Stopka znovu ve čtvrtfinále. Chrudim po obratu soupeře na Plzeň nestačila

Chrudimští futsalisté končí svoji pouť celostátní části Poháru SFČR již ve čtvrtfinále. Stejně jako v loňském roce nestačili na Interobal Plzeň. Tentokrát v duelu plném obratů prohráli výsledkem 3:4, za Chrudim lze zmínit dvě branky Michala Seidlera.

Pohár SFČR 2024, čtvrtfinále Poháru SFČR, 15. 10. 2024, SH Lokomotiva Plzeň

SK Interobal Plzeň

4:3
(2:1)
Branky: 1. Künstner, 20. Kaká (Künstner), 33. Křivánek (Künstner), 35. Holý – 5. Seidler (R. Mareš), 22. Koudelka (D. Drozd), 31. Seidler (Záruba).
SK Interobal Plzeň: Žežulka (Klečka) – Holý (C), Künstner, Maur, Knobloch, Kaká, Ja. Zápotocký, Křivánek, Mikuš, Ji. Zápotocký, Buchta.
FK Chrudim: Špánik (Vahala) – Koudelka, D. Drozd, Tomek, P. Drozd, Záruba (C), Max, Balog, Seidler, R. Mareš, Formáček, Krotil.

Utkání začalo velmi zostra a již po čtyřiadvaceti vteřinách se skóre měnilo na plzeňské straně. Gólman Michal Špánik pustil za svá záda střelu Dušana Künstnera, která mu zapadla přímo ke vzdálenější tyči. Vedení domácího celku ale nemělo příliš dlouhého trvání. Na začátku páté minuty totiž přišla rychlá kombinace Romana Mareše s Michalem Seidlerem, který umístil svoje zakončení mimo dosah Žežulky.

Fanoušci v Plzni sledovali i nadále pohledný futsal dvou nejlepších mužstev v zemi, šance se střídaly na obou stranách. Po trefě Radima Záruby zachránila Interobal tyčka, na opačné straně měl vyložené šance Kaká, který sice první příležitosti nevyužil, ale 38 vteřin před poločasovou sirénou umístil svoji střelu pod nohu Špánika a poslal domácí celek podruhé v utkání do vedení.

Po návrat z kabin se ale radovala zase Chrudim. David Drozd prudkým centrem našel na zadní tyči nepokrytého Tomáše Koudelku, který ve 22. minutě znovu smazal těsný náskok obhájce pohárového triumfu. Vyrovnaná bitva vyeskalovala krátce po polovině druhého poločasu. To se nejprve podruhé v zápase prosadil Michal Seidler, jeho elegantní zakončení hrudí poprvé v utkání poslalo Chrudimáky do vedení.

Ani to ale nestačilo. V rozmezí minuty a půl totiž dvakrát udeřil plzeňský Interobal. Nejprve se střelou na bližší tyč prosadil Lukáš Křivánek, vzápětí na začátku 35. minuty vymetl šibenici nejzkušenější hráč domácích Michal Holý, který poslal Západočechy znovu do vedení. To, co se Chrudimi dvakrát v zápase povedlo, potřetí už nezvládli. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná power-play, svěřenci kouče Slováčka se prosadit nedokázali.

Podruhé za sebou tak končí v Poháru SFČR již ve čtvrtfinále, opět na vrub plzeňského Interobalu, tentokrát s výsledkem 3:4.

Zdroj foto: SK Interobal Plzeň

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23