Výtečná power play zachránila alespoň bod

V páteční podvečer odehráli futsalisté FK Chrudim první utkání turnaje nazvaného NIKARS SUMMER CUP v lotyšské Rize, soupeřem jim byl srbský celek Loznica Grad. Ze zápasu mohou mít smíšené pocity. Sice díky čtyřem brankám ve hře bez brankáře zachránili remízu, nakonec ale soupeři podlehli na penalty.

Přípravné zápasy, 1. kolo, 23. 8. 2024, Riga

Loznica Grad

6:5pp
(2:3)
Branky: 10. Záruba (Max), 20. Koudelka (Seidler), 37. Seidler (Balog), 38. P. Drozd (Seidler), 39. Seidler (Balog) – 12. vlastní Koudelka, 13., 17. a 30. Matheus, 33. Todorič, vítězný PK: Matič.
Loznica Grad: Vulič (Jovanovič) – Pavlovič, Madruga, Todorič, Avramovič – Radujkovič, Živanovič, Matič, Matheus.
FK Chrudim: Špánik (Javorski) – Koudelka, D. Drozd, Krotil, P. Drozd – Záruba, Max, Seidler, Balog – Tomek, Formáček.

Utkání začalo oboustranně opatrně a první šance byla k vidění až v 5. minutě, kdy Záruba vystihl chybnou rozehrávku Radujkoviče, jeho střelu však vytěsnil brankář Vulič na roh. Soupeř dal o sobě vážněji vědět o dvě minuty později po rohovém kopu, zakončení Pavloviče ale mezi tři tyče nezamířilo. V 9. minutě vybojoval míč na hranici brankového území Max a Vulič musel předvést parádní zákrok, aby udržel bezgólový stav. Skóre se tak poprvé měnilo až o chvíli později, kdy zamířil po rozehraném autu přesně k tyči nový kapitán týmu Záruba. Z vedení se však český mančaft radoval pouhé dvě minuty, kdy si nechtěně srazil míč do vlastní sítě Koudelka. A neuběhla ani další minuta a Loznica vedla, zblízka se prosadil Matheus (1:2). V 17. minutě pak tentýž hráč přidal třetí gól. Chrudimští zareagovali na nepříznivý vývoj hrou bez brankáře a na začátku poslední minuty prvního poločasu je přiblížil na dostřel po rychlé akci Koudelka – 2:3.

Krátce po změně stran stálo při Východočeších i štěstí, když míč po střele Matheuse skončil na tyči již překonaného Špánika. Na druhé straně zas vypadala nadějně rychlá akce Záruby se Seidlerem, vyrovnání ale nepřinesla. Šancí přibývalo a ve 27. minutě se zase vyznamenal chrudimský brankář při střele Radujkoviče. Z protiútoku pak Vulič zneškodnil pokus Pavla Drozda. Stav se tak zase měnil až ve 30. minutě a bohužel to bylo na srbské straně, svůj hattrick završil Matheus. Nový kouč Slováček následně nasadil na palubovku to nejlepší, co v současném kádru má, několik nadějných příležitostí ale snížení nepřineslo a naopak ve 33. minutě upravil Todorič z dorážky na 2:5. Chrudimští tak opět přistoupili k power play a nejprve přežili břevno Radujkoviče. Pak se ale do soupeře zakousli a dvěma góly Seidlera a jedním Pavla Drozda vyrovnali na konečných 5:5.

Každý z týmů si tak do tabulky turnaje připsal bod, o zisku druhého navíc rozhodl penaltový rozstřel. Do něj chrudimští nevstoupili vůbec dobře, první dva pokutové kopy neproměnili a nakonec v něm prohráli 2:4.

Druhé utkání turnaje na ně čeká hned v sobotu od 16:00 hodin středoevropského času, soupeřem jim bude domácí RFS Riga. Ta v prvním střetnutí rozdrtila polský Eurobus Przemysl vysoko 7:2.

1. zápas - Loznica Grad x FK Chrudim (Nikars Summer Cup)

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23