Trenéři hodnotí remízu na Spartě

V pátek večer sehráli futsalisté FK Chrudim v hlavním městě první utkání po kazachstánské misi a příliš se jim nepovedlo, když pouze remizovali s pražskou Spartou 2:2. Po zápase jsme poprosili oba trenéry o krátké zhodnocení zajímavého střetnutí.

Beni Simitči, trenér Sparta Praha Futsal: „Myslím si, že konečná remíza je naprosto spravedlivá. Očekával jsem, že soupeřův návrat do české ligy z Ligy mistrů bude obtížný, je to přeci jen velký rozdíl. I my jsme to tehdy tak měli. Toho jsme proto chtěli dnes využít a povedlo se.

V prvním poločase jsme díky našim dvěma chybám doslova darovali soupeři dva góly, naopak my své šance neproměnili. Po přestávce jsme se zlepšili v bránění, hlavně jsme se přestali dopouštět chyb a šli štěstí naproti. Své svěřence jsem v kabině nabádal, aby zakončovali akce, což nám v první půli chybělo. Nakonec jsme dnes mohli získat body i všechny tři, když jsme při chrudimské power play netrefili dvakrát prázdnou branku. Ale soupeř tam měl také své šance, takže nerozhodný výsledek beru. Jsem za něj pochopitelně velmi rád, a to nejen za sebe, ale i kvůli hráčům, za to že pochopili, že s dobrou obranou se dá uhrát solidní výsledek. Přitom máme několik zraněných hráčů a třeba Rukovci a Darrier celý týden vůbec netrénovali. Proto je vidět, že jsme z týmu, co mohl nastoupit, vymačkali, co šlo a i z tohoto pohledu jsem spokojen.“

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Se Spartou jsme neodehráli špatný zápas, musíme si ale vážit toho, co soupeř předvedl. Dnes totiž mohl vyhrát každý tým. Doména se v průběhu hry měnila, a proto je výsledek zřejmě spravedlivý. V prvním poločase měly oba týmy podobné šance, ale my je lépe využili a do kabin tak šli s vedením 2:0. Do druhé půle jsme se však vrátili s nižší koncentrací, naopak Sparta se ve hře zvedla a skóre spravedlivě zremizovala. My se po vyrovnání opět zlepšili a vytvořili si i příležitosti, které nám mohly přinést vítězství, ale nevyužili jsme je. Takže si myslím, že je konečný výsledek spravedlivý.

Soupeř odehrál dobrý zápas, má výborné hráče a je dobře trénovaný. Proto není divu, že vyřadil v poháru Plzeň, porazil Slavii a teď uhrál remízu s námi. Ztráta dvou bodů ale na našich plánech nic nemění, stále pracujeme na vytyčených cílech. Přesto si musí hráči i celý realizační tým dávat na konci roku pozor, protože nás čekají důležité zápasy a finále Poháru SFČR. Musíme najít správný poměr míry tréninku i odpočinku, abychom šli do posledního zápasu tohoto roku, kterým je právě finále poháru, v dobré kondici a úspěšně zabojovali o zisk trofeje. Na hráčích bylo totiž dnes vidět, že mají za sebou již dost vysokou porci důležitých střetnutí, ale i dlouhého cestování.

Od 15. října do 20. prosince, kdy se finále hraje, sehrajeme osmnáct utkání v 65 dnech, což značí jeden zápas každého 3,6 dne. Z toho jich je čtrnáct venku. K tomu je nutné připočíst velké psychické vypětí téměř ve všech střetnutích, zejména pak v Lize mistrů. Takže z tohoto pohledu odvádí moji svěřenci skvělou práci! V letošní sezoně jsme neprohráli jediný zápas, měli jsme skvělou UEFA Futsal Champions League a daří se nám ve všech soutěžích, ve kterých nastupujeme. Proto je teď čas věnovat velkou péči a pozornost hlavně hráčům, jejich zdraví. Do konce roku 2022 nám zbývají odehrát ještě čtyři zápasy a naším jednoznačným cílem je vyhrát je.“

Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23