Historie se opakuje, po roce jsme opět ve finále Poháru SFČR

Futsalisté FK Chrudim nenechali nikoho na pochybách o své dominanci a po profesorském průběhu přehráli v semifinále Poháru SFČR druholigový Absolut Černý Dub. Po roce jsou tak opět ve finále a mohou se těšit na předvánoční boj o tuto trofej.

Pohár SFČR, semifinále, 9. 11. 2022,

Absolut Černý Dub

1:6
(0:3)
Branky a nahrávky: 39. Kadlec – 9. D. Drozd (P. Drozd), 12. Everton (Torres), 17. Max (P. Drozd), 25. Radovanovič (Everton), 28. D. Drozd (Slováček), 36. Radovanovič
Absolut Černý Dub: Kříž (31. Sobolík) – Novotný, Grigera, Pacholík, Ďurica, M. Staněk, Němeček, Hrachovec, Pasecký, Janák, Kadlec, Hornát, R. Staněk
FK Chrudim: Dudu (31. Javorski) – Slováček, D. Drozd, Max, P. Drozd – Everton, Balog, Radovanovič, Torres – Šejvl, Kubát

Domácí pojali utkání s mnohonásobným šampionem stylově a před slušně zaplněnými ochozy nastupovali k zápasu v potemnělé hale a mezi červenými dýmovnicemi. Jinak ale úvod střetnutí patřil Chrudimi, která nepustila Jihočechy čtyři minuty za půlku, všechny její pokusy ale zneškodnil brankář Kříž. V 6. minutě se však povedla Absolutu rychlá akce a Hrachovec po ní napálil míč do boční sítě. O chvíli později měl černodubský útočník ještě větší příležitost, v brejku ho ale vychytal Dudu. Jinak pokračovala převaha favorita, která se dočkala brankového vyústění v 9. minutě, kdy pěknou nahrávku Pavla Drozda zužitkoval jeho bratr David. Krátce po rozehrávce se opět musel vyznamenat gólman Dudu, tentokráte při šanci Grigery, aby hned z protiútoku předvedli hosté parádní závar, při němž dvě ostré rány likvidoval Kříž.

Ve 12. minutě již Východočeši vedli o dvě branky, rychlé přečíslení a akci Torrese zakončoval do poloodkryté klece Everton. Třetí úspěch pak mohl přidat o tři minuty později sám Torres, v dobré pozici se ale neprosadil. Přesto se Chrudimští třetí branky dočkali, v 17. minutě po přiťuknutí Pavla Drozda vymetl šibenici Max (0:3). Do konce poločasu pak ráz utkání jasně režírovali hosté, jejich pokusy ale končily buď na gólmanu Křížovi, nebo byly zblokovány. V 19. minutě pak vykopl střelu Davida Drozda z brankové čáry Grigera a chvíli nato orazítkoval Everton tyč.

Druhý poločas se odehrával za převahy Východočechů, Absolut se snažil vsítit alespoň čestný úspěch, ale zároveň pozorně bránil, aby neschytal nějaký příděl. Nejvytíženějším hráčem na ploše tam byl gólman Kříž. Ve 25. minutě ale ani on nezabránil průniku míče do sítě po ráně Radovanoviče z rozehraného autu (0:4). Za dvě minuty pak měli domácí velkou příležitost na korekci, trestný kop Paseckého však bravurně vyškrábl na roh Dudu. A hned o minutu později připravil na druhé straně Slováček krásnou palební pozici pro Davida Drozda, který se v těchto případech většinou nemýlí – 0:5.

Chvíli nato vychytal Kříž ještě tutovku Maxovi, aby pak v 31. minutě oba týmy prostřídaly své brankáře. Šest minut před koncem sáhli hosté k power play (zelený návlek si vzal Max) a hned se zaskvěl vystřídavší gólman Sobolík při pokusu Baloga. Ve 36. minutě však inkasoval i on, překonal ho pěknou střelou Radovanovič. Utkání se prakticky jen dohrávalo, když se 87 vteřin před koncem Jihočeši dočkali čestného úspěchu po chytrém důrazu Kadlece v brankovišti. Na postupu Chrudimi do finále Poháru SFČR to ale již nemohlo nic změnit.

Po závěrečném klaksonu ocenilo 500 diváků všechny aktéry zápasu potleskem. O jihočeském výjimečném zážitku pak hovořil i fakt, že se oba týmy společně vyfotily, což by tak mělo vždycky být. Krátce po zápase už ale obě mužstva myslela na nadcházející ligové kolo, v němž Chrudim v pátek od 20:00 hodin přivítá v derby Nejzbach Vysoké Mýto a Absolut jede v neděli ke střetnutí o první místo 2. Futsal ligy do Chomutova.

Jen připomeňme, že druhé semifinále Poháru SFČR mezi Spartou a Slavií se hraje až v pondělí 21.11.2022 od 20:00 hodin ve sportovním centru Praha – Řepy. Finále je pak na programu v úterý 20. prosince 2022 v pražské UNYP aréně v rámci akce Futsal za život v Praze a přímým přenosem by jej měla vysílat Česká televize.

Ohlasy k utkání

Radim Staněk (hrající trenér Absolut Černý Dub): „Dnešní zápas byl pro všechny v klubu svátkem, protože dostat se tak daleko v poháru a ještě přivítat tak slavný mančaft je pro náš skromný tým velkou událostí. K samotnému střetnutí bych řekl, že naši nejlepší pasáž jsme měli ze začátku, kde jsme si vypracovali i nějaké příležitosti, které ale bohužel zůstaly nevyužity a určily tím ráz zápasu. Konečný výsledek ale přesto hodnotím kladně, musím být realista. Potěšilo mě, že dva cíle, které jsme si před utkáním dali, a to vstřelit alespoň jeden gól a nenechat Chrudim střelecky se rozjet k dvouciferné výhře, jsme splnili. Myslím, že diváci, kteří sem dnes přišli, musí být spokojeni, za podporu si ten náš výkon určitě zasloužili.“

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Byli jsme připraveni na velmi dobrého soupeře, jehož postup do semifinále poháru určitě nebyl náhodný, což se na hřišti jen potvrdilo. My teď máme hodně náročný program, zápasy jdou v rychlém sledu po sobě, a bohužel tak nemáme příliš času na přípravu, jakou bychom potřebovali. Možná i proto bylo ze začátku utkání v naší hře hodně chyb, postupem času jsme ale začali hrát svoji hru, což se odrazilo i na skóre. Možná to od nás dnes nebyl nejlepší výkon, ale důležité je, že jsme bojovali. S postupem do finále pochopitelně panuje plná spokojenost.“