Po devastaci Hanáků je první místo doma

Úvodní cíl sezony si mohou futsalisté FK Chrudim úspěšně odškrtnout. V pátek večer nedali sestupující Olomouci „čuchnout“ a bez větších problémů se radovali z vysoké výhry, navíc s příjemným bonusem v podání překonání jedné historické mety. Díky zisku tří bodů se tak kolo před koncem mohou radovat z vítězství po základní části 1. Futsal ligy. Teď zbývá odehrát v posledním kole domácí mač s Ústím nad Labem a půjde se na play off.

1. Futsal liga, 21. kolo, 1. 3. 2024,

SK UP Olomouc

0:19
(0:9)
Branky: 1. D. Drozd (Max), 7. André (Igor), 8. Everton (André), 9. D. Drozd (P. Drozd), 10. Max (D. Drozd), 12. D. Drozd (Max), 13. André (Everton), 16. Everton (André), 18. Záruba, 22. André (Vincenzo), 27. Mareš (Victor), 28. D. Drozd (Max), 30. Záruba (Everton), 31. Záruba (André), 33. P. Drozd (Záruba), 33. D. Drozd (Vincenzo), 34. Igor (D. Drozd), 35. Igor (Vincenzo), 36. Mareš (P. Drozd).
SK UP Olomouc: Filipský – Lapčík, Šipka, Kmínek, Brázdil – Tikeridis, Křižák.
FK Chrudim: Victor (Javorski) – Slováček, D. Drozd, Max, P. Drozd – Everton, Igor, André, Vincenzo – Záruba, Koudelka, Mareš, Krotil.

Předposlední kolo nejvyšší české futsalové soutěže svedlo za soupeře jistě sestupující Olomouc s vedoucími Východočechy. Hanáci dohrávají nevydařenou sezonu s torzem týmu a proti Chrudimi nastoupili na domácí palubovce s jedním gólmanem a šesti hráči v poli. Navíc brankáři Simonu Filipskému bude v dubnu teprve šestnáct let! A zápas se také podle toho vyvíjel. Hosté otevřeli Davidem Drozdem skóre již po 27 vteřinách hry a přestože několikrát povolili SKUP nebezpečně zahrozit, jejich skóre utěšeně narůstalo, zatímco domácí se nakonec nedočkali ani čestného úspěchu. Poločas skončil 0:9 a to ještě krátce před sirénou nastřelil Pavel Drozd tyč.

Desátý gól tak padl dvě minuty po přestávce a zaznamenal jej André. Ve 27. minutě došlo zřejmě k nejdůležitějšímu okamžiku střetnutí, který se zrodil ze situací, jež lze s trochou nadsázky nazvat „soubojem generací“. Hned třikrát se v krátkém sledu střetli ani ne šestnáctiletý Filipský s brzy 49letým veteránem Marešem. Ten nejprve v dobré pozici netrefil zařízení, chvíli nato šanci trochu zadrbal a střelu mu mladý brankář vyrazil, aby se napotřetí již prosadil a ostrou ranou rozvlnil síť. Roman Mareš tak zaznamenal svůj třístý ligový gól v první lize.

Gratulujeme! Brankostroj favorita pokračoval v poklidném tempu i nadále a někteří chrudimští hráči si pěkně vylepšovali své osobní statistiky. Nejpilnější v tom byl David Drozd, autor hned pěti branek a dvou asistencí. Zdatně mu ale sekundoval i André, střelec tří gólů a tří asistencí, z hattricku se radoval i Radim Záruba. Když ve 36. minutě zvyšoval znovuobrozený střelec Mareš na 19:0, zdálo se, že dvacítka je na spadnutí, domácí ale urputnou bojovností alespoň této potupě odolali. Chrudimští i tak zaznamenali své rekordní vítězství v letošním ligovém ročníku a navlas stejným výsledkem pak okopírovali výsledek z pohárového osmifinále v Přelouči. Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23