Ohlasy z třetího finálového zápasu

Ve třetím finálovém utkání play off 1. Futsal ligy zvítězil Interobal Plzeň na půdě FK Chrudim 2:1. Jako po celou sérii, zase vám přinášíme několik ohlasů aktérů tohoto duelu. A opět jsou některé opravdu zajímavé...

Michal Špánik, brankář FK Chrudim: „Dnes v noci jsem spal úplně normálně, protože jsem věděl, že mám za sebou kluky, kteří za mnou stojí a hodlají mi pomoci. Snažil jsem se připravit, jak nejlépe jsem mohl, protože s týmem celý rok trénuji a byla by to ostuda nepomoci klukům i týmu, když to nejvíc potřebuje. Osobně jsem se svým výkonem spokojený, ale to je asi to poslední, na co teď myslím, protože mě mrzí konečný výsledek. Myslím, že jsme na vítězství měli, bohužel jsme nepředvedli úplně to, co jsme chtěli. To asi rozhodlo.

Náš tým stojí vždycky při sobě. Futsal je týmový sport a bez toho, abychom táhli za jeden provaz, by to asi nešlo, Proto nic nevzdáváme a pojedeme do Plzně bojovat o vítězství. Jsme odhodlaní rvát se až do konce, ostatně o tom je futsal, stačí pár sekund a je všechno jinak. Dnešní porážku už nezměníme, ale soustředíme se na páteční čtvrtý zápas. Pořád chceme vyhrát titul.“

Peter Kozár, hráč SK Interobal Plzeň. „Jednalo se o podobné utkání jako v předchozích dvou duelech, tedy bojovné, vyrovnané, se šancemi na obou stranách. Možná jen těch příležitostí bylo dnes o trochu míň. My jsme vstřelili o jednu branku víc, a proto se radujeme z vítězství.

Věděli jsme, že je zde v Heřmanově Městci horká půda, domácí se tlačí do všeho, co jim rozhodčí dovolí. V kabině jsme si ale řekli, že musíme být klidní, nesmíme nic komentovat a co sudí pískne, je dané. Ve zdejší hale, kde jsou diváci hodně blízko, jsme již několik zápasů odehráli a už si na zdejší atmosféru zvykli. Prostě jsme bojovali a pro výhru si šli.

V pátek hrajeme před vlastními fanoušky, víme, o co půjde, k zisku titulu nám stačí poslední bod a chceme ho doma získat.“

Radim Záruba, kapitán FK Chrudim: „Teď po zápase se mi těžko hledají slova. Průběh připomínal první utkání, opět jsme vedli a bohužel to opět na vítězství nestačilo. Nám teď nezbývá, než se pořádně připravit na pátek, abychom střetnutí v Plzni zvládli, sérii vrátili sem do Heřmanova Městce a tady to konečně zlomili.

Myslím si, že naše power play nebyla úplně špatná, akorát to zakončení nebylo z úplně ideálních pozic. Dostali jsme se tam, ale šlo spíše o takové nástřely z úhlu, což obrana soupeře zvládla a pohlídala si to. Nějaká velká tutovka v našem podání chyběla.

Po vyloučení trenéra Alecia převzal jeho funkci Max a nevidím v tom nějaký problém ani pro pátek. Již deset měsíců spolu trénujeme a víme, co po nás trenér chce. Teď bude hlavně důležité určit jednoho člověka, který bude nějakým způsobem střídání a různé herní situace řídit a korigovat. Máme ale dost času, abychom to nějak vymysleli, trenér nám k tomu něco řekl a my vše úspěšně zvládli. Určitě zbraně neskládáme a finále nevzdáváme, i když víme, že hrajeme proti více lidem, než jen těm, co jsou na hřišti. Zkrátka se s tím musíme poprat a já věřím, že to v pátek zvládneme a sérii ještě jednou vrátíme zpátky. Sílu na to určitě máme, což jsme již dokázali ve druhém vzájemném zápase.“

Marek Kopecký, trenér SK Interobal Plzeň: „Tak nenávistné publikum, co je tady v Heřmanově Městci, jsem dlouho nezažil a hodně těžko se mi teď mluví. Co se týče samotného futsalu, tak si myslím, že zápas jsme začali velice dobře, od začátku do Chrudimi šli, měli nějaké tyčky a závary, ale bohužel jsme po našem rohu inkasovali z brejku jediný gól. Před utkánímjsme si ale s kluky něco řekli a za výhrou si šli. Domácí na průběh reagovali přes poločas dlouhou power play a musím před svými svěřenci smeknout klobouk, jak ji ubránili a kromě snad jen dvou tří nástřelů si výhru pohlídali. Máme tak druhý bod a série se přesouvá k nám. Hraje se až v pátek, takže máme o jeden den déle na regeneraci, což je dobře, protože máme v kádru hráče trošku staršího věku. Ale jak říkám, vůbec nemám ze zápasu radost, tohle už je za hranou, co se tady dnes dělo. To k finále nepatří.

Krotit emoce tluču do svých svěřenců od začátku, protože vím, že to může rozhodnout. Ostatně potvrdilo se to už loni při druhém zápase tady. Proto jim říkám, ať jsou v klidu, když je to písknuté, tak s tím již stejně nikdo nic neudělá. Naopak si to popudíte proti sobě. Jestli chceme titul, musíme být koncentrovaní na naší hru, ať se tady děje, co se děje. A to jsme dnes hlavně v hlavách zvládli.

Neřekl bych, že se nějak speciálně hře v přečíslení věnujeme, i když samozřejmě nějaké nácviky děláme a celý mančaft ví, co má hrát. Chrudim nám ale už v prvním zápase ukázala, co hraje, jakou rotaci, takže jsme to věděli a včera na tréninku se na to 15-20 minut zaměřili. A jak je vidět, tak se nám to dnes vyplatilo.

V pátek očekávám další ohromně těžké střetnutí, neboť oba soupeři jsou děsně vyrovnaní. Proto netipuji, jak to dopadne, ale každopádně to bude můj poslední domácí zápas na lavičce Plzně před vlastními fanoušky.“