Mise v Edenu úspěšná. Rozhodl skvělý start

Souboj 17. kola na půdě Slavie Praha přinesl další chrudimské vítězství a prodloužení neporazitelnosti v letošní soutěže. Proti čtvrtému týmu tabulky vykročila Chrudim za třemi body dvěma rychlými brankami již v prvním poločase a ve zbytku duelu si již náskok pouze hlídala. Po výhře 4:1 zůstává na čele tabulky, druhý Interobal má ale o jeden zápas odehráno méně.

1. Futsal liga, 17. kolo, 27. 1. 2023,

SK Slavia Praha

1:4
(0:2)
Branky: 32. Homola (Sláma) – 3. Radovanovič (Dudu), 4. P. Drozd (Slováček), 21. P. Drozd (Koudelka), 31. Capinha (Radovanovič)
SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Brychta, Sita, Havrda, Tilinger, Ševčík, Kuča, Sláma, Kuchta, Homola, Filip Klaban, Záruba, Habart.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Kubát, Max, Koudelka, Pavel Drozd, David Drozd, Doša, Balog, Radovanovič, Slováček, Capinha.

Chrudimští futsalisté nastoupili do souboje čtvrtého s prvním týmem tabulky odhodlaně a v Edenu se do vedení dostali již v polovině třetí minuty. Trenér Felipe Conde vysunul za půlící čáru brankáře Dudu, jehož rána byla sice zablokovaná, ale míč si našel srbský pivot Marko Radovanovič a pohotovou dorážkou prostřelil brankáře Vondráčka - 0:1.

Neuplynulo ani šedesát vteřin a v chrudimském táboře bylo veselo podruhé. Fantastickou akci na jeden dotek sehráli čeští reprezentanti, míč po ose David Drozd - Matěj Slováček doputoval až k Pavlovi Drozdovi, jenž technickým zakončením po zemi k tyči navýšil vedení Východočechů na 2:0. I nadále jsme viděli převahu hostujícího týmu, který byl ještě blízko třetí branky v osmé minutě, kdy Capinha nastřelil tyčku.

Zajímavé dění první půle dokončil David Drozd, který po pohledné akci orazítkoval pro změnu břevno, do kabin se však šlo za stavu 2:0 pro Chrudim. Toto skóre ale po přestávce příliš dlouho nevydrželo. Po pětačtyřiceti vteřinách Koudelka našel před brankou Pavla Drozda a ten po rychlé otočce poslal míč přesně pod břevno, čímž zaznamenal druhou trefu v utkání.

Po třiceti minutách hry přidal čtvrtou trefu hostujícího týmu po další sympatické kombinaci Capinha, za Slavii vstřelil ve 31. minutě čestnou brankou pohlednou patičkou domácí kapitán Jan Homola.

Chrudim porazila Slavii 4:1 a prozatím i nadále zůstává na čelní pozici tabulky 1. Futsal ligy.

Ohlasy k utkání

Marko Radovanovič (FK Chrudim): „Jako vždy proti Slavii to byl těžký zápas. Dobře jsme do zápasu vstoupili, dali dva góly na začátku utkání, poté jsme měli ještě spoustu šancí, které jsme neproměnili. Ale pojďme dál, důležité je vyhrávat, jdeme krok za krokem a nejdůležitější je být v co nejlepší formě v play off. Chtěl bych Slavii pogratulovat k předvedené hře a popřát jí vše nejlepší.”

Lukáš Kuča (SK Slavia Praha): „Zápas jsem si užil, chtěl bych trenérovi poděkovat za to, že mi dal možnost si proti tak skvělému týmu zahrát. Měli jsme s ostatními mladými hráči hlavně zodpovědně bránit a na soupeřově polovině si dovolit jeden na jednoho. Je škoda, že jsme v prvním poločase dostali hned na začátku dvě branky. Mrzí mne i moje neproměněná šance v závěru zápasu, snad mi to tam spadne příště."

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23