Výhra nad Slavií znamená jistotu prvního místa!

Je hotovo, další cíl je splněn. Chrudimští futsalisté po trefách Torrese a Evertona zvítězili na hřišti Slavie Praha výsledkem 2:1 a tím si definitivně zajistili první místo po základní části!

1. Futsal liga, 16. kolo, 6. 3. 2022, SH Eden

SK Slavia Praha

1:2
(0:1)
Branky: 40. Jošt (Leovski) – 6. Torres (Everton), 39. Everton. ŽK: Homola, Daniel, Leovski - D. Drozd, Koudelka. Rozhodčí: Chládek, Lafek – Cichra
SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak) – Brychta, Jošt, Sita, Leovski, Ševčík, Daniel, Sláma, Homola, Hrdina, Záruba, Křemen.
FK Chrudim: Dudu (Šimon) – Everton, R. Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Torres, Balog, Radovanović, Slováček, Formáček.

Souboj, který mohl Chrudimi v případě úspěchu zajistit vítězství v základní části, začal pro Východočechy velmi dobře. Územní převaha přinesla úspěch na začátku šesté minuty prvního poločasu, kdy se Chrudimští prosadili z rohového kopu. Do Evertonovy rozehrávky se přesně mířenou přízemní ranou opřel Torres, jehož pokus zapadl milimetrově k pravé Vondráčkově tyči - 0:1!

O minutu později mohlo být z chrudimské strany ještě veseleji, jenže Maxova ostrá rána skončila "jen" na břevně slavistické branky. Slavia předváděla směrem dozadu velmi zodpovědný výkon a dokázala eliminovat všechny velké příležitosti Chrudimi. Poločasové nejtěsnější možné vedení mohl po návratu z kabin navýšit Pavel Drozd, nejlepšího střelce ligy ale parádní skokem vychytal gólman Slavie.

Druhá branka Chrudimi tak přišla až 88 sekund před koncem. Power-play soupeře byla potrestána Evertonem, který obloučkem do prázdné branky potrestal slavistickou ztrátu. I sešívaní se nakonec prosadili. Dvacet vteřin před závěrečnou sirénou uzavřel skóre na 1:2 z pohledu domácí David Jošt. Chrudim tak další výhrou stvrdila konečné první místo po základní části!

Ohlasy k utkání

Felipe Conde (FK Chrudim): „Odehráli jsme velmi slušný zápas, ale to samé platí i o Slavii, především o její obraně. Máme ještě co zlepšovat, nejsme ještě v úplně ideální formě, protože stále tvrdě trénujeme a hráli jsme dva zápasy v týdnu. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je a tak to bylo proti tak kvalitnímu týmu, jakým Slavia je, dramatické až do úplného konce."

Radim Záruba (SK Slavia Praha): „S výsledkem spokojení nejsme, protože jsme prohráli, ale s průběhem to tak špatné nebylo. Hráli jsme to, co jsme chtěli a dokázali jsme si, že i proti nim dokážeme hrát vyrovnaný zápas. Chrudim sice měla více gólových šancí, ale výsledek je ale myslím spravedlivý."

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23