Final Four dorostu krutě nevyšel

Dorostenci FK Chrudim se na Final Four, které se konalo v sobotu ve sportovní hale ve Slaném, nadmíru těšili. A měli proč. Vždyť vyhráli základní část Dorostenecké futsalové ligy, navíc s pouhými jedenácti inkasovanými góly, a po právu tak mohli pomýšlet na medaili, ne-li dokonce na tu nejcennější. Bohužel rozhodující klání roku jim vůbec nevyšlo a nakonec se museli spokojit s „bramborami“. Alespoň malou náplastí může být jedno osobní ocenění, chrudimský útočník Gordon Graig Henderson byl zařazen do All Stars Final Four.

SEMIFINÁLE

FK Chrudim – Interobal Plzeň 3:4 (1:2)

Branky: 15. Pilný, 16. Henderson, 28. Souček - 4. Votípka, 15. Maxa, 24. Kolesa, 27. Jiřinec.

Východočeši neodehráli špatné utkání, sráželi je ale zbytečné vlastní chyby. Po té první na konci čtvrté minuty se Plzeň dostala do vedení, které pak držela skoro celý poločas, hraný jako všechny ostatní na turnaji patnáct minut čistého času. Minutu před přestávkou ale zabojoval Pilný a střelou mezi nohy gólmana vyrovnal. Jenže když už oba týmy očekávaly konec poločasu, přišel zbytečný faul a z následného trestného kopu zužitkoval pěkný signál soupeře Maxa (1:2). Nástup do druhé půle vyšel Chrudimi a Henderson levačkou znovu srovnal stav. Ten vydržel nerozhodný až do 24. minuty, kdy po rychlé akci poslal potřetí Plzeň do vedení Kolesa. Na tento gól už vyrovnávací odpověď nepřišla a navíc za tři minuty upravil na 2:4 Jiřinec. Východočeši následně přistoupili k power play, víc než snížení Součkem se ale nedočkali.

Olympik Mělník – Baník Chomutov 1:2 (1:1) Branky: 11. Suchý - 13. Bodnár, 20. Novotný.

O 3. MÍSTO

FK Chrudim – Olympik Mělník 4:6 (3:5)

Branky: 10. Bohuněk, 13. Dvořák, 14. Henderson, 25. Bauer - 1. vlastní Bohuněk, 5. Durdoň, 8. Šplíchal, 15. Sýkora, 15. Šplíchal, 24. Hartl.

Zápas o bronzovou medaili začali Chrudimští hrůzostrašně. Již po 15 vteřinách dával Bohuněk z celkem velké dálky malou domů, kterou ale umístil přesně k tyči překvapeného brankáře. Tato situace se hráčům „dostala do hlavy“, soupeř je přehrával a po osmi minutách vedl 3:0. V desáté minutě však Bohuněk snížil a nakopl svůj tým k zlepšení, které vedlo na konci 14. minuty k vyrovnání na 3:3. Jenže namísto pokračování v obratu hned po 21 vteřinách vrátil Mělníku vedení Sýkora a dvě vteřiny před sirénou upravil na 3:5 Šplíchal. Po změně stran si Středočeši bezpečně hlídali vedení a když přidal ve 24. minutě Hartl šestý gól, bylo o vítězi rozhodnuto.

FINÁLE

Interobal Plzeň – Baník Chomutov 2:4 (1:1)

Branky: 9. Maxa, 19. Votípka – 9. Kupilík, 20. Belák, 27. Kupilík, 30. Novotný.

KONEČNÉ POŘADÍ FINAL FOUR DOROSTENECKÉ LIGY:

1. Baník Chomutov, 2. Interobal Plzeň, 3. Olympik Mělník, 4. FK CHRUDIM

Sestava FK Chrudim: Kolbaba, Ondrůšek – Komárek, Bohuněk, Souček, Henderson, Kučera, Slanina, Látal, Pilný, Bauer, Dvořák, Popílek, Koutský.

Jan Bartek, trenér FK Chrudim: „Náš semifinálový soupeř – Plzeň - proti nám předvedl velmi dobrý a z mého pohledu asi nejvíce futsalový výkon již v základní části. Proto jsem věděl, že nás nečeká žádná lehká práce. Snažili jsme se být aktivní, ale bohužel nás trápily některé neduhy ze základní části a nepohlídali jsme si dvě standardní situace, díky kterým soupeř vždy odskočil a dovedl zápas do vítězného konce.

Střetnutí o třetí místo pro nás začalo velmi špatně, když jsme si dali hned po pár vteřinách vlastní branku a potom ještě dvakrát inkasovali. To by byla rána i pro zkušenější mužstvo než je to naše. Kluci se ale nevzdali, začali bojovat a získávat větší sebevědomí. Po první naši brance mužstvo ožilo a dělalo Mělníku velké problémy, které vedly k vyrovnání. V této chvíli se zápas lámal. Kdybychom skóre otočili, byla by to zas pecka pro soupeře. Mělník však podržel brankář a navíc ke konci poločasu opět odskočil po jednom brejku a další naší nekoncentrovanosti o dvě branky. V druhé půli byla naše snaha obrovská, ale k vyrovnání už nevedla.

Celkově bylo po psychické stránce Final Four pro naše mužstvo velkou zkušeností, vždyť ho nikdo z hráčů nikdy nehrál. Kluci zjistili, že zde o úspěchu či neúspěchu rozhodují maličkosti. Dnes to sice nevyšlo, ale pokud se budou chtít nadále zlepšovat, mají určitě na čem stavět.“

Autor: Radek Pecina