Legii zničilo jedenáct přesných zásahů

Futsalisté FK Chrudim zajížděli v neděli do Předměřic nad Labem, kde se v místní sportovní hale utkali v rámci čtvrtfinále Regionální skupiny číslo 4 Poháru SFČR s domácí Legií Hradec Králové. Divizní soupeř jim nebyl vážnější překážkou a po jednoznačném průběhu tak slaví postup do semifinále. Třemi góly se na vítězství podíleli Max a Slováček.

Pohár SFČR 2024, Čtvrtfinále reg. části, 14. 4. 2024,

Legia Hradec Králové

1:11
(0:5)
Branky: 24. Kejř (Mates) – 4. Vincenzo (Záruba), 6. Max (Mareš), 10. Vincenzo (Záruba), 11. Everton (Záruba), 17. Slováček (Mareš), 22. Max (Slováček), 24. Max (Mareš), 27. Igor (Vincenzo), 28. Slováček (Max), 34. Krotil (Everton), 38. Slováček (Max).
Legia Hradec Králové: Krupička (Ende) – Mates, M. Václavíček, Kejř, Kosař – Čížek, Schejbal, D. Václavíček, Soukup, Franc.
FK Chrudim: Victor (21. Javorski, 31. Špánik, Šimon) – Everton, Záruba, Igor, Vincenzo – Mareš, Slováček, Max, Krotil, Stránský.

Hosté přijeli k zápasu bez čtveřice reprezentantů, kteří mají v těchto dnech své srazy a přátelská utkání. Kromě tří českých (David a Pavel Drozdovi, Koudelka) byl na rumunské repre také André. Přesto začali střetnutí očekávaným náporem a od úvodních vteřin přišpendlili soupeře k jeho svatyni. Legia však obětavě bránila a blokovala střely, takže se jí dařilo držet bezbrankový stav téměř čtyři minuty, kdy po Zárubově akci poprvé překonal gólmana Krupičku Vincenzo. Za dvě minuty zúročil ideální Marešovu nahrávku Max a bylo to 2:0. V 11. minutě již vedli svěřenci trenéra Alecia o čtyři branky, prosadil se znovu Vincenzo a tečovanou střelou Everton. Poté musel ukázat své umění gólman Victor, když v krátkém sledu likvidoval šance Soukupa a Kosaře. Stav na ukazateli skóre se ale v 17. minutě měnil opět na chrudimské straně, a to po nádherné ráně Slováčka.

Po změně stran došlo k výměně ochránců hostující svatyně, na obrazu hry se ale nezměnilo nic. Chrudimští dál diktovali tempo hry a v poklidném tempu přidávali další branky. Hned při prvním střídání vstřelil dva góly Max a mohl se tak radovat z hattricku. Ve 24. minutě se dočkali čestného úspěchu i Hradečtí, když Javorského překonal tečovanou střelou Kejř (1:7). Tím ale jen hosty nabudil a ti Legii v krátkém sledu Igorem a Slováčkem „nasypali“ další dva góly. A to Slováček přidal i desátý úspěch, který však nebyl pro (ne)faul uznán. Na zakulacení skóre si tak Chrudimští počkali do 34. minuty a desítku soupeři načepoval „Hradečák“ Krotil. Nakonec se znovu prosadil i velmi dobře hrající Slováček, čímž také završil svůj hattrick a celkově jedenáctou brankou pečetil zasloužený postup.

Ohlasy k utkání

Marek Kejř, Legia Hradec Králové:

„Osobně jsem se na dnešní utkání těšil, vždyť jsem za Chrudim v mládežnických letech hrál a něco tam zažil. Dokonce jsem s ní získal dvě stříbrné medaile v kategoriích U17 a U19.

Nastoupili jsme proti nejlepšímu českému klubu a bylo to pro nás těžké. Přesto si myslím, že jsme některé pasáže měli dobré a drželi se. Proto to možná bude znít divně, ale přes jedenáct inkasovaných branek můžeme být se svým výkonem spokojeni. Celý tým je rád, že si proti tak špičkovému klubu mohl zahrát.“

Matěj Slováček, FK Chrudim:

„Od první minuty jsme měli zápas pod kontrolou, i když je pravda, že soupeř několikrát zahrozil. Tam nás však podržel gólman Victor. Když jsme pak odskočili na rozdíl tří, čtyř branek, bylo už po utkání. Následně jsme si vyzkoušeli některé věci a bezpečně zvítězili. Důležité je, že se nikdo nezranil a nedostali jsme zbytečné karty. S výsledkem můžeme být spokojeni.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23