O bodech rozhodovaly neproměněné penalty

Futsalisté FK Chrudim dokázali zvítězit i na půdě druhého celku tabulky 1. Futsal ligy – týmu SK Slavia Praha - a mílovými kroky kráčí za triumfem v základní části. Výhra se ale pro Východočechy nerodila lehce, v prvním poločase to „nebylo ono“. Nezměrným úsilím však dokázali překonat několik kritických momentů a nakonec získat všechny body.

1. Futsal liga, 15. kolo, 22. 1. 2024,

SK Slavia Praha

1:3
(1:1)
Branky: 9. Sandetskyi (Hrdina) – 2. André (Max), 26. P. Drozd (Slováček), 40. Záruba.
SK Slavia Praha: Vondráček (Žežulka) – Homola, Křemen, Míča, Kodatskyi – Vaktor, Kuchta, Sandetskyi, Hrdina, Brychta, Sláma, Jošt, Kuča.
FK Chrudim: Victor (Špánik) – Everton, Igor, André, Max – Slováček, Záruba, D. Drozd, P. Drozd, Vincenzo, Koudelka, Mareš, Krotil.

Již bez Dominika Baloga, který odešel na hostování do Helasu Brno, zato před zraky trenéra Plzně a čerstvě i české reprezentace Marka Kopeckého, začalo utkání divoce. Již po 40 vteřinách hry se domácím povedl brejk dvou na jednoho, zakončující Míča ale i díky včasnému vyběhnutí brankáře Victora netrefil zařízení. Za minutu pak na druhé straně vystřelil André a jeho přízemní ránu stačil brankář Vondráček jen ztlumit, míč se však do sítě přece jen dokutálel. Hosté vedli a byl to mimochodem letošní jubilejní stý gól Chrudimi v nejvyšší soutěži. Od té doby se hrál neurovnaný futsal s minimem šancí, a když už se třeba Záruba do jedné dostal, nasměřoval svůj pokus těsně mimo. Proto přišla v 9. minutě jako blesk z čistého nebe vyrovnávací branka, při níž neměl čisté svědomí gólman Victor, jehož zastihla nemastná neslaná střela Sandetskyi nekoncentrovaného – 1:1. Vrátit Východočechům vedení mohl za dvě minuty po nástřelu Evertona Igor, pokusu ale opět scházelo několik decimetrů. Hosté měli mírnou převahu, když však brankou neskončila ani rána Pavla Drozda z první či v 17. minutě po efektním uvolnění pokus Andrého, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu nastoupili svěřenci trenéra Alecia aktivněji s cílem rychle získat vedení a hned po dvaceti vteřinách hry se ocitl ve velké šanci po pěkném seběhnutí Igor, Vondráček však Slavii podržel. V dalším průběhu dobývali hosté svatyni Pražanů, ti ale celkem v pohodě odolávali až do 26. minuty. V ní našel Slováček úplně volného Pavla Drozda a nejlepší střelec Chrudimi šancí nepohrdl (1:2). Dramatická koncovka se ale teprve rozjížděla. Východočeši totiž následně posbírali v krátkém sledu pět akumulovaných faulů a od 31. minuty hráli pod hrozbou prodloužené penalty. O pět minut později se penalta skutečně kopala, ale ta klasická a zahrávali ji po faulu Vondráčka na Maxe hosté.

Domácí prostřídali gólmany, do klece nastoupil Žežulka a Evertonovu střelu chytil! Krátce nato přistoupili Pražané k power play, a přestože si vypracovali dva závary, gólově neuhodilo. Naopak vše mohl rozhodnout ve 38. minutě nestárnoucí Max, jeho tečovanou skákavou střelu však na poslední chvíli vyrazil na roh již opět chytající Vondráček. Jen o pár vteřin později si ale Vincenzo zbytečně zpracoval při útoku míč rukou a Slávisté dostali možnost desetimetrové prodloužené penalty. Jenže Victor ji Míčovi také zlikvidoval, a to dokonce dvakrát, když se první pokus pro jeho zákrok mimo vymezený prostor opakoval! 14 vteřin před závěrečným klaksonem pak Záruba pečetil vítězství lídra tabulky střelou přes celé hřiště do prázdné (1:3).

To ale ještě nebyl konec. Šest sekund před koncem dostala Slavia po ruce Slováčka možnost z další prodloužené penalty ještě snížit, tentokráte Hrdinovi ji však Victor znovu zneškodnil. Chrudimští tak nakonec po boji vydřeli v Praze všechny body.

Autor: Radek Pecina

Ohlasy k utkání

Zdeněk Sláma, trenér Slavia Praha: „Viděli jsme výborný zápas, který měl tempo a kvalitu a je jen škoda, že nebyl vysílán v televizi. Dnes zde šlo o reklamu na futsal. Podali jsme dobrý výkon a v některých okamžicích jsem i věřil, že bychom Chrudimi mohli sebrat body, chvílemi jsme na ni měli. Mrzí mne ale, že naši kluci nedokáží tyto skvělé výkony předvádět v každém utkání, zopakovat je. Když totiž srovnám, jak jsme hráli před týdnem v Plzni a dnes, tak se jedná o diametrální rozdíl.“

Radim Záruba, autor třetí branky FK Chrudim: „Do střetnutí jsme šli s určitou taktikou, plánem, nějak jsme se ale nemohli dostat do tempa. Naopak Slavia se oproti minulému zápasu zlepšila, rychle k nám přistupovala a hrála důrazně, což nám činilo docela problémy. Za výhru jsem samozřejmě rád a těší mne, že jsem k důležitým třem bodům pomohl brankou přes celé hřiště. To, že jsem svůj gól neslavil, beru jako samozřejmost, přeci jen jsem tu odehrál pět let a to už něco znamená.“

15. kolo 1. Futsal ligy: SK Slavia Praha : FK Chrudim

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23