Pohodové vítězství okořenil čtyřstým ligovým gólem Max

Sedmé kolo 1. Futsal ligy zaválo v pátek večer futsalisty FK Chrudim do města nad soutokem Labe a Vltavy. V hale Gymnázia Jana Palacha v Mělníku se hrálo od úvodních minut podle jejich not, více než vysoká výhra se ale utkání zapíše do análů jiným způsobem. Zkušený brazilský útočník Max v něm zaznamenal dvě branky, čímž se dostal v historické tabulce střelců na úctyhodných 400 vstřelených gólů! Blahopřejeme.

1. Futsal liga, 7. kolo, 3. 11. 2023,

SK Olympik Mělník

2:9
(2:4)
Branky: 17. Vokoun (prodl. pen.), 19. Mešič (Šup) – 4. D. Drozd (P. Drozd), 7. Everton (Záruba), 9. Max (André), 10. P. Drozd (D. Drozd), 23. P. Drozd (Slováček), 27. Max (Záruba), 35. D. Drozd, 35. Záruba, 40. André (Záruba).
SK Olympik Mělník: Bukhvak (Šanda) – Lehner, J. Sváta, Vokoun, Šup – Mešič, M. Sváta, Ježek, Machytka – Abrham.
FK Chrudim: Jackson (36. Špánik) – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd – Everton, Záruba, André, Max – Balog, Mareš, Krotil.

Hosté nastoupili do střetnutí v naprosto stejných formacích jako před týdnem v domácím zápase s Helasem a od úvodních minut byli pány na hřišti. Šance Davida Drozda a Slováčka ještě stačil brankář Bukhvak zneškodnit, ve 4. minutě už však byl po rychlé kombinaci a pohotové střele Davida Drozda bezmocný. O tři minuty později přidal druhý gól Everton a zápas se ubíral jednoznačným směrem. Když pak svítil v 10. minutě po brankách Maxe a Pavla Drozda na ukazateli skóre stav 0:4, musel si vzít trenér Olympiku Jakub Němec oddechový čas. Ten sice jasnou dominanci Východočechů na palubovce nepřerušil, nicméně jejich brankostroj se zastavil. V 17. minutě fauloval ve středu hřiště Koudelka Lehnera a jelikož se jednalo již o šestý akumulovaný faul hostů, dostal Mělník možnost zahrávat prodlouženou penaltu. K ní se postavil domácí kanonýr Vokoun a bezpečně ji proměnil. Možná i pod vlivem dosti přísně posouzených některých zákroků vypadli Chrudimští z tempa a krátce před přestávkou snížil po rychlé akci na poločasových 2:4 Mešič.

Po změně stran už ale na palubovce opět kraloval tým trenéra Alecia a za svou aktivitu byl brzy odměněn pátým úspěchem z dorážky Pavla Drozda. O chvíli později nastřelil jeho bratr David břevno a pak to přišlo! Na začátku 27. minuty se po přiťuknutí od Záruby míč vykulil k Maxovi a ten nejen že upravil průběžný stav na 2:6, ale hlavně zaznamenal svoji 400. branku v nejvyšší české soutěži. V dalším průběhu orazítkovaly oba týmy brankovou konstrukci (Ježek – Everton), aby osm minut před koncem přistoupili Mělničtí k power play. V ní však nejenže nesnížili, ale naopak inkasovali od Davida Drozda a Záruby dva góly do prázdné klece. V samém závěru si zase vyzkoušeli hru bez brankáře Východočeši a dvě vteřiny před závěrečnou sirénou upravil stav na konečných 2:9 André.

Chrudimští se tak díky této výhře posunuli na první místo prvoligové tabulky, a to minimálně do pondělní dohrávky mezi Helasem Brno a Slavií Praha. Další utkání je čeká v sobotu, kdy v heřmanoměstecké sportovní hale přivítají FTZS Liberec.

Autor: Radek Pecina, foto: Dana Subova (SK Olympik Mělník)

Ohlasy k utkání

Jackson (FK Chrudim): „Začali jsme velmi dobře, brzy vedli 4:0 a hra byla jasně v naší moci. Bohužel jsme pak vyrobili šestý akumulovaný faul a z něho inkasovali, krátce na to podruhé a zřejmě ztrátou koncentrace jsme na chvíli vypadli z tempa. Naštěstí přišla přestávka, kde nás trenér, kterému se náš výpadek nelíbil, pokáral a po pauze jsme se opět vrátili k naší hře a naprosto jednoznačně zvítězili.”

Jiří Vokoun (Olympik Mělník): „Začátek dnešního zápasu jsme bohužel zaspali. První poločas byl poměrně vyrovnaný a skončil 2:4. I druhou polovinu utkání jsme začali špatně a doplatili jsme na naše vlastní power-play, kdy jsme dostali velké množství gólů a utkání bylo ukončeno ve stavu 2:9. Chrudim byla náročným soupeřem.”

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23