MISTŘI! Chrudim získala 15. titul

Je to doma! Chrudimští futsalisté zvládli čtvrtý zápas finálové série na palubovce Interobalu Plzeň a po infarktovém závěru a výhře na pokutové kopy získali 15. mistrovský titul v historii klubu!

1. Futsal liga, F4, 12. 5. 2022,

SK Interobal Plzeň

FK Chrudim

2:3pp
(0:1)
Branky: 23. Holý (Rešetár), 32. Seidler (Rešetár) – 20. Max (Torres), 39. Everton (Torres), rozhodující penalta Everton. Rozhodčí: Petr, Kliner – Rygl. ŽK: 3:1.
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Rick, Kozár, Štrajt, Havel – Rešetár (C), Holý, Buchta, Seidler – Zdráhal.
FK Chrudim: Dudu (Javorski, Gerčák) – Max, Koudelka (C), P. Drozd, D. Drozd – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – R. Mareš, Kubát, Balog.

Komentář

Chrudimští futsalisté nezačali čtvrté finále vůbec špatně, stejně jako v předchozích duelech finálové série na svého soupeře nastoupili a v úvodu musel Vahala lapit například nebezpečné zakončení Davida Drozda. Na druhé straně se Dudu zapotil proti nebezpečným pokusům Ricka a Seidlera, ani ty ale brankou neskončily.

A tak se skóre poprvé měnilo až 51 vteřin před přestávkou. Torres chytrou přihrávkou našel nepokrytého Maxe, jenž trefil milimetrově přesně k pravé tyči branky plzeňského Interobalu - 0:1! Nejtěsnější možné přestávkové vedení Chrudimi nemělo dlouhého trvání. Domácí nastoupili do druhého poločasu nesmírně aktivně a vyrovnání přišlo již po třech minutách. Plzeň skvěle sehrála power-play, na jejímž konci uklidil balon pod břevno Michal Holý.

Obhájce titulu ale ještě neměl ještě dost. V polovině druhého poločasu byl na konci další pohledné kombinace pro změnu nejlepší střelec play-off Michal Seidler, který dostal domácí celek do vedení. Drama vrcholilo, do power-play musela pro změnu Chrudim, jenž se dočkala klíčové vyrovnávací trefy v čase 38:43, kdy do branky prošlo zakončení Evertona.

Podruhé za sebou tak došlo finále až do prodloužení. V něm fanoušci viděli taktickou bitvu a herní převahu Chrudimi, která ale k žádné vyložené brankové příležitosti nevedla. O vítězi tak musely rozhodnout až pokutové kopu, ve kterých si vedla lépe Chrudim. Hrdinou byl gólman Libor Gerčák, který po svém střídání za brankáře Dudu chytil obě penalty a vychytal pro Chrudim historický patnáctý titul! Rozhodující penaltu proměnil Everton.