Radost z postupu kalí těžké zranění

V neděli se odehrálo předposlední kolo letošního ročníku futsalové Juniorské a Dorostenecké ligy. To zaválo mládežníky FK Chrudim do Brna, kde se kromě domácího Helasu střetli ještě s Olomoucí. Junioři oba své zápasy vyhráli a s předstihem si zajistili postup do Final four soutěže. Radost z úspěchu bohužel pokazilo těžké zranění Marka Tichého, který dokonce musel s vážnou zlomeninou ruky na operaci a sezona pro něj skončila. Dorostenci sice nejprve uštědřili výprask Hanákům, aby pak těsně prohráli veledůležitý duel s domácím výběrem a klesli na nepostupovou pátou příčku.

JUNIORSKÁ LIGA

SKUP Olomouc - FK Chrudim 1:8 (1:6)

Branky: Holub 3, Hromek, Bíško, Lang, Tichý, Tomek

Utkání začalo ve velmi vlažném tempu. Chrudimští se snažili překonat obranu domácích, ale jejich brankář se v úvodu překonával. Následně přišel trest, když Olomouc využila kvalit svého pivota a ve 4. minutě se z první příležitosti ujala vedení. Po obdržené brance hosté zvýšili obrátky, soupeře zatlačili a hlavně začali proměňovat šance. Konečný výsledek poločasu mluví za vše. Druhá půle již příliš pohledného futsalu nepřinesla, šlo spíše o boj. I tak hosté přidali ještě další dvě branky a vyhráli 8:1.

Helas Brno - FK Chrudim 2:3 (2:1)

Branky: Skohoutil, Bíško, Hromek

Od začátku se hrálo za velkého nasazení, kdy se Brňané spoléhali na důsledné bránění od poloviny hřiště, nebezpečné brejky a standardní situace. Hosté se zase snažili najít mezery v obraně soupeře, díky gólu v 18. minutě ale první poločas prohráli 2:1. Nástup do druhého poločasu však vyšel Chrudimi ideálně a díky přesné střele Bíška se začínalo od nuly. Postupem času vzplály na palubovce emoce, Východočechům se nezamlouvaly zejména některé výroky rozhodčích, zvláště po zranění jejich spoluhráče. Přitom ale obě mužstva stále chtěla vyhrát. O všem nakonec rozhodla situace dvě a půl minut před koncem, kdy se „na lajně“ uvolnil Holub a přesnou přihrávkou vybídnul Hromka k zakončení do prázdné branky. Následně začal hrát Helas power play, k nějaké vážnější příležitosti jej ale Chrudimští nepustili a mohli se radovat z postupu do Final four.

Sestava: Špánik, Kobera - Lang, Tichý, Bíško, Hromek - Tomek, Skohoutil, Rešetár, Holub, Šimon, Černý.

Jan Bartek, trenér FK Chrudim: „Myšlenky na hodnocení našeho výkonu jsem po utkání popravdě moc neměl, protože Mára Tichý skončil v nemocnici a musel na operaci. Chtěl bych hlavně poděkovat zdravotníkům v hale, kteří se o něj postarali než přijela sanitka záchranné služby.

Náš výkon dnes nebyl ideální se špatnou organizací hry, navíc bylo vidět, že začaly fotbalové přípravy. Když k tomu přičteme, že rozhodčí po celý den přehlíželi některé zákroky, které by se měly pískat, jako bylo tahání za dres, držení za ruce, lokty, úmyslné padání na brankáře a podobně, je potom těžké udržet hráče koncentrované na hru, aby následně nedostávali karty…“

DOROSTENECKÁ LIGA

SKUP Olomouc - FK Chrudim 0:11 (0:6)

Branky: Bauer 3, Spálenský 2, Souček 2, Slanina 2, Filip, Popílek

Utkání mělo rychlý spád, a to i co se branek týče. Hosté vedli již ve 3. minutě 2:0 a postupně skóre navyšovali až na konečných 11:0.

Helas Brno - FK Chrudim 1:0 (0:0)

Pro obě mužstva šlo o důležité střetnutí, jehož vítěz by se přiblížil k účasti ve Final four. Domácí vycházeli z dobré obrany a hrozili ze standardních situací. Hosté chtěli být aktivní směrem dopředu, ale tuto aktivitu srážela nepřesnost a řešení finální fáze. Proto se čekalo, kdo vstřelí první branku. V úvodu druhého poločasu dostali Chrudimští výhodu přesilové hry, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Kryštof, ale nevyužili ji. A ve 26. minutě za to přišel trest v podobě nepohlídané dorážky. V závěru Východočeši soupeře zatlačili s cílem alespoň vyrovnat, to se jim ale nepodařilo.

Sestava FK Chrudim: Paták - Slanina, Pilný, Souček, Bauer, Spálenský, Popílek, Filip,

Jan Bartek, trenér FK Chrudim: „Do Brna jsme odjížděli v improvizované sestavě, která se ovšem prezentovala slušným výkonem. S Olomoucí kluci jasně dominovali a také s Helasem podali slušný výkon, ale doplatili jsme na nezkušenost. Že jsme prohráli je velká škoda, bod by se v boji o Final four hodil. Přesto musím všechny hráče pochválit.”

Poslední kolo soutěží je na programu tuto sobotu v Chomutově a na Chrudimské tu čeká domácí Baník a FC Kadaň.

Junioři jsou se ziskem 30 bodů v tabulce na druhé příčce a postup do Final four jim již nemůže uniknout.

Dorostencům patří s 21 body ve vyrovnaném čele tabulky pátá příčka, dva, tři a čtyři body od postupové čtveřice.