Neskutečný pondělní večer - jen tak dál!

Totální výprask! Tak by se dala zhodnotit dvěma slovy pondělní repríza loňského finále play off 1. Futsal ligy mezi domácím Interobalem Plzeň a hostujícím FK Chrudim. Ve střetnutí, které odvysílala v přímém přenosu televizní stanice ČT Sport, byli Východočeši agresivnější, s mnohem lepším pohybem a napadáním, což jim vyneslo nečekaně jasnou výhru okořeněnou osmi góly.

1. Futsal liga, 2., 9. 9. 2024, SH Lokomotiva Plzeň

SK Interobal Plzeň

2:8
(0:4)
Branky: 40. Knobloch, 40. Křivánek (Mikuš) – 4. Max (Seidler), 7. D. Drozd (Koudelka), 7. P. Drozd (Seidler), 10. D. Drozd (P. Drozd), 21. Holý (vlastní), 33. P. Drozd, 38. P. Drozd, 38. Záruba.
SK Interobal Plzeň: Žežulka (Klečka) – Künstner, Vnuk, Holý, Křivánek – Maur, Vitinho, Jar. Zápotocký, Knobloch – Mikuš, Jiří Zápotocký.
FK Chrudim: Špánik (39. Javorski) – Koudelka, D. Drozd, Seidler, P. Drozd – Záruba, Max, Tomek, Balog – Krotil.

Šlágr druhého kola nejvyšší české futsalové soutěže začali lépe Chrudimští a svoji aktivitu dokázali zúročit ve 4. minutě, kdy nástřel Seidlera proměnil v úvodní gól zápasu Max. Interobal byl z nečekaného průběhu hry zaskočen a zanedlouho mohl pykat podruhé, šance Maxe a o chvíli později Koudelky však změnu stavu nepřinesly. O osudu střetnutí tak zřejmě rozhodla sedmá minuta. V ní nejprve vychytal loženku Davida Drozda brankář Žežulka, jehož Plzeň přivedla ze Slavie do týmu ten den dopoledne. Z následného rohu už ale ani on na ránu Davida Drozda levačkou pod víko zareagovat nestačil.

A uběhlo pouhých 34 vteřin a hosté vedli 3:0, rychlé přečíslení zakončil přesně Pavel Drozd. Západočeši si vzali oddechový čas, přesto mohli krátce po rozehrání znovu inkasovat, střelu Davida Drozda po trestném kopu vyrazil jeden z obránců na brankové čáře. Dobře hrající svěřenci trenéra Slováčka se však čtvrtého úspěchu přesto dočkali, v 10. minutě zakončil bratrskou spolupráci po rychlém seběhnutí David Drozd. V dalším průběhu si Chrudimští bezpečně hlídali nabyté vedení a kontrolovali vysoký náskok. Plzeň si první velké šance zápasu vytvořila až v závěru poločasu, a to díky dvěma rychlým brejkům. První ale Knoblochovi zneškodnil včasným vyběhnutím gólman Špánik, při druhém netrefil Mikuš zařízení.

Kdo čekal, že po změně stran přijde nápor Interobalu a jeho velká stíhací jízda, musel být překvapen. Hned po 21 vteřinách hry totiž vystřelil po rozehraném rohovém kopu David Drozd a Holý si míč lehkou tečí srazil do sítě popáté. Takřka hned po rozehrání mohl sice snížit Křivánek, Špánik však své předchozí zaváhání bravurně napravil. Plzeňští se pak snažili o korekci výsledku, ve 25. minutě se ale po ráně Žežulky míč otřel pouze o břevno. O dvě minuty později pak již zvedali ruce nad hlavy, hlavičku do té doby neviditelného Vnuka však zneškodnil neskutečným zákrokem Špánik.

Jedenáct minut před koncem přistoupili domácí k power play, Východočeši ale díky nesmírné bojovnosti a skvělému Špánikovi vysoké vedení v pohodě drželi. Ve 33. minutě navíc zvýšil Pavel Drozd přes celé hřiště na 6:0. Když pak dvě minuty před koncem přidali v rychlém sledu Pavel Drozd (hattrick) a Záruba další dvě branky, byl Interobal na ručník. V poslední minutě se mu sice povedlo zmírnit nečekaný debakl dvěma góly na konečných 2:8, na obrovské chrudimské radosti to ale již nemohlo nic změnit.

Ohlasy k utkání

Peter Kozár (trenér Interobalu Plzeň): „Musím přiznat, že dnes byla Chrudim lepší. Máme mladý tým a při těchto zápasech a proti takto zkušenému soupeři se musí hráči ještě hodně učit. Hosté byli agresivnější, hráli jednoduše a nakopávanými balóny se dokázali dostávat do zakončení. Hlavně jsem ale nespokojený s tím, že ačkoliv jsme se připravovali na standardky soupeře, o nichž jsme věděli, že je v nich silný, tak jich měl hrozně moc a dokázal je proměňovat. Když pak proti Chrudimi prohráváte, je již nesmírně těžké výsledek otočit. Dnes to nebyl náš zápas.“

Matěj Slováček (trenér FK Chrudim): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Chtěl jsem po hráčích, aby byli aktivní a nenechali soupeře vůbec hrát, abychom se nedostali pod tlak. To nám stoprocentně vyšlo, navíc jsme se díky této hře dokázali dostávat do šancí a ty proměňovat, čímž jsme si brzy vypracovali tříbrankový náskok. Pak jsme již měli střetnutí více méně pod kontrolou. Dnešní výhru ale nemůžeme nijak přeceňovat. Jsme teprve na začátku naší práce a přestože jsme vysoko vyhráli, nemůžu nevidět i mnoho chyb, které je potřeba do budoucna odstranit. Dnes si ale moji svěřenci zaslouží velkou pochvalu, podali super výkon.“