Slovenský beton jsme neprorazili, z prvního zápasu jen bod

Chrudimští futsalisté při svém prvním zápase skupiny Main round v Severní Makedonii proti slovenskému mistrovi z Lučence brali bod. V utkání museli otáčet nepříznivý stav, vedení ale nakonec sami neudrželi, když o něj přišli při hře bez brankáře 46 vteřin před závěrečnou sirénou.

UEFA Futsal Champions League, Main round, 26. 10. 2022,

FK Lučenec

2:2
(1:1)
Branky: 9. Grcič (Everton) (vla.), 33. Capinha (Slováček) – 8. Leovski (Grcič), 40. Leovski. Rozhodčí: Cardoso Santos (Portugalsko), Perič (Slovinsko) – Nurse (Anglie). ŽK: 1:1.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – David Drozd, Koudelka, Pavel Drozd, Capinha, Max, Slováček, Mareš, Balog.
FK Lučenec: Olinha (Kušnír) - Grcič, Greško, Washington, Směřička – Ostrák, Fehervári, Bačo, Belaník, Leovski, Brunovský, Čeřovský.

Utkání začali aktivněji Chrudimští, ale několik střel z dálky snadno zneškodnil gólman Olinha, který nějaký čas na východě Čech působil. První opravdu vážnější ránu vyslal na Olinhu v 6. minutě David Drozd, slovenský gólman však vyrazil míč na roh. Po jeho rozehrání se dostal k dobrému zakončení Pavel Drozd, míč ale netrefil přesně. O chvíli později Chrudimští dostali příležitost k trestnému kopu z hrany pokutového území, Everton jej však vysoko přestřelil. V 7. minutě se v době narůstajícího tlaku Chrudimi dostal za jejich obranu Greško, Dudu mu ale gólovku vytěsnil ramenem. Varování však Čechům nestačilo a za minutu se po dalším dlouhém nákopu dostal k míči Leovski a po zemi otevřel skóre.

Z vedení se naštěstí Lučenec radoval jen 45 vteřin, když si rohový kop Evertona srazil do vlastní sítě Grcič. V dalším průběhu hra probíhala v dobývaní slovenské svatyně, v zápise napsaní hosté ale pozorně bránili a vyráželi k rychlým brejkům. Gólem neskončil ani pěkný průnik Pavla Drozda zakončený gólovou nahrávkou před branku, ani nádherná pumelice Torrese. V přibývají nervozitě mohl v 17. minutě strhnout vedení na stranu chrudimských borců Koudelka, jeho rána však skončila jen na tyči a dorážky bratří Drozdů vytěsnil Olinha.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Lučenec dál pokračoval v tvrdém betonovém bloku a odolával Chrudimským atakům. Rána Radanoviče šla nad a ve 28. minutě vyrazil Olinha pohotový pokus Pavla Drozda. Ve 32. minutě již svěřenci trenéra Condeho zvedali ruce nad hlavy po střele Slováčka, jeho gólmanem ztlumený míč však vykopl na brankové čáře jeden z obránců. Za minutu už to konečně přišlo. Na Slováčkův rozehraný aut si naběhl Capinha a zahrál Olinhovi „na housle“ – 2:1.

V 58. minutě začal hrát Lučenec power play a hned toho mohl využít po rohu Max, doslova však nastřelil rameno gólmana. Pak se rýsovalo rozhodnutí pro Evertona, Dudem vyhozený míč byl ale hodně nepřesný. 46 vteřin před koncem se pak „hostům“ povedl závar, po kterém vyrovnal z odražené střely Leovski. S konečnou remízou byl určitě mnohem spokojenější Lučenec.

Akce je realizována s podporou Pardubického kraje a města Chrudim.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Dle mého názoru jsme začali první poločas špatně, byli zbytečně nervózní a dělali spousty chyb. Právě po jedné v obraně jsme také obdrželi branku, naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat. Asi po deseti minutách hry jsme se zlepšili, určovali jsme tempo hry, vytvořili si šance, ale neproměnili je. Po změně stran jsme již hráli dobré utkání, znovu si vytvořili několik příležitostí, podařilo se nám vstřelit i vedoucí branku, měli ještě několik dalších šancí k rozhodnutí zápasu, ale to se nám nepodařilo. Na konci utkání začal hrát soupeř power play, my si ale vypracovali tři šance když byla soupeřova klec odkrytá, bohužel znovu je neproměnili, když jsme dobře nevyřešili akce na prázdnou branku. Nakonec jsme při bránění soupeřovi power play obdrželi gól, kdy se k jejich hráči odrazil míč, který jej napálil do naší sítě. Z dnešního utkání tak máme jen jeden bod, ale i to je velmi důležité, neprohráli jsme. Není čas věšet hlavy, zápasy jdou v rychlém sledu a již zítra nás čeká další s Differdange, na který se musíme dobře připravit. Jednoznačným cílem bude zvítězit, abychom šli za splněním svého vytčeného cíle, a tím je postup do Elite Round.“

Marián Berky, trenér FK Lučenec: „Pro nás šlo o velmi těžké utkání. Chrudim je vyspělé mužstvo, které je dlouho spolu. Věděli jsme o ní, že mají dvě vyspělé čtyřky, když jedna partia jsou Brazilci, kteří hrají trochu jiný systém na pivota, a v druhé jsou čeští hráči snažící se hrát trochu dynamičtěji. Proto jsme do střetnutí šli s cílem dobře bránit a nějakými brejkovými situacemi zápas zlomit na naši stranu, což se nám v prvním poločase i dařilo. Škoda, že jsme dostali brzký vyrovnávací gól. Jinak byla první půle velmi hektická a asi ani rozhodčí tomu některými spornými výroky moc nepomohli. Jinak si dovolím tvrdit, že šlo o celkem vyrovnané utkání, i když měla Chrudim míč častěji pod kontrolou, ale měli jsme i my situace, po kterých jsme mohli dát branku. Podržel nás i gólman. S konečnou remízou jsem spokojený, neboť jsme stále ve hře. Další den máme před sebou a stále budeme bojovat o postup.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23