Osmifinále bavilo, drama ale nepřineslo

Osmifinálové utkání Regionální skupiny číslo 4 Poháru SFČR splnilo svůj účel. Slušně zaplněná sportovní hala v Přelouči viděla zápas, který pobavil hodně brankami, obešel se bez zranění, zahrály si obě lavičky a nakonec bezpečně postoupil favorit.

Pohár SFČR 2024, Osmifinále reg. části, 27. 1. 2024, SH Přelouč

FC Mazáci Přelouč

0:19
(0:8)
Branky: Vincenzo, Everton a Max 3, Koudelka, André, D. Drozd a P. Drozd 2, Slováček, Krotil.
FC Mazáci Přelouč: Petr – Březina, Machačný, Čada, Sůra – Novák, Rokyta, Pokorný, Vančura, Jedlička, Hladík, Smolík, Jirka.
FK Chrudim: Victor (21. Špánik) – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd – Everton, Záruba, André, Vincenzo – Max, Mareš, Krotil.

Podle odhadů 220 diváků, mezi nimiž nechyběli ani příznivci Chrudimi s bubny, se přišlo podívat na souboj Davida s Goliášem, anebo jinými slovy na tým hrající zřejmě svůj poslední futsalový zápas proti mnohonásobnému mistru České republiky s velkými ambicemi. V hale byli i někteří známí fotbalisté, rozhodčí či třeba nyní na hostování působící Dominik Balog a Daniel Javorski.

Hosté nastoupili v nejsilnějším složení, chyběl pouze zraněný Igor, a od začátku udávali tempo hry. První střídání patřilo Tomáši Koudelkovi, který nejenže otevřel po 96 vteřinách skóre, ale přidal i druhý úspěch favorita a šanci na brzký hattrick mu zneškodnil zřejmě nejlepší hráč Mazáků na palubovce - gólman Petr. Jinak se samozřejmě v dalším průběhu hrálo převážně na půlce domácích a skóre na straně Chrudimi utěšeně narůstalo. Přesto hala vždy zahučela a ocenila potleskem úspěšný zákrok brankáře, nějakou střelu či vydařenou akci Přelouče. V 17. minutě pak došlo za stavu 0:7 v pokutovém území hostů ke kontaktu gólmana Victora s Čadou, po kterém se domácí dožadovali odpískání penalty. Sám postižený to nemohl „rozdýchat“ a ještě o přestávce diskriminovaný moment dlouho s rozhodčími rozebíral... Poločas nakonec skončil 0:8.

Nástup do druhé půle měli hosté, u kterých došlo k výměně brankářů, ještě lepší než do první a z branky se radovali již po 26 vteřinách hry, autorem byl Pavel Drozd. Chvilku nato pak přidal desátý úspěch Slováček. Na Mazácích, jejichž tým se skládá převážně z hráčů velkého fotbalu, byla znát čím dál větší únava a gólman Petr si opravdu na nedostatek práce ztěžovat nemohl. Když ve 32. minutě zvyšoval na 0:15 Vincenzo, jednalo se o první hattrick v zápase. Za dvě minuty však přidal svoji třetí branku i Everton a po chvíli se ke spoluhráčům připojil i Max, takže se od 34. minuty čekalo na to, kdo přidá dvacátý gól. V největší šanci ale nastřelil Mareš tyč a Koudelka kličkou na Petra nevyzrál. V samém závěru se Mazáci pokusili zatlačit a vstřelit čestný úspěch, ale ani oni nebyli úspěšní, a tak zápas skončil výsledkem 0:19. Nicméně obě mužstva vyprovodil do kabin potlesk diváků, kteří nakonec viděli i společné focení obou týmů.

Ohlasy k utkání

Václav Rokyta, hrající předseda klubu Mazáci Přelouč: „Pro nás šlo o futsalový svátek, protože jsme tímto zápasem a proti takovémuto soupeři zřejmě završili existenci našeho klubu. Jsme parta kluků, která se zná od školy a od mala spolu hrávala fotbal, poslední roky už ale máme rodiny, děti, práci a bohužel účast na zápasech už nebyla nic moc. Proto již letos nehrajeme žádnou futsalovou soutěž, přihlásili jsme jen pohár a že nám byla nalosována Chrudim je pecka. Zápas jsme si přišli užít a to se nám povedlo. Jsme moc rádi, že přišlo hodně diváků, kteří vytvořili super kulisu. Měli jsme před střetnutím dva cíle, nedostat dvacet gólů a alespoň jeden vstřelit. Jeden vyšel, druhý ne, ale to se nedá nic dělat, byla to jízda. Teď to půjdeme do hospody oslavit.“

Tomáš Koudelka, hráč FK Chrudim: „Nastoupili jsme s jasným cílem od začátku diktovat tempo a nenechat soupeře kousat. To se nám povedlo, hned při prvním střídání jsme dali nějaké branky a bezpečně pak střetnutí kontrolovali. Dobré bylo, že jsme si mohli v praxi vyzkoušet nějaké věci, které teď trénujeme, byli při nich docela úspěšní a nakonec vstřelili hodně gólů. Myslím si, že se jedná o docela dobrou reklamu futsalu, hlavně pro ty menší týmy. Jejich hráči mají radost, že si zahrají proti reprezentantům, Brazilcům, vyzkouší si tu rychlost, v jaké se futsal hraje. Soupeře musím pochválit za jeho sympatický výkon.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23