Kadaňský beton dokázali prolomit dvakrát

Nedělní utkání devátého kola 1. Futsal ligy zaválo futsalisty FK Chrudim do daleké Kadaně, kde na ně čekal doma neporažený FC International. Přestože v obou celcích působí kvalitní ostrostřelci, jež vévodí střeleckým tabulkám, a v sobotní pozvánce k zápasu jsme předpokládali, že by se mohlo jednat o gólové hody, opak byl pravdou. V utkání, v kterém jasně dominovali hosté, hrály totiž prim obrany v čele s výbornými brankáři, a tak byly k vidění jen dvě branky. Naštěstí do té správné sítě.

1. Futsal liga, 9. kolo, 19. 11. 2023,

International FC Kadaň

FK Chrudim

0:2
(0:0)
Branky: 23. D. Drozd (Slováček), 32. Everton (Záruba).
International FC Kadaň: Klečka (Novák) – Vithino, Japa, Caio, Maur – Kiliján, Chmelan, Holman, Milovac – Pardubský, Zahradník, Polanský.
FK Chrudim: Jackson (Špánik) – Záruba, Everton, André, Max – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd – Balog, Mareš.

Komentář

Do střetnutí nastoupily v obou základních čtyřkách „brazilské“ formace a ta chrudimská tu domácí jasně přehrávala, v největší šanci ale vychytal Maxe gólman Klečka. Převaha Chrudimi pokračovala i po prostřídaní, Kadaň však pozorně bránila a co prošlo, zlikvidoval brankář. A tak mohlo v 11. minutě zničehonic uhodit na druhé straně, když obrana Východočechů zapomněla na zaběhnutého Maura, ten ale zcela sám před Jacksonem netrefil zařízení. Z protiútoku zase krásně vystřelil André, rozezvučel však jen levou tyč. I v dalším průběhu Severočeši urputně betonovali, blokovali střely a neumožňovali svěřencům kouče Alecia se gólově prosadit. V 16. minutě si navíc vypracovali asi největší příležitost prvního poločasu. Po rychlém brejku a akci dvou na jednoho však kanonýr Caio nepotvrdil svoji pověst a před zcela prázdnou klecí nastřelil jen tyč. Když pak v závěru prvního dějství otřel André míč jen o břevno, diváci se do přestávky žádné branky nedočkali.

Druhý poločas začali Chrudimští s reprezentační čtyřkou a ve 23. minutě byli konečně za svoji převahu odměněni. Slováček uvolnil seběhnutého Davida Drozda a ten ranou pod břevno nedal Klečkovi šanci. V dalším průběhu kadaňský gólman dál likvidoval jednu šanci Chrudimi za druhou a zejména jeho zásluhou byl výsledek stále na vážkách. Zvláště pak, když od 30. minuty hráli hosté pod hrozbou šesti akumulovaných faulů. Přesto muselo být procentuální držení míče snad 75:25 ve prospěch Východočechů, kteří nakonec zúročili dění na palubovce ve 32. minutě, kdy po rohovém kopu usměrnil Zárubovu střelu do sítě Everton. V závěru domácí odvolali brankáře a hrou v power play se snažili utkání ještě zdramatizovat, výraznější šanci si ale nevytvořili, a tak tři body putovaly do Chrudimi.

Autor: Radek Pecina, zdroj foto: Facebook IFC Kadaň - Tereza Kopalová