Sympatický výkon na body nestačil

Lepší hra – horší výsledek. Tak by se dalo v krátkosti zhodnotit druhé utkání futsalistů FK Chrudim na turnaji NIKARS SUMMER CUP v lotyšské Rize proti domácímu mužstvu RFS. Češi nepředvedli vůbec špatnou hru, bohužel se ale potýkali s nepřesnou koncovkou a nakonec prohráli bez vstřelené branky.

Přípravné zápasy, 2. kolo, 24. 8. 2024, Riga

FK RFS futsal

0:4
(0:3)
Branky: 6. Leonardo Mendonca, 13. Baklamovs, 16. a 40. Eduardo.
FK Chrudim: Javorski (Špánik) – Koudelka, D. Drozd, Formáček, P. Drozd – Záruba, Max, Seidler, Balog – Tomek, Krotil.
FK RFS futsal: Bassani (40. Daviševskis) – Leonardo Mendonca, Baklamovs, Tarakanovs, Tomič – Jegalovs, Troickis, Miks Babris, Eduardo – Molčanovs, Matiss Babris, Motils, Borisenoks

Domácí začali střetnutí náporem a míče létaly před brankářem Javorskim zleva zprava. Chrudimští však pozorně bránili a sami naopak vyráželi k rychlým protiútokům, většinou ale zakončených nepřesnou střelbou. Když už se zdálo, že je nápor Lotyšanů otupen, vystřelil z dálky Leonardo Mendonca a přesnou ranou po zemi k tyči otevřel skóre. Hosty ale inkasovaný gól nezlomil. Dál příkladně bojovali, blokovali střely, napadali soupeře a v 8. minutě mohli vyrovnat, tečovaná střela Seidlera však skončila na tyči. Odměna za aktivní způsob hry tak bohužel nepřišla a naopak RFS podnikl ve 13. minutě rychlý kontr, který zakončil skluzem na zadní tyči přesně Baklamovs. Tři minuty nato prošla tečovaná střela Eduarda do sítě potřetí a přestože tomu obraz hry neodpovídal, Riga vedla 3:0. Chrudimští následně přistoupili ke hře bez brankáře, která se jim tak vydařila v předešlém střetnutí s Loznicí Grad, tentokrát z toho ale vzešly jen pokusy Záruby a Seidlera, které brankář Bassani vyrazil.

Druhý poločas začali náporem Východočeši a střely Záruby či Davida Drozda po snížení volaly, Bassani však míč za svá záda nepustil. Hosté byli jasně lepší a dění na palubovce dopalovalo vyhlášeného kouče Rigy Duarteho do běla. Gólové radosti se ale Češi ne a ne dočkat. Ve 25. minutě uviděl Koudelka dost přísnou žlutou kartu a jelikož byla již druhá v zápase, putoval předčasně do sprch. Jenže Chrudimští celkem v pohodě ubránili i dvouminutové oslabení, tedy až na pokus Tomiče, po němž se míč otřel o břevno. A pak opět pokračovali ve své sympatické hře, které chybělo jediné – góly. Zhruba v polovině druhé půle pak svěřenci trenéra Slováčka znovu přistoupili k power play a řečeno rohovnickou terminologií, na body jasně vyhrávali. Bohužel ani teď se zaslouženého čestného úspěchu nedočkali. A naopak v poslední minutě stanovil Eduardo střelou přes celé hřiště do prázdné klece konečný výsledek. Chrudimští se ale za svůj výkon rozhodně stydět nemusí, palubovku opouštěli se vztyčenými hlavami.

Ve druhém sobotním zápase zvítězila Loznica Grad nad polským týmem Eurobus Przemysl 3:1, čímž se situace v tabulce vyvinula tak, že nedělní utkání mezi FK Chrudim a polskou Przemyslí bude přímým soubojem o třetí příčku tabulky. Výkop střetnutí je ve 13:45 hodin středoevropského času a zápas budou moci futsaloví fajšmekři sledovat v přímém přenosu na kanále youtube.

2. zápas - FK Chrudim x RFS Futsal (Nikars Summer Cup)

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23