Těžkou bitvu na severu Čech rozhodl brankář Dudu

K dohrávce 7. kola 1. Futsal ligy zajížděli v neděli futsalisté FK Chrudim do Kadaně, kde hraje v místní pěkné sportovní hale svá domácí utkání nováček soutěže TJ Spartak Perštejn. Po vyrovnaném poločase zlomili hosté střetnutí po přestávce, k čemuž paradoxně zavelel krásným gólem brankář Dudu.

1. Futsal liga, 7. kolo, 6. 11. 2022,

International FC Kadaň

3:5
(2:2)
12. Holman (Sussmilch), 17. Holman (Baran), 40. Caio (pen.) – 8. Capinha (Slováček), 13. Slováček (D. Drozd), 31. Dudu (D. Drozd), 36. Everton (P. Drozd), 37. Sussmilch (vlastní)
International FC Kadaň: Santos (R. Novák) – Sussmilch, Kiliján, Holman, Klíma, Caio, J. Novák, Belej, Tavarez, Chmelan, Baran
FK Chrudim: Dudu (Javorski) - Slováček, D. Drozd, Capinha, P. Drozd – Doša, Everton, Torres, Radovanovič – Balog, Mareš, Tomek

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný a první šance hodné zaznamenání přišly až v 6. minutě, ale ani trestný kop Holmana, ani na druhé straně nástřel Evertona větší vzrušení nepřinesly. O minutu později zneškodnil Dudu pěknou střelu Caia a tak se stav poprvé měnil teprve v 8. minutě, kdy úspěšně zakončil akci celé první formace hostů Capinha. Krátce po rozehrání mohl přidat druhý úspěch David Drozd, ale brankář Santos se tentokrát překonat nenechal. V 10. minutě zase zahrozili domácí, na nástřel Caia však Belej nedosáhl. Ve 12. minutě již ale bylo srovnáno, utěšenou střelou k tyči se o to postaral Holman. Na tento průběh zareagoval trenér Chrudimi Conde oddechovým časem a odpovědí mu byla vedoucí branka, při níž se před Slováčkem rozestoupila obrana, čehož zkušený borec využil přesnou přízemní střelou – 1:2. V netradičních světlomodrých dresech hrající hosté mohli přidat třetí úspěch v 17. minutě, ránu Torrese ale vykopl Santos a o chvíli později skončila Capinhova dorážka na tyči. Poté bohužel zafungovalo staré známé pravidlo nedáš – dostaneš, kdy z protiútoku prošel chrudimskou obranou jako nůž máslem Baran a předložil míč Holmanovi (2:2). V závěru první půle se oba celky snažily strhnout vedení na svoji stranu, avšak Evertonův pokus vykopl Santos, Torres z dorážky netrefil dobře míč a na druhé straně zamířil Klíma těsně vedle.

Po změně stran se hra Východočechů zlepšila, ale dlouho to žádný gólový efekt nepřinášelo. Naopak domácím se ve 22. minutě povedl závar a po střele Caia a dorážce Beleje musel prokázat své umění Dudu. V dalším průběhu se Chrudimští snažili „otevřít“ obranu soupeře, ta však fungovala celkem spolehlivě, domácí se zase snažili hrozit rychlými kontry. Tlak hostů se stával drtivým, a to i za pomoci gólmana Duda, který se začal zapojovat do kombinace coby pátý hráč. A byl to právě chrudimský brankář, který ve 31. minutě dostal hodně prostoru ke střele, s čímž naložil jako zkušený kanonýr – 2:3. Pojistit vedení mohl za minutu Doša, jeho pokus však vyrazil Santos. Pak „pustili“ rozhodčí na každé straně po jednom neodpískaném faulu a právě po tom perštejnském nastřelil Caio tyč. Chvíli nato se zase vyznamenal Dudu po průniku Klímy. Ve 36. minutě se hostům povedla rychlá akce, ránu Pavla Drozda ještě Santos vyrazil, ale na dorážku Evertona již prostě neměl nárok (2:4). A uplynulo pouhých 37 vteřin, kdy se po rohu domácích znovu vydařil rychlý protiútok, po kterém si střelu Evertona srazil do vlastní sítě Sussmilch. Zápas byl rozhodnut a prakticky se již jen dohrával, přesto se slušně zaplněná kadaňská hala (512 diváků) dočkala ještě snížení. V poslední minutě upadl v pokutovém území po kontaktu s Dudem Klíma a nařízenou penaltu proměnil Caio.

Matěj Slováček: „Naše vítězství se nerodilo úplně lehce. Začali jsme celkem dobře, ale nějaké vypracované šance jsme neproměnili. Smůla byla, že vždy, když se nám podařilo jít do vedení, soupeř vzápětí vyrovnal. S přibývajícím časem se naše převaha stávala jasnější, pořád jsme věřili, že utkání zvládneme, ale Perštejn nám nedal nic zadarmo a kdyby on své šance proměnil, mohlo být střetnutí otevřené až do poslední minuty. Když se nám pak podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, byl už zápas definitivně rozhodnut.“

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23