André: Proč to tam jednou padá a podruhé ne, to netuším

První polovinu základní části 1. Futsal ligy zakončili futsalisté FK Chrudim zápasem v Ústí nad Labem, kde po naprosto jednoznačném průběhu zvítězili vysoko 11:2. Parádní byl v podání Východočechů zejména první poločas, v němž dokázali nasázet domácímu Rapidu málo vídaných devět branek. Nejvíce se v této činnosti dařilo šestadvacetiletému Brazilci s rumunským pasem Andrému, autorovi čtyř gólů. A právě jeho jsme po zápase požádali o krátký rozhovor. Ten nemohl začít jinak než krátkým zhodnocením střetnutí.

„Utkání jsme zvládli na výbornou. Vyšel nám už samotný začátek, když jsme vstřelili branku hned v první minutě a postupně pak přidávali další. Je moc dobře, že nám to tam dnes padalo, protože v posledních dvou utkáních se nám střelecky nedařilo, což na naši sebedůvěru nebylo moc dobře. Tím, jak naše skóre postupně narůstalo, se nám hrálo líp a líp a střetnutí jsme měli naprosto pod kontrolou.“

Zaměřovali jste se o trénincích na střelbu, abyste se v této činnosti zlepšili?

My střelbu trénujeme každý den, každý trénink. Kouč Alecio vymýšlí na tuto disciplínu stále nové a nové cvičení. Bylo to tak i před zmíněnými dvěma zápasy a je hrozně těžké říct, proč to v nich nebylo ono. Přitom šancí jsme si v nich vypracovali strašně moc, ale prostě to nepadalo. Dnes to bylo úplně jiné. Víme, že kvalitu na to máme a bylo jen otázkou času, kdy se to na palubovce projeví. Samozřejmě jsme rádi, že to bylo dnes v Ústí, ale tím nekončíme. Budeme se na střelbu zaměřovat i nadále a chceme, aby takováto potence, jako byla dnes, pokračovala i v dalších zápasech.

Zejména vám se dnes střelecky dařilo. Už jste někdy dal za zápas čtyři branky?

Nechci se chlubit, ale ano, několikrát. V mém minulém působení v rumunské lize jsem vstřelil pět i šest gólů.

Čím si vysvětlujete, že vstřelíte v první půli gólů devět a ve druhé jen dva?

Přiznám se, že nevím. Měli jsme utkání pod kontrolou, jasně vedli a šancí jsme si vypracovali v druhém poločase stejně, proto jsme další góly přidat měli. Musíme si to o tréninku rozebrat.

Z Brazílie jste určitě zvyklý na větší haly, ale řekněte mi. Jak se vám líbila zdejší Sluneta, která patří v Čechách mezi nejhezčí?

Tato hala je opravdu hodně dobrá, hezká. Má skvělou palubovku, pěkné šatny, zázemí… Ano, tato hala se mi opravdu líbila.

V sobotu vás čeká doma mužstvo Žabinských Vlků Brno, které jste u nich v Modřicích porazili 8:0. Co k tomuto utkání říct?

Hrajeme doma, jsme favority, půjde o poslední utkání před vánoční přestávkou, takže musíme opět nastoupit maximálně soustředěni a na stoprocentní výkon. Něco jako dneska. Když toto předvedeme, bude to paráda a mohli bychom zase potěšit naše fanoušky vysokým vítězstvím.

Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23