Ve Vyškově neztratili U19 i U17 ani bod

Skvělé! Nejen hráči A týmu, vedoucího celku prvoligové tabulky, dělají čest našemu klubu FK Chrudim. Zdatně jim sekundují dorostenci a junioři, což opět prokázali v sobotu ve Vyškově, kde vyhráli všechny čtyři své zápasy. U19 tak po zpackaném prosinci stále živí naději na postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže, zatímco U17 se pomalu brány Final Four otevírají…

Kategorie U19

Žabinští Vlci Brno - FK Chrudim 1:3 (0:2)

Branky: Vyklický - Tomek 2, Šenkýř

Hosté nastoupili ve velmi kombinované sestavě a s několika hráči z U17. Od toho se odvíjela jejich hra, kdy zodpovědně bránili a snažili se držet míč. Tato taktika se vyplatila, když po chybě soupeře a povedeném signálu z rohu šli do dvoubrankového vedení. Po změně stran jim stačilo pohlídat si power play domácích a nakonec v ní přidat i třetí úspěch. Radost z výhry jim nakonec jedna inkasovaná branka nemohla zkazit.

Amor Kloboučky Vyškov - FK Chrudim 1:3 (1:1)

Branky: Bárta - Otava, Tomek, Hromek

Střetnutí nezačali hosté ideálně a navíc brzy lacině inkasovali. Prakticky celý první poločas se pak dostávali do tempa, naštěstí se jim ale podařilo před přestávkou vyrovnat, Ve druhé půli se Chrudimští zlepšili a díky vedoucí brance a pěti faulům soupeře dostali utkání pod kontrolu. Vyškov sice ještě párkrát zazlobil, ale po třetím góle bylo o zisku bodů rozhodnuto.

Sestava FK Chrudim: Špánik - Tomek, Krotil, Otava, Šenkýř, Černý, Lang, Hromek.

Jan Bartek, trenér FK Chrudim: „Jeli jsme do Vyškova v okleštěné sestavě, přesto s jasným cílem získat všech šest bodů a dál držet naději na Final Four. To se nám nakonec povedlo. Musím klukům poděkovat, jak obě utkání zvládli a odmakali. Stále tak žijeme sen proklouznout na poslední chvíli mezi čtyři nejlepší celky soutěže, ale nemáme to ve svých rukách.“

Kategorie U17

Žabinští Vlci Brno – FK Chrudim 0:3 (0:1)

Branky: Hromek 2, Bíšk

Hosté začali utkání vlažně a Kobera musel likvidovat i samostatný nájezd soupeře. Postupně se ale hra Chrudimi zlepšovala, přicházely nebezpečné situace a před přestávkou i vedoucí úspěch. Po změně stran a druhé brance v síti Brna již hosté zápas ovládali a při power play soupeře ještě navýšili vítězství na konečných a zasloužených 0:3.

Amor Kloboučky Vyškov - FK Chrudim 1:9 (0:5)

Branky: Bureš - Bíško 4, Lang 2, Bezdíček, Rešetár, Tichý

Na rozdíl od prvního střetnutí měli tentokrát Chrudimští velmi dobrý vstup do utkání, čímž prakticky určili jeho ráz. Celý zápas jasně opanovali a mohli do hry zapojit i všechny hráče ze soupisky.

Sestava FK Chrudim: Kobera, Kolbaba - Lang, Bezdíček, Tichý, Hromek, Macháček, Bíško, Dvořáček, Rešetár, Slanina, Šimon

Jan Bartek: „Pro větší klid do posledního dvoukola jsme potřebovali porazit Žabinské Vlky Brno, kteří byli v tabulce hned druzí za námi. To se nám povedlo a proti domácímu Amoru Vyškov jsme pak už jen potvrdili roli favorita. Těmito dvěma výhrami jsme si s velkou pravděpodobností zajistili účast ve Final Four, což je pro naše mladíky obrovský úspěch.“

Poslední dvoukolo je na programu již následující sobotu ve Vysokém Mýtě a Chrudimští se tu střetnou s Helasem Brno a SKUP Olomouc. První čtyři celky z obou kategorií následně postoupí do Final Four soutěže, které by se mělo odehrát na začátku února 2023.