Body z Helasu přinesla první půle

Ve středeční dohrávce 17. kola 1. Futsal ligy čekal na futsalisty FK Chrudim tvrdý oříšek, v tabulce čtvrtý Helas Brno, k tomu na jeho palubovce. Díky výbornému prvnímu poločasu si však Východočeši poradili i s tímto soupeřem a tři kola před koncem základní části dál drží před druhou Plzní tříbodový náskok.

1. Futsal liga, 17. kolo, 21. 2. 2024,

Helas Brno

FK Chrudim

3:6
(0:4)
Branky: 24. Hanák (Krištof), 29. Lukšija (Matejov), 36. Svoboda (Krištof) – 4. André (Vincenzo), 5. Vincenzo (Everton), 10. Vincenzo (Everton), 17. Igor, 25. P. Drozd (D. Drozd), 37. Igor (André).
Helas Brno: Helas Brno: Klímek (Mykytjuk) – Cupák, Zdráhal, Havel, Směřička – Krištof, Lukšija, Matejov, Balog, Hanák, Svoboda, Danko, Benda.
FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Záruba, Max, D. Drozd, P. Drozd – Koudelka, Slováček, Mareš, Stránský.

Komentář

Hosté začali utkání s brazilskou čtyřkou a ve výtečném stylu. Byli aktivní, stále na míči a již ve 3. minutě se mohli dostat do vedení, jenže Vincenzovo chytré přelobování gólmana Klímka vykopl jeden z obránců na brankové čáře a André z dorážky vysoko přestřelil. Naštěstí oba chrudimští útočníci dlouho smutnit nemuseli. Za minutu si Brňané pokus Andrého nešťastně tečovali do vlastní sítě a po dalších 40 vteřinách hry se prosadil i Vincenzo. Hosté v té době na palubovce jasně dominovali a v 10. minutě zvyšoval na 3:0 znovu Vincenzo.

Na nepříznivý vývoj zareagoval Helas průběžnou hrou bez brankáře a tím nápor hostů přece jen otupil. Přesto si svěřenci trenéra Alecia další šance vytvářeli a například efektní patička Vincenza by si gól zasloužila. Nakonec přišel čtvrtý úspěch v 17. minutě, kdy Igor vystihl chybnou rozehrávku soupeře a nekompromisně zatřepotal míčem v síti. Krátce před přestávkou dal o sobě vážněji vědět v Brně na hostování hrající chrudimský útočník Balog, jeho střelu však brankář Victor vyrazil a následnou dorážku Havel nezvládl.

Po přestávce hosté kontrolovali vývoj hry, vytvářeli si šance a nic nenasvědčovalo zdramatizování zápasu. Ve 24. minutě však podnikli domácí rychlý kontr a Hanák z dorážky poprvé překonal Victora. Východočeši s odpovědí dlouho neotáleli a po spolupráci bratří Drozdů upravil Pavel na 5:1. Helas, stále průběžně hrající power play, se ale zvedl a ve 29. minutě se po dobře rozehraném rohovém kopu prosadil Lukšija.

Domácí se dál snažili utkání zdramatizovat, mohli ale i inkasovat, po rychlém protiútoku nastřelil André tyč. Ve 35. minutě vyšla Moravanům další pohledná kombinace a po gólu Svobody to najednou bylo 3:5. Na tento stav zase zareagovali hrou bez brankáře Východočeši a své ovoce to přineslo díky brance Igora. V závěru se oba týmy střídaly v power play podle toho, který z nich byl zrovna na míči, dokonce nastala i situace, že na palubovce nebyl ani jeden klasický brankář, stav se ale již nezměnil.

Autor: Radek Pecina (foto: Petr Ryp - Helas Brno)