Postupový plán zhatily tři chyby

Úterní čtvrtfinále Poháru SFČR přineslo bitvu gigantů českého futsalu, v níž měli v plzeňské hale Lokomotiva více ze hry Chrudimští. Bohužel ale vyrobili tři chyby, které hráči Interobalu nekompromisně potrestali a z postupu do semifinále se tak radují oni.

Pohár SFČR 2023, čtvrtfinále, 17. 10. 2023, SH Lokomotiva Plzeň

SK Interobal Plzeň

3:2
(2:0)
13. Mikuš, 15. Kaká (pen.), 25. Kaká – 39. P. Drozd (André), 40. Everton (André)
SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Vnuk, Kaká, Holý, Mikuš, Křivánek, Vitinho, Knobloch. Trenér: Marek Kopecký
FK Chrudim: Jackson (Špánik) – Záruba, Everton, R. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, André, Balog, Krotil, Slováček (C). Trenér: Alecio

Utkání začali aktivněji Chrudimští, měli častěji míč na svých sálovkách, ale krom několika střel z dálky brankáře Vahalu skoro neohrozili. První vážnější příležitost si vytvořil až ve 13. minutě po rohovém kopu Max, plzeňský gólman však jeho pokus nadvakrát zneškodnil. O půl minuty později se již skóre měnilo, ovšem na druhé straně. Mikuš vystihl Davidu Drozdovi rozehrávku a povedenou ranou poprvé překonal brankáře Jacksona. V 15. minutě fauloval po dlouhém výkopu soupeře chrudimský gólman Knoblocha a rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Na něj nastoupil do hostující klece Špánik, ale míči do sítě po střele Kaká nezabránil. V závěru poločasu si Východočeši vytvořili ve snaze zkorigovat nepříznivý stav tlak, branku však ne a ne dát. Nepovedlo se to Davidu Drozdovi, po jehož prostřelení Vahaly šel míč těsně mimo, ani Slováčkovi, zakončujícímu brejk dvou na jednoho, a tak týmy odcházely do kabin za stavu 2:0 pro Plzeň.

Po změně stran začali hrát Chrudimští power play a hned za 36 vteřin měl ideální příležitost vstřelit kontaktní gól Pavel Drozd, sám před prázdnou klecí ale rozvlnil jen boční síť. Další snaha snížit nic nepřinesla a naopak ve 25. minutě po špatně rozehraném rohovém kopu prošel takřka přes celé hřiště Kaká a přidal třetí gól Západočechů. I přes tento nepříznivý vývoj to však hosté nezabalili a dál se snažili zápas zdramatizovat, André ale v jasné pozici překopl. Pak se dvakrát rozezvučela branková konstrukce, kdy nejprve na jedné straně nastřelil Kaká břevno, aby o chvíli později na druhé orazítkoval Pavel Drozd tyč.

V závěru chytaly plzeňské hráče křeče, polehávali na palubovce, ale čisté konto stejně neudrželi. 63 vteřin před koncem zakončil pěknou akci na zadní tyči Pavel Drozd (3:1). Východočeši se nakonec dočkali po střele Evertona i té kontaktní branky, ale to již svítil na světelné tabuli čas 0,3 vteřiny do konce, a tak na nějaký dramatický závěr nebyl čas.

Autor: Radek Pecina

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23