První čtvrtfinále jasnou záležitostí!

Vstup do vyřazovacích bojů dopadl pro chrudimské futsalisty na výbornou! V úvodním zápase čtvrtfinálové série play-off porazili na domácí půdě Mělník vysoko 11:1, za výhrou vykročili již v prvních minutách, kdy hladce rozhodli o svém vítězství. Na kontě tak mají první ze tří potřebných bodů do semifinále play-off.

1. Futsal liga, ČF1, 19. 3. 2022,

SK Olympik Mělník

11:1
(8:1)
Branky: 1. Slováček (Koudelka), 2. Koudelka (P. Drozd), 3. P. Drozd, 3. Doša (Torres), 9. Koudelka (P. Drozd), 15. Koudelka (Slováček), 18. Doša, 19. Radovanovič (Torres), 27. Everton (pen.), 30. Max (D. Drozd), 38. Kubát (10 m kop) – 4. Šiler (Šuba).
Karty: 18. Novotný (MEL), 27. Lehner (MEL), 38. Vokoun (MEL).
Rozhodčí: Nagy, Čurda – Vrtal.
FK Chrudim: Dudu (35. Javorski, Gerčák) – Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Radovanovič, Slováček
SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) – Lehner, Novotný, Šiler, Vokoun, Šuba, Nedostup, Šmejkal, Havel, Prejsa

Chrudim do play-off vletěla opravdu stylem kamikaze. Na svého soupeře z Mělníka razantně nastoupila a prakticky po třech minutách nebylo, co řešit. Do prvních tří minut totiž vměstnali Chrudimští čtyři vstřelené branky. Olympik nejprve nalomili Matěj Slováček s Tomášem Koudelkou, na 3:0 zvýšil nejlepší střelec základní části Pavel Drozd a účet uzavřel v závěru třetí minuty Martin Doša.

Poté se sice prosadil Olympik, který dokázal zásluhou Radka Šilera snížit na rozdíl tří branek, poté už ale opět úřadovala jen Chrudim. Do patnácté minuty stihl ještě dvě branky vsítit Tomáš Koudelka, který tak dosáhl hattricku! Do kabin se nakonec šlo za stavu 8:1, postarali se o to svými trefami Martin Doša a Marko Radovanovič.

Po přestávce se již chrudimský trenér Felipe Conde snažil točit sestavou, a i proto se přísun gólových momentů snížil. Ve druhé půli se z pokutového kopu prosadil Everton, dobré práce Davida Drozda využil zakončující Max a na konečných 11:1 upravil z desetimetrového kopu Jaroslav Kubát!

Chrudim tak ve čtvrtfinále vede 1:0 na zápasy!

Ohlasy k utkání

Martin Doša (hráč FK Chrudim): „Nečekali jsme upřímně, že to bude tak jednoduché. Podařilo se nám dát rychlé góly a poté jsme už jen upravovali výsledek tak, jak jsme si představovali. Myslím si, že jedenáct gólů je dobrá vizitka, škoda jednoho inkasovaného. Můžeme být spokojení, musíme jít dál zápas od zápasu.”

Jan Žežulka (brankář SK Olympik Mělník): „Před utkáním jsme si řekli, jak bychom se chtěli prezentovat, měli jsme nějaký plán... Ten plán vydržel prvních 30 vteřin zápasu. Osobně se k prvnímu poločasu vůbec nechci vracet, nebylo to vůbec dobré. Především v těchto zápasech je potřeba, aby gólman zachytal a to se mi absolutně nepovedlo. Klukům jsem se omluvil a jede se dál. Druhý poločas byl dobrý, možná dokonce velmi dobrý. Chrudim sice možná už trochu ubrala, ale my jsme výborně bránili a dokonce jsme si vypracovali relativně dost šancí. Pokud doma zopakujeme výkon z druhého poločasu a něco málo k němu přidáme, tak určitě můžeme udělat mnohem lepší výsledek než dnes.“

1. čtvrtfinále play-off: FK Chrudim - SK Olympik Mělník

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23