Rváčov s futsalisty míří za postupem
Skutečnost, že chrudimský futsalový klub vznikl před 35ti lety ve Rváčově, je všeobecně známá. O tom, že spolupráce s klubem z této vísky nedaleko Hlinska stále trvá, se už ale moc neví. Přitom jsou místní fotbalisté po víkendu blízko historickému úspěchu, za nímž jej táhnou mimo jiné i futsalisté.
Když před několika lety postoupil SK Rváčov do 1.B třídy, zdálo se, že účast v této nejnižší krajské soutěži je pro klub maximum. Jenže po rozkoukání se začal mít klub ambice zkusit ještě vyšší soutěž – 1.A třídu. Loni to ještě nevyšlo, když konečná třetí příčka byla nakonec první nepostupovou. Letos už to však vypadá nadějněji a dlouho dopředu začalo být jasné, že utkání 23. kola v Cholticích bude přímou bitvou o první příčku tabulky. Zápas se odehrál včera, tedy v neděli 24. května, a o jeho důležitosti svědčí i krásná divácká návštěva (350). Tím se dostáváme k propojení s futsalem, protože za hosty nastoupila hned šestice zástupců klubu FK Chrudim, přičemž sedmý Radim Záruba by jistě také nechyběl, ale je v tento čas s českou reprezentací v plážovém fotbale ve Španělsku, kde se účastní mezinárodního turnaje Euro Beach Soccer League. V základní sestavě SK Rváčov nastoupil v brance trenér chrudimských gólmanů Radek Hlouš, zálohu tvrdili Michal Seidler a Roman Mareš, aby obranu dirigoval Tomáš Koudelka. V průběhu druhého poločasu pak na trávník vyběhli i Vojtěch Bíško a v závěru i dvorní futsalový fotograf Adam Joska.

Samotný zápas začal nečekaně. Hned na konci první minuty využil Seidler hrubky choltického brankáře a poslal hosty do vedení, aby se o deset minut později proměnil ze střelce v nahrávače, kdy jeho naservírovaný míč podruhé uklidil do sítě Jeníček. Zaskočené Choltice se do přestávky již k ničemu nezmohly. Do druhého poločasu však domácí nastoupili jak politi živou vodou a po sérií šancí se jim podařilo v 59. minutě snížit na 2:1. Tím se probudili i fanoušci a Rváčovští v čele s gólmanem Hloušem měli co dělat, aby v bouřlivé atmosféře těsné vedení udrželi. To se nakonec podařilo, takže je nakonec nemusela mrzet ani neproměněná tutovka Mareše či kolíky „vyznačený“ šrám na holeni Hlouše.

Po vítězství 2:1 se tak tři kola před koncem vyšvihl SK Rváčov na první příčku tabulky, na druhé Choltice má náskok dvou bodů, třetí Miřetice ztrácí bodů šest. A právě s nimi se Rváčovští střetnou následující sobotu na domácí půdě, poté zajíždí na hřiště deváté rezervy Heřmanova Městce a sezonu zakončí doma proti šestému béčku Pardubiček. Pokud se potvrdí informace, že půjdou z této skupiny 1.B třídy výše dva týmy, neměl by jim postup uniknout. Ale znáte to, všichni chtějí vyhrát a ve hře je ještě devět bodů… Přesto se dá očekávat, že futsalová vítězná mentalita požene tým za prvenstvím a historický postup klubu do 1.A třídy bude stvrzen z první příčky.
Autor článku: Radek Pecina
Foto: Radek Klier (další fotky ze zápasu ZDE )
