Nová hala pokřtěna vítězstvím a pěkným výkonem

V pátek večer se futsalisté FK Chrudim poprvé v letošní sezoně představili vlastním fanouškům. Že na tom není nic mimořádného? Když k tomu ale přidáme, že to bylo po téměř 22 měsících v nově opravené domovské sportovní hale na Tyršově náměstí, přináší to na věc úplně jiný pohled. Přivítat je přišlo plné hlediště futsaluchtivých fanoušků, kterým se svěřenci trenéra Slováčka odvděčili pěkným bojovným výkonem okořeněným sedmi góly a hlavně jasným vítězstvím nad nebezpečnou Kadaní.

1. Futsal liga, 4., 4. 10. 2024, SH Chrudim

International FC Kadaň

7:2
(2:0)
Branky: 11. D. Drozd (Tomek), 14. Záruba (Max), 22. P. Drozd (D. Drozd), 25. Tomek (D. Drozd), 33. Seidler (D. Drozd), 34. Záruba, 36. Mareš – 34. Caio Cesar (Chmelan), 40. Caio Cesar (Salák)
FK Chrudim: Špánik (Vahala) – Záruba, D. Drozd, Seidler, P. Drozd – Koudelka, Tomek, Max, Balog – Krotil, Mareš, Formáček
International FC Kadaň: Fernando (26. Treml, 35. Živnůstka) – Rodrigo, Vitinho, Caio Cesar, Salák – Baran, Chmelan, Janošík, M. Jungmann, Voigt

Přestože v týdnu před zápasem došlo v chrudimském brankovištiobrazně řečeno k „harakiri“, když klub přivedl do týmu zkušeného Ondřeje Vahalu a naopak Daniel Javorski odešel na hostování do Bohemians Praha 1905, do klece se opět postavil mladý Michal Špánik. Ve slavnostní atmosféře začalo utkání obrovským náporem domácích, který mohl přetavit v úvodní branku již po 21 vteřinách hry Záruba, gólman Fernando ale předvedl parádní zákrok. Tentýž domácí obránce pak na konci svého střídání ještě orazítkoval levou tyč. I v dalším průběhu se hrálo prakticky na jednu branku, šance například Pavla Drozda, Seidlera či Maxe ale změnu stavu nepřinesly.

Skóre se tak poprvé měnilo až v 11. minutě, kdy po Tomkově přiťuknutí prostřelil Fernanda přízemní střelou David Drozd. Za tři minuty vybuchla naplněná hala radostí podruhé, míč se zatřepetal v síti po krásné ráně Záruby levačkou. Aby se Kadaňští vymanili z ustavičného tlaku, přistoupili tři minuty před koncem poločasu ke hře bez brankáře. V ní měl sice šanci Caio Cesar, ale také Seidler netrefil přes celé hřiště prázdnou klec, a tak se stav do přestávky již nezměnil.

Power play se zřejmě Severočechům osvědčila, a proto v ní pokračovali i po změně stran, tedy alespoň vždy když byli na míči. O ten ale přišli již ve 22. minutě a po bratrské spolupráci zvyšoval na 3:0 Pavel Drozd. O tři minuty později vsítil první ligovou branku v kariéře Adrian Tomáš Tomek a zápas se začínal měnit v exhibici. Kadaň se stále snažila odolávat náporu soupeře hrou bez brankáře, přesto mohl přidat ve 32. minutě po efektní otočce pátý gól Pavel Drozd, proti však byla levá tyč. O minutu později již ale pátá branka přece jen padla a postaral se o ní protečováním nástřelu Davida Drozda Seidler. Za dalších 39 vteřin zvyšoval Záruba již na 6:0 a hosté si museli vzít oddechový čas. Pokyny trenéra zřejmě padly na úrodnou půdu, protože krátce po rozehrání pokazil Špánikovi čisté konto Caio Cesar.

V té době již ale hráli Chrudimští v euforii a nadšeným ochozům se představili i hráči, kteří příliš prostoru běžně na palubovce nedostávají. A právě jeden z nich, zraněními sužovaný Roman Mareš, se postaral o sedmý zářez domácích. Dvě vteřiny před závěrečným klaksonem sice snížil na konečných 7:2 Caio Cesar, na jasné výhře Východočechů a plné spokojenosti jejich fanoušků to ale již nic nezměnilo.

Autor: Radek Pecina

4. kolo FK Chrudim : International Futsal Club Kadaň

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23