Na severu Čech další dvouciferná výhra

Další úspěšný výsledek v cestě za prvenstvím v základní části si mohou odškrtnout futsalisté FK Chrudim. V pátek večer se zdárně vypořádali s překážkou zvanou „domácí Liberec“ a po další dvouciferné výhře nadále směřují k vytčenému cíli. Symbolicky tak dali tímto vítězstvím krásný dárek svému fyzioterapeutovi a masérovi Filipu Kasalovi, který slaví v těchto dnech třicáté narozeniny.

1. Futsal liga, 19. kolo, 16. 2. 2024,

FTZS Liberec

1:10
(0:4)
Branky: 35. Krasnický – 6. P. Drozd (Záruba), 8. Záruba (D. Drozd), 10. Vincenzo, 17. vlastní M. Bína, 23. Slováček (André), 25. D. Drozd (P. Drozd), 30. Igor (Slováček), 33. Igor (André), 36. D. Drozd (P. Drozd), 37. Slováček (P. Drozd)
FTZS Liberec: Vogt (Jerasov) – Žampa, Mesquita, Da Silva, Daněk – Jelínek, Vik, Žoček, M. Bína, Kraslický, Šíma
FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Záruba, Max, D. Drozd, P. Drozd – Slováček, Koudelka, Mareš, Stránský

Utkání začalo celkem vyrovnaně a v úvodu vyzkoušely oba týmy pozornost brankářů několika pokusy z dálky. Stav se poprvé měnil na konci šesté minuty, kdy Pavel Drozd usměrnil do sítě střelu Záruby. Za dvě minuty již hosté vedli o dvě branky, tentokrát se prosadil sám Záruba. O střelci tohoto gólu se ale po utkání vedly dlouhé debaty a rozhodčí jej nakonec označili za „vlastence“, leč východočeská strana s tímto nesouhlasí, dle ní míč tečován nebyl. U třetí branky již ale pochyb být nemohlo, Vincenzovo uvolnění a krásná rána levačkou byla neoddiskutovatelná. Nepříznivý stav ale kupodivu Liberecké nezlomil, ti se snažili hrát aktivně a gólman Victor musel několikrát vytasit pěkný zákrok, jako třeba při zakončení Jelínka ze čtyř metrů či jedovaté střele M. Bíny. V 17. minutě se tento domácí hráč už trefil, ale určitě jinak než si představoval, jeho ukopnutí míče před Davidem Drozdem totiž skončilo za zády vlastního brankáře Vogta - 0:4.

V úvodu druhé půle zahráli Severočeši nepovolenou „malou domů“ a z následného nepřímého kopu a skvěle secvičeném signálu přidal pátý úspěch Slováček. V té době už byla hra na palubovce plně v režii chrudimských favoritů a ve 25. minutě přidal šestý gól David Drozd. Nicméně Liberec přitvrdil a zhruba v pětiminutovém úseku předvedl několik ostrých zákroků, po kterých se na chvíli jinak pohodové utkání docela vyhrotilo. Na hru svěřenců trenéra Alecia to však vliv nemělo a Igor navýšil dvěma góly vedení již na 8:0. A to mohl tento brazilský šikula zaznamenat v jednom střídání čistý hattrick, bohužel ale v další šanci zamířil mimo. Ve 35. minutě přišel jediný kiks chrudimské obrany, která doslova darovala Krasnickému čestný úspěch. Jinak již Východočeši dominovali a po dalších brankách Davida Drozda a Slováčka zakulatili své vítězství na dvoucifernou desítku.

V příštím týdnu čeká na Chrudimské dvojitá šichta. Nejprve zajíždí ve středu k dohrávanému utkání na Helas Brno, v sobotu pak na domácí palubovce přivítají od tradičních 18:00 hodin Kadaň.

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23