Z Brna s druhým bodem i druhou nulou vzadu

Futsalisté FK Chrudim zvládli ve středu večer důležitý druhý zápas semifinálové série play off 1. Futsali ligy na palubovce Helasu Brno a po vítězství 6:0 si vypracovali tři mečboly k cestě do finále. Z postupu se mohou radovat již v pátek, kdy třetí střetnutí série začíná ve sportovní hale v Heřmanově Městci v 19:00 hodin.

1. Futsal liga, SE2, 1. 5. 2024, STAREZ ARÉNA VODOVA

Helas Brno

0:6
(0:2)
Branky: 8. Záruba (Koudelka), 9. P. Drozd (D. Drozd), 24. Everton (Max), 32. Everton (André), 36. Záruba (Koudelka), 40. Everton (Igor).
Helas Brno: Mykytjuk (Klímek) – Zdráhal, Lukšija, Havel, Směřička – Svoboda, Danko, Havlík, Matejov – Cupák, Krištof, Perina, Hanák
FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Koudelka, Záruba, David Drozd, Pavel Drozd – Max, Mareš, Krotil, Stránský

Úvod utkání se nesl ve slavnostním duchu, když za potlesku všech přítomných předali Chrudimští krásné kytice oběma zdravotnicím Lence Šubčíkové a Tereze Bořecké za profesionální a hlavně rychlou pomoc jejich kapitánu Matěji Slováčkovi při jeho pátečním kolapsu.

Samotný zápas pak začal opatrně. Hosté se sice snažili být více na míči, Helas zase dobře bránil a čekal na sebemenší příležitost k rychlému brejku. Stav se tak poprvé měnil na začátku osmé minuty, kdy po Koudelkou rozehraném rohovém kopu překonal gólmana Mykytjuka nový zastupující kapitán Východočechů Radim Záruba. Krátce nato přistoupili domácí ke hře bez brankáře a hned za minutu toho dokázal využít ke vstřelení druhého gólu Pavel Drozd. Tentýž hráč pak měl na své noze i třetí branku svého týmu, míč ale i za cenu vlastního zranění vyrazil z cesty do sítě hlavou Mykytjuk. Domácí totiž po inkasované brance od power play upustili a snažili se prosadit „klasicky“. To se jim ale do přestávky nepovedlo a naopak je ještě jednou musel zachraňovat Mykytjuk při samostatném nájezdu Maxe.

Nástup do druhého poločasu patřil Brnu a začal velkou šancí Havla, kterou však pohotovým zákrokem zneškodnil gólman Victor. Pak se řítil sám za snížením Směřička, Chrudimští ale s trochou štěstí přečkali i tuto příležitost. A ve 23. minutě mohlo uhodit na druhé straně, brejk dvou na jednoho však zakončil Pavel Drozd pouze do tyče. O minutu později prošel po levém křídle jako tank André a následnou nahrávku Maxe zúročil ve vedení 3:0 Everton. Tím byl nápor Jihomoravanů definitivně otupen a střetnutí se dál odehrávalo v režii hostů. Jejich čtvrtý úspěch měl ve 28. minutě na své noze David Drozd, v jasné pozici však branku překopl. O minutu později pak míč po další jeho střele vykopl z brankové čáry Směřička, a tak se o zasloužený čtvrtý gól postaral až ve 32. minutě nádhernou ranou z rozehraného rohového kopu Everton. Pátý úspěch přidal po další secvičené standardce Záruba, aby na konečných 0:6 upravil stav 15 vteřin před koncem Everton. Svým završeným hattrickem tak přesně zkopíroval výsledek z prvního vzájemného měření sil a podtrhl tak zasloužené vítězství svého týmu.

Třetí zápas série je ve sportovní hale v Heřmanově Městci na programu hned tento pátek s výkopem od 19:00 hodin. Pokud by se ale někteří z chrudimských fandů nemohli bez futsalu den obejít, mohou si alespoň ve čtvrtek od 13:30 hodin pustit na webových stránkách SFČR losování semifinálových dvojic Regionálních skupin Poháru SFČR, kde na svěřence trenéra Alecia čeká jeden z trojice soupeřů: AC Hlinsko, TFT Pardubice a Spielmachers Chrudim.

Autor: Radek Pecina

Ohlasy k utkání

Martin Zdráhal, hráč Helasu Brno: „Víme, že Chrudim je kvalitou někde jinde, přesto nás mrzí, že jsme jí ještě ve dvou vzájemných zápasech nevstřelili ani jeden gól. Nějaké šanci si sice vypracujeme, soupeřův gólman nám je ale vždycky zneškodní, takže obě prohry jsou takové trpké. Hra v power play se nám nějak nedaří, proto jsme dnes od ní skoro upustili. Při hře čtyři na čtyři jsme si pak nějaké příležitosti vypracovali, ale jak říkám, nic z toho nebylo. Doufám, že se to ve třetím utkání změní.“

Radim Záruba, nový kapitán FK Chrudim: „Moje hodnocení bude podobné, jako po prvním vzájemném střetnutí - s výsledkem jsme spokojeni, s předvedenou hrou ale už tolik ne. Odehráli jsme dnes skvělé úseky, ale také tam měli pasáže, které nám úplně nesedly, byli jsme statičtí a takoví ležérní. Na druhou stranu nás těší nula vzadu. Věříme, že když ji udržíme i nadále, budeme vyhrávat, protože nějaké góly vždycky dáme.

Máme teď za sebou těžké a takové rozhárané období, ať už kvůli reprezentačním oknům, tak kvůli tomu, co se stalo našemu kapitánu Matěji Slováčkovi… Proto věřím, že jak zase naskočíme do svého tréninkového rytmu, naše výkony se zvednou a jak pro nás, tak pro Matěje se dáme brzy do kupy a na vrchol sezony, to jest finále, budeme v co nejlepší formě.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23