Chrudim porazila Skopje a postoupila do elitní fáze!

Ve třetím, a posledním zápase základní části Ligy mistrů si futsalisté FK Chrudim bezpečně dokráčeli pro potřebné vítězství a po utkání tak mohli slavit postup do Elite round, tj. mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy.

UEFA Futsal Champions League, Main round, 29. 10. 2022,

KMF Skopje 1927

0:3
(0:1)
Branky: 6. Capinha, 19. Torres (Everton), 30. Doša.
KMF Skopje 1927: Sejdi (Berat Jakupi, Stojanovski) – Leveski, Sulejman, Ceka, Fazliu – Memedov, Agushi, Jonuzi, Shabani, Bejtula Jakupi, Sotirovski.
FK Chrudim: Dudu (39. Javorski) – Everton, Doša, Torres, Radovanovič – David Drozd, Slováček, Pavel Drozd, Capinha, Max, Balog, Mareš, Koudelka.

Většina chrudimských hráčů sledovala odpolední utkání, ve kterém Differdange porazil Lučenec 3:1, a tak všichni dobře věděli, že jim k postupu stačí jakákoliv výhra, naopak bodová ztráta by posunula do další fáze mistra Lucemburska. Proto se také od prvním sekund začalo hrát podle českých not a jen při prvním střídaní vystřelil čtyřikrát nebezpečně na branku soupeře Everton. Stav se však nezměnil ani v 5. minutě a břevně, které nastřelil Pavel Drozd. O chvíli později se ale již míč v síti zatřepetal, a to když gólman Sejdi neudržel střelu Pavla Drozda a na Capinhu čekala pohodlná dorážka. Převaha favorita poté pokračovala i nadále a je jen škoda, že další branku nepřidal po rychlé akci a šikovném zakončení Pavel Drozd. Kouč Makedonců se pokusil otupit velký tlak oddechovým časem, ale obraz hry se stejně nezměnil. Uklidňující druhou brankou ještě neskončila šance Slováčka ani rána Radovanoviče. V 19. minutě již však tábor Chrudimským vybuchl podruhé, a to když přihrávku Evertona zúročil přesně k tyči Torres.

Do druhé půle nastoupili hráči Skopje se hrou bez brankáře, ale v dlouhé power play si žádnou vážnější příležitost nevytvořili. Chrudimští pozorně bránili a snažili se každou možnost zúročit k navýšení náskoku. Doša však napoprvé netrefil prázdnou klec a jedovku Evertona vyrazil brankář. Ve 30. minutě si ale Doša sám vybojoval míč a tentokrát se již přes celé hřiště nemýlil – 0:3. Vstřelil tak svoji vůbec první branku v Lize mistrů, ale hlavně tím soupeře definitivně zlomil. Skopje pokus o hru bez brankáře vzdalo a střetnutí se již jen dohrávalo. V závěru si zahrála i celá hostující lavička a společně s věrnými fanoušky pak mohli všichni slavit postup.

Po oslavách a povinném focení čekala na Chrudimské dlouhá, 22 hodin trvající cesta domů. Zraky všech se ale již upínají ke čtvrtku, kdy ve švýcarském Nyonu proběhne losování skupin Elite round.

Akce je realizována s podporou Pardubického kraje a města Chrudim.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Příprava na toto utkání nebyla vůbec jednoduchá. Čekali jsme do poslední chvíle na výsledek odpoledního zápasu a tato skutečnost trochu narušila naše zvyklosti. V samotném zápase se nám podařilo vstřelit gól již v šestéminutě a tím se trochu uklidnili. Pak jsme už kontrolovali zápas podle našich představ. Mám radost, že jsme soupeře nepouštěli do šancí a nedostali ani žádnou žlutou kartu. Před koncem poločasu jsme pak vstřelili pojišťovací druhý gól. Do druhé půle jsme nastoupili s taktikou držet míč na svých sálovkách a očekávali soupeřovu hru v power play. Tu se nám podařilo ubránit, prakticky jsme nepustili Skopje vůbec do žádné šance a sami naopak vstřelili do prázdné branky třetí gól. Pak už jsme se snažili pouze držet míč a sledovali ubíhající čas. V závěru jsme nasadili do hry všechny hráče a mladíci tak mohli nabrat důležité zkušenosti z Ligy mistrů. Jsme velmi šťastní, že jsme postoupili, čímž jsme splnili jeden z cílů letošní sezony. Teď nás po dlouhé cestě domů bude čekat odpočinek a ihned poté se začneme připravovat na další fázi Ligy mistrů.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23