Základní část jsme zakončili vítězstvím nad Spartou

Přestože se poslední utkání futsalistů FK Chrudim, v němž přivítali ve svém domovském azylu heřmanoměstecké sportovní haly pražskou Spartu, nakonec před avizovanými zraky televizních kamer České televize nehrálo, velmi pěkně zaplněné ochozy viděly pohledný zápas a vítězství domácích.

1. Futsal liga, 22. kolo, 13. 3. 2023,

AC Sparta Praha

3:1
(1:0)
Branky: 8. D. Drozd (Everton), 27. Pett (Balog), 37. Torres – 35. Luis (Kelmendi).
FK Chrudim: Dudu (Špánik) – Everton, Doša, Torres, Pett – Slováček, D. Drozd, Radovanovič, Kubát, Koudelka, P. Drozd, Balog, Mareš.
AC Sparta Praha: Hůla (Cristiano, Plecitý) – Rukovci, Kelmendi, Brahimi, Hora – Matheus, Luis, Mikus, Formánek, Kočovský, Mottl.

Již úvod střetnutí začal pěkně zostra, hráči obou týmů do toho šli od prvních vteřin naplno. Více ze hry ale měli domácí a zejména agilní Torres s Pettem zaměstnávali v hostující svatyni nečekaně nastoupivšího brankáře Hůlu. Ten však udržel čisté konto i v 6. minutě, kdy vyrazil jedovatou střelu Davida Drozda. O minutu později se tito dva hráči střetli tváří v tvář znovu a tentokrát vykopl sparťanský brankář špičkou sálovky míč směřující přesně k tyči. Na začátku 8. minuty již ale dominoval chrudimský ostrostřelec a po kličce gólmanovi otevřel skóre střetnutí. Tlak Východočechů po brance narůstal a v 11. minutě mohl být oceněn druhým úspěchem, tutovku Pavla Drozda ale opět zázračně vyrazil Hůla. Nápor Chrudimi byl v té době doslova drtivý, hosté se prakticky nedostávali za půlku, až si z tohoto domácího „kolotoče“ musel vzít trenér Sparty Simitči oddechový čas. Nutno dodat, že Chrudimští protočili za jedenáct minut na palubovce všechny hráče sestavy! Gól však nepadl ani v 17. minutě, kdy Hůla zneškodnil další velkou příležitost Došovi a když šla v poslední minutě první půle střela Torrese těsně vedle, odcházeli Východočeši do šaten „pouze“ s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran pokračovala převaha hostitelů, ale Hůla zneškodnil i pohlednou střelu Pavla Drozda. S přibývajícím časem se začali osmělovat i Pražané a ve 26. minutě po ztrátě Evertona mohl z ničeho nic srovnat stav Mikus, avšak i Dudu byl u tyčky pozorný. O minutu později se již domácí gólové radosti dočkali, když po nenápadné akci a střele Baloga dorazil míč do sítě Pett (2:0). Jednalo se o první gól tohoto Brazilce v chrudimském dresu. Hosté ihned sáhli ke hře bez brankáře a při nástřelu Hory to v hale jen zašumělo. Jinak jim ale Východočeši více příležitostí nepovolili a naopak sami na míči kontrolovali hru. Ve 34. minutě pak mohli přidat i třetí úspěch, po náběhu Petta ale netrefil Torres před odkrytou klecí přesně míč. O minutu později přišlo nečekané zdramatizování. Koudelka při rozehrávce před vlastním brankovištěm zaváhal a Luis nekompromisní ranou vsítil kontaktní gól Sparty. Odpovědět mohl krátce po rozehrání po rychlém seběhnutí Everton, Hůla ale vytasil další ze svých parádních zákroků. Poté však vystřídal, aby mohli hosté pokračovat v power play a Torres přes polovinu hřiště do prázdné klece rozhodl – 3:1. Definitivní tečku za pohledným zápasem mohl udělat v 39. minutě David Drozd, sám se ale ještě teď možná diví, jak takovou šanci dokázal neproměnit. Přesto však Chrudimské vyprovázelo při odchodu z palubovky bouřlivé bubnování a potlesk spokojených fanoušků.

Před úterními posledními čtyřmi zápasy základní části 1. Futsal ligy se tak svěřenci trenéra Condeho dostali na první příčku tabulky, o bod před Plzeň, kterou ale čeká utkání v Perštejně. Již teď je však jisté, že soupeřem FK Chrudim ve čtvrtfinále play off bude jeden z dvojice FTZS Liberec / TJ Perštejn.

Ohlasy k utkání

Jaroslav Kubát (FK Chrudim): „Věděli jsme, že Sparta je kvalitní soupeř, po taktické stránce dobře připravený a ofenzivně laděný. Připravovali jsme se na ni, zkoušeli jsme zároveň řadu věcí na play-off. Myslím si, že jsme byli většinu zápasu lepší, měli jsme i více brankových příležitostí a škoda, že jsme některé neproměnili, protože mohlo být rozhodnuto dříve."

Melos Kelmendi (Sparta): „Chtěli jsme dnes uspět, bohužel se nám to dnes nepovedlo. Uvidíme, jak to dopadne a připravíme se poctivě na každého soupeře v play-off."

22. kolo - FK Chrudim : AC Sparta Praha 13.3.2023

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23