu v mužstvu. Přece jen byla letošní příprava hodně krátká, pouhých čtrnáct dní, do toho ještě turnaj v Lotyšsku s dlouhým cestováním a třemi zápasy ve třech dnech. Teď jsme ale již kvalitně potrénovali, a tak věřím, že už se to bude jen zvedat a zlepšovat.

Celou 1. Futsal ligu teď čeká třítýdenní reprezentační pauza. Co v ní jako tým budete dělat?

Šest kluků odjede na reprezentační sraz, to je dané. A zbytek mužstva se zřejmě bude připravovat hlavně fyzicky, protože plnohodnotně natrénováno ještě nemáme a myslím si, že nám to dost chybí, což ostatně bylo vidět i v prvním poločase s Chomutovem. Takže očekávám ostré fyzické tréninky, a pak samozřejmě i něco s balónem.

Díky za rozhovor, ať vám to takhle lepí i nadále.

Autor: Radek Pecina