Torres ničil Démony, nakonec je smutným hrdinou

Ve třetím kole 1. Futsal ligy vyráželi naši borci na sever Čech, aby se zde pokusili zkrotit Démony z České Lípy. A to se jim i podařilo. Další jasnou výhru, i když tentokráte bez dvouciferného výsledku, zato však s čistým kontem, řídil zejména Torres, nakonec bohužel smutný hrdina zápasu.

1. Futsal liga, 3. kolo, 9. 9. 2022,

FC Démoni Česká Lípa

FK Chrudim

0:6
(0:3)
Branky: 11. Radovanovič (Torres), 12. Doša (Torres), 19. Radovanovič (Everton), 21. P. Drozd (Koudelka), 25. vlastní (Macháček), 31. Torres (P. Drozd). Rozhodčí: Dragoun, Řeháček. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (31. Torres).
FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Lecjaks) – Caizl, Zapletal, Rott, Abrhám, Mešič, Macháček, Bejda, Výborný.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Doša, Radovanovič, Torres – Koudelka, D. Drozd, P. Drozd, Max – Kubát, Balog, Mareš, Šejvl.

Komentář

Střetnutí začalo očekávaným náporem svěřenců trenéra Conde a již po dvou minutách měli tři příležitosti otevřít skóre, v největší však Everton nastřelil v jasné pozici pouze břevno. Ve 4. minutě pak po rozehrávce Koudelky překopl David Drozd prázdnou klec. Stav se tak poprvé měnil až v 11. minutě, kdy se po rohovém kopu Torrese chytře z otočky prosadil Radovanovič. Za minutu vedli hráči v červených dresech již 2:0, tentokrát Torres vyzval ke skórování na brankové čáře stojícího Došu. Po několika dalších příležitost se v 16. minutě poprvé osmělili i domácí, kdy se po neodpískaném faulu na Koudelku řítil sám na Duda Macháček, brazilský gólman ale jeho šanci včasným vyběhnutím bravurně zneškodnil. Do kabin se nakonec odcházelo za stavu 0:3, rozehrávku autu Torrese s Evertonem úspěšně zakončil Radovanovič.

Začátek druhé půle vyšel Chrudimským parádně. Již po 14 vteřinách hry a rohovém kopu Koudelky si dal gólový dárek ke svým (a bratrovým) pondělním narozeninám Pavel Drozd. O čtyři minuty později se pak znovu podepsal pod branku Východočechů Torres, přestože tentokrát nikde v zápise uveden nebude, jeho střílenou přihrávku si totiž srazil do vlastní sítě Macháček (0:5). Ve 30. minutě měli největší příležitost zápasu Démoni, když Chrudimští kombinovali s vysunutým Dudu na půlce, střelu přes celé hřiště ale stačil chrudimský gólman skluzem zneškodnit. Za minutu pak Torres korunoval svůj parádní výkon i vstřelenou brankou, pod níž se podepsal svým průnikem Pavel Drozd. Jenže o pouhých pár sekund později udělal hráč zápasu Torres zkrat, když na půlce zbytečně podťal jednoho ze soupeřů a uviděl červenou kartu. Následnou dvouminutovou přesilovku Česká Lípa nevyužila, a když se v závěru neprosadil z několika šancí ani agilní Everton, konečné skóre se již nezměnilo.

Ohlasy k utkání

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Narazili jsme na dosud nejtěžšího soupeře, který dobře přistupoval k našim hráčům, a ti pak měli málo prostoru na svoji hru. Přesto jsme si vypracovali velké množství příležitostí, českolipský gólman měl ale svůj den a hodně nám toho pochytal. Nakonec jsme ale opět jasně vyhráli a máme tři body, což se samozřejmě do tabulky počítá. Dobré je také to, že jsme poprvé v sezoně udrželi čisté konto.“