Půlminutový zkrat na Spartě stál Chrudimské dva body

Po náročném programu v Lize mistrů se v pátek vrátili futsalisté FK Chrudim do českých luhů a hájů, to je do 1. Futsal ligy. Zde je ale na přivítanou nečekalo vůbec nic jednoduchého, v rámci 11. kola totiž zajížděli na palubovku v tabulce třetí Sparty Praha. A příchod domů se jim zrovna moc nevydařil, když si ze sportovního centra Řepy, kde se utkání odehrálo, odvezli pouhý jeden bod za remízu.

1. Futsal liga, 11. kolo, 2. 12. 2022,

AC Sparta Praha

2:2
(0:2)
Branky: 26. Maxharraj, 26. Maxharraj - 3. Torres, 13. Capinha
AC Sparta Praha: Hůla (Stýskal) – Rukovci, Brahimi, Kelmendi, Maxharraj - Formánek, Fabricio, Darrier, Fernandes, Hora, Hudousek, Kočovský.
FK Chrudim: Dudu (39. Javorski) – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd – Everton, Torres, Capinha, Radovanovič – Mareš, Kubát, Balog.

Kdo čekal, že zápas začne opatrnou, šachovou partií, musel být překvapen. Již ve druhé minutě si oba celky vytvořily brankovou příležitost, Pavel Drozd ale jen prověřil brankáře Hůlu a z protiútoku netrefil Maxharraj v dobré pozici zařízení. Chvíli na to se dostal ke střele Koudelka a sparťanský gólman musel vyrážet jeho pokus na roh. Po 145 vteřinách hry se již skóre měnilo, dobré napadání při rozehrávce soupeře zužitkoval do prázdné Torres. I v dalším průběhu byla Chrudim aktivnější, ale ani Sparťané se nenechali zahanbit, a tak třeba Dudu musel v 7. minutě vytasit pěkný zákrok při průniku Fernandese.

Hosté zkoušeli soupeře překvapit rychlými narážečkami, což se sice ne vždy povedlo, když to ale vyšlo, byla z toho pěkná akce a příležitost. Ve 12. minutě přišlo po jedné takové souhře přečíslení dvou na jednoho, ale Radovanovič netrefil při zakončení správně míč. Domácí zase číhali na rozehrávky soupeře, po jejichž vystihnutí se snažili chodit do rychlých brejků. Stav se podruhé měnil v minutě třinácté, kdy Everton krásně našel rozeběhnutého Capinhu, Takřka po rozehrání měl na své noze třetí úspěch Everton, místo odkryté klece ale trefil jen boční síť. V 18. minutě se po závaru před Hůlou mohl zapsat mezi střelce Koudelka, obloučkem však posadil míč pouze ze shora na břevno. A když v závěru chytil tutovku Pavlu Drozdovi Hůla a Dudu vyrazil nebezpečný pokus Fernandese, odcházely oba týmy do kabin za stavu 0:2.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Sparta se sice snažila o vysunutý pressing, ale hosté si s touto taktikou věděli rady a naopak zajímavé pokusy Davida Drozda, Capinhy či Evertona musel likvidovat Hůla. Jenže přišla 26. minuta a v ní nepochopitelný zkrat Chrudimi. Nejprve dostal při nenápadné akci soupeře příliš prostoru ke střele z dálky Maxharraj a parádní ranou za tyč snížil. A aby toho nebylo málo, potvrdil sparťanský útočník své kvality ještě hned o dvacet vteřin později, kdy po rychlé akci dokonce vyrovnal (2:2). Z chvilkového šoku se hosté rychle oklepali a začali „přikládat pod kotel“, nepřesnosti či skvělý Hůla je ale zpět do vedení nepouštěly.

A naopak si museli dávat pozor na rychlé brejky domácích, kteří pochopitelně po vyrovnání ožili jak pokropeni živou vodou a zlobili. Ve 34. minutě již zvedal jediný chrudimský fanoušek v ochozech (Michal) ruce nad hlavu, Capinha však v jasné pozici netrefil přesně míč. Vypomáhat spoluhráčům se poté jal na půlce i Dudu, čehož málem využil Kelmendi. Ve 38. minutě pak dokonce vstřelil sparťanský Brahimi gól, který ale nebyl pro předchozí faul na Duda uznán. Navíc si ze zákroku odnesl chrudimský gólman tržnou ránu na hlavě a do utkání se již nezapojil. Po ošetřování začali hrát hosté power play, žlutý návlek si vzal Capinha, ale místo nějakých šancí spíš dvakrát trnuli při pokusech domácích trefit přes celé hřiště prázdnou branku.

Nakonec však Chrudim přesto mohla zvítězit, když se jedenáct vteřin před koncem zjevil po secvičené kombinaci sám před Hůlou Capinha, ale dva metry před odkrytou klecí vůbec netrefil míč. Zápas tak skončil nerozhodně.

Ohlasy k utkání

Tomáš Koudelka (FK Chrudim): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, šli jsme do rychlého vedení a poté nás několikrát podržel Dudu. Do poločasové přestávky jsme odcházeli za stavu 2:0, ovšem na šance to bylo minimálně vyrovnané. Zápas rozhodla jedna minuta, kde jsme si nesplnili obranné povinnosti a nechali si vyrovnat. Poté jsme se hodně tlačili za vítězným gólem, ovšem dnes jsme nebyli tak hladoví v koncovce jako v jiných zápasech. I přes závěrečnou power play, kde jsme osm vteřin před koncem netrefili prázdnou bránu, se nám nepodařilo vyhrát, a proto jedeme z prahy zklamáni.”

Beni Simitči (Sparta Praha): „Konečný výsledek je podle mě oboustranně zasloužený. Většinu zapasu jsme doháněli skóre 0:2. Nemyslím si, že Chrudim byla lepší než my, naopak jsme jednu dobu hráli lépe. Kluky nastartovalo to, ze hráli proti nejlepšímu českému tymu, bohužel kvůli tomu udělali i pár chyb, které Chrudim potrestala. Během powerplay jsme bohužel neproměnili šance do prázdné branky, paradoxně jsme na konci zápasu ani my ani Chrudim neproměnili rozhodující šance. Vzhledem k stavu pár hráčů jsem spokojený s výkonem. Darrier a Jeton celý týden netrénovali kvůli zranění. Zranění jsou i oba brankáři, Hůla chytá “napůl” zraněný už druhý zápas. Děkuji klukům za výkon, dnes hráli chytře a zodpovědně."

11. kolo 1. Futsal ligy: Sparta Praha Futsal - FK Chrudim

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23