Sen o zlatu zhatilo prodloužení

Futsaloví junioři FK Chrudim zažili skvělou sezonu. Za celý rok prohráli jediné utkání a po základní části skončili na druhém místě, a to jen právě díky horšímu vzájemnému zápasu se Slavií Praha. Přitom skóre měli jednoznačně nejlepší. Proto byli právem považováni za jednoho z horkých favoritů nedělního Final Four, které navíc jejich mateřský klub v pardubické sportovní hale Dašická sám pořádal.

Kosa na kámen ale padla v semifinálovém střetnutí s Interobalem Plzeň, ve kterém sice dokázali Východočeši dohnat dvoubrankové manko, v prodloužení se ale i vinou zbytečných chyb radoval z postupu soupeř. Chrudimští tak nakonec brali bronz. Malou útěchou může být, že jejich útočník Denis Holub se stal s 22 góly nejlepším střelcem ligy a zároveň byl vyhlášen jako nejužitečnější hráč celé Final Four.

SEMIFINÁLE

FK Chrudim – Interobal Plzeň 2:4 po prodl. (2:2, 0:1)

Branky: 21. Tomek, 28. Jakeš – 7. Škovran, 16. P. Kolesa, 31. P. Kolesa (10m kop), 40. Chládek.

Všechny zápasy Final Four se hrály na 2x15 minut čistého času, ale tomuto nejtřaskavějšímu duelu celého odpoledne ani tato doba k rozhodnutí nestačila. Po opatrném začátku se ujali v 7. minutě Škovranem vedení hosté, ale od té doby začali být na palubovce lepší Východočeši. Vyrovnání však nepřinesly šance Rešetára ani Holuba, střela Tomka pak skončila na tyči. Místo zaslouženého srovnání stavu přišel pro domácí druhý šok krátce po změně stran, kdy po rohovém kopu upravil na 0:2 P. Kolesa. Chrudimští to ale nezabalili, vrhli se do útoku a ve 21. minutě dorazil Holubovu střelu do sítě Tomek. O dvě minuty později pak přišel dlouho diskutovaný moment. Po chybě Západočechů běžel sám na branku Hromek, byl zezadu sražen, ale rozhodčí zákrok jako faul neposoudili… Tři minuty před koncem základní hrací doby přistoupili svěřenci trenéra Bartka k power play a po minutě Jakeš chytrou tečí či patičkou poslal zápas do prodloužení. To bohužel domácí nezačali vůbec dobře a již po 11 vteřinách vyrobili po trestuhodně špatné nahrávce šestý akumulovaný faul, z prodloužené penalty pak P. Kolesa znovu poslal Interobal do vedení. Chrudimští tak zase museli dotahovat, tentokrát se jim to ale už přes několik slibných závarů zejména při další power play nepodařilo. Gólman Špánik pak při hře vabank svůj tým ještě podržel zlikvidováním další prodloužené penalty, se závěrečným klaksonem ale stvrdil postup Plzně do finále Chládek.

Slavia Praha – Rapid Ústí nad Labem 6:1 (4:0)

Branky: 3., 15. a 21. Schütz, 5. Kazbekov, 5. Kuča (pen), 27. Klaban – 26. Dunka.

Jednoznačná záležitost pražského favorita.

O TŘETÍ MÍSTO

FK Chrudim – Rapid Ústí nad Labem 6:2 (2:1)

Branky: 4., 26. a 27. Hromek, 13. a 18. Holub, 22. Bíško – 6. Mraček, 23. Schorsch.

Pouhých 30 minut po prohraném semifinále nastoupili Chrudimští k boji o bronz a v úvodu působili zakřiknutě, smolná prohra na nich byla hodně znát. Ve 4. minutě vybojoval míč Jakeš a Hromek poslal svůj tým do vedení, soupeři se ale podařilo o dvě minuty později vyrovnat. Do kabin šli přece jen spokojenější domácí, když ve 13. minutě napřáhl z dálky nejlepší střelec juniorské ligy Holub a přesně umístěnou střelou upravil na poločasových 2:1. Po změně stran již byli Východočeši lepším týmem a zaslouženě dovedli zápas k vítěznému cíli, na čemž se hattrickem nejvíce podílel Lukáš Hromek. Chrudimští tak skončili třetí a získali bronzové medaile.

FINÁLE

Slavia Praha – Interobal Plzeň 2:1 (1:1)

Branky: 2. Schütz, 28. Kazbekov – 6. Pečenka.

Pražané byli po celé utkání mírně lepším týmem, ale stav byl dlouho nerozhodný. O zisku titulu pro Slavii rozhodl až tři minuty před koncem Kazbekov.

Sestavy všech zúčastněných týmů:

FK Chrudim: Špánik, Kobera – Lang, Bíško, Jakeš, Hromek, Tomek, Skohoutil, Rešetár, Holub, Krotil, Meduna, Šimon, Černý.

Slavia Praha: Nerad, Naku – Kazbekov, Klaban, Kuča, Schütz, Berezhnyk, Kočovský, Kraus, Mottl, Slapnička, Vávra, Altera, Rozman.

Interobal Plzeň: Buchar, Vicenda – Lemon, Pečenka, Adam, P. Kolesa, Kepl, Chládek, Škovran, Čarda, Hrubý, Vítek, Š. Kolesa, Svoboda.

Rapid Ústí nad Labem: Baťha, Skokan – Vávra, Mraček, Dunka, Schorsch, Bláha, Cinádr, Novotný, Ludrovský, Dvořák.

Konečné pořadí Juniorské ligy: 1. Slavia Praha, 2. Interobal Plzeň, 3. FK Chrudim, 4. Rapid Ústí nad Labem.

Jan Bartek, trenér FK Chrudim: „Pro hráče i celý realizační tým jde o výsledkové zklamání, chtěli jsme minimálně finále. Bohužel nám ale dnes chybělo lepší řešení finální fáze a také lehkost, se kterou jsme procházeli základní částí soutěže. Třeba jednou doceníme že máme bronz, nyní ale převládají spíše smíšené pocity.

Těžce se mi hodnotí zejména semifinále, protože jsme byli aktivní a chtěli hrát na míči, ale bohužel jsme si nepohlídali dvě standardní situace a dvakrát inkasovali. Hráči však svůj boj nevzdali a dokázali i za pomocí power play vyrovnat. Bohužel jsme v prodloužení udělali fatální chybu, kdy jsme špatně rozehráli aut, a byl z toho šestý akumulovaný faul, který Plzeň proměnila. Opět jsme zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat již se nepodařilo.

V zápase o třetí místo jsme začali dobře a brzy skórovali, bohužel potom jsme začali propadat v obranné fázi. Sice jsme poločas vyhráli 2:1, ale z naši strany to nebylo ono. O přestávce jsme museli udělat změny, aby se naše hra zlepšila. Druhou půli už jsme odehráli daleko lépe, přidali další branky a zaslouženě si došli pro bronz.“