Úspěšnou modřickou misi řídil hattrickem André

Futsalisté FK Chrudim zvládli i druhé utkání čtvrtfinálové série play off proti Žabinským Vlkům Brno a po vítězství 5:1 na soupeřově palubovce v Modřicích si zajistili před pátečním třetím vzájemným duelem mečbol. Na výhře měla největší podíl pozorná obranná hra a hattrick Brazilce André.

1. Futsal liga, ČF2, 25. 3. 2024, SH Modřice

Žabinští Vlci Brno

1:5
(0:3)
Branky: 39. Havlín (Chráscina) – 13. André (Koudelka), 14. Igor (Koudelka), 17. André (Igor), 25. André (Everton), 28. Záruba (André)
Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) - Chráscina, Chroust, Havlín, Formáček – Svoboda, Koutný, Pfeffer, Hansl – Bodeček, Řezník, Pospíšil, Kratochvíl
FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Záruba, Igor, André – Koudelka, Slováček, D. Drozd, Max – P. Drozd, Mareš, Krotil, Stránský

Bez zraněného Vincenza, jenž si v pátek na tréninku vykloubil rameno, nastoupili hosté se změnami ve formacích, ale s jasným s cílem zvítězit a „urvat“ tak druhý bod. Od úvodních minut byli aktivní a udávali tempo hry, přesto si první velkou příležitost vypracoval domácí Havlín. Chrudimští odpověděli střelou Koudelky, po níž se míč otřel o břevno. V 8. minutě se ocitl v náběhu za obranou Slováček, brankář Pšurný ale jeho pokus levačkou vyrazil na roh.

O čtyři minuty později se na druhé straně povedl Moravanům rychlý brejk a při střele zakončujícího Havlína stálo při Východočeších velké štěstí, že tento moravský šutér netrefil zařízení. Stav se tak poprvé měnil až o minutu později, kdy Koudelka krásně našel volného spoluhráče a André se v těchto pozicích většinou nemýlí. Za necelé dvě minuty již hosté vedli o dvě branky, po rohu Koudelky se tentokrát přesně trefil Igor. Třetí gól pak přidal po pěkné spolupráci s Igorem znovu André a stanovil tak poločasové vedení Chrudimi 3:0. A to ještě zamířil ve velké příležitosti Záruba těsně vedle a míč po lobu Evertona vykopl z brankové čáry Havlín.

Druhá půle začala nezaviněným faulem Koudelky na Kratochvíla, po němž utkání pro domácího hráče kvůli roztrženému obočí nebo víčku skončilo, a ten chrudimský uviděl žlutou kartu. Jinak ale na palubovce žádná změna nenastala, dál se hrálo podle not hostujícího favorita a André dával gól. Ve 25. minutě po přihrávce od Evertona tak završil svůj hattrick. O tři minuty později pak přidal pátý úspěch nádhernou ranou Záruba a o vítězi nemohlo být pochyb. V dalším průběhu hra klidně plynula s míčem na chrudimských sálovkách a 200 diváků už vidělo pouze jednu branku. K jejich velké radosti se ji povedlo vstřelit dvě minuty před koncem Havlínovi, na konečné výhře Východočechů však neměla žádný vliv.

Třetí zápas série je na programu v pátek 29. března od 18:00 hodin v Heřmanově Městci.

Ohlasy k utkání

Max (FK Chrudim): „Dnes jsme hráli opravdu dobře, ale dávali jsme málo branek. Na druhou stranu jsme měli celé utkání pod kontrolou. Dnes pracoval náš útok a obrana přesně, tak jak chce trenér. Nejdůležitější je, že jsme udělali druhý krok do semifinále."

Radek Toman (trenér Žabinských Vlků Brno): „Bojovali jsme jako vlci, ale na tak kvalitního soupeře to bohužel nestačilo. Speciálně chci poděkovat našim famózním fanouškům."

2. čtvrtfinále 1. Futsal ligy: Žabinští Vlci Brno - FK Chrudim - 25. 3. 24

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23