Opět dvojciferně. Chrudim vypráskala také Ústí

Potřetí z posledních čtyř zápasů nastřílela Chrudim do sítě soupeře dvojciferný počet branek. Tentokrát odneslo produktivitu Chrudimi Ústí nad Labem, poslední tým tabulky sice dokázal v Heřmanově Městci dlouho vzdorovat, nakonec ale prohrál vysoko 1:12.

1. Futsal liga, 16. kolo, 21. 1. 2023,

FC Rapid Ústí nad Labem

12:1
(5:1)
Branky: 4. Max (P. Drozd), 7. Capinha (Everton), 12. Jiří Zápotocký (vla.), 16. Everton, 20. Slováček (D. Drozd), 27. Balog (Doša), 30. D. Drozd (Max), 33. Balog (Radovanovič), 33. Capinha (Kubát), 34. Radovanovič (Kubát), 36. Capinha (D. Drozd), 39. Everton – 4. Radosta. Rozhodčí: Rygl, Lafek – Nagy. ŽK: 1:1.
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Balog, Radovanovič, Slováček, Capinha.
FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (35. Smolař) – Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký, Schorsch, Gajdoš, Vobořil, Radosta, Vondrka, Melichar, Koc.

V souboji prvního s posledním týmem tabulky nezačalo Ústí vůbec špatně a i přesto, že bylo pod souvislým chrudimským tlakem, dokázalo mu poměrně zdatně vzdorovat. A to i poté, co ve čtvrté minutě zakončil rychlou kombinaci na jeden dotek neomylně Max a poslal tím Chrudim do vedení. Náskok ale domácímu celku v Heřmanově Městci dlouho nevydržel, vyrovnání přišlo z dorážky Davida Radosty a po pěti minutách hry se tak začínalo prakticky od nuly.

Poté se však již ukázala síla Chrudimi naplno. Druhou a v konečném součtu vítěznou branku vstřelil Capinha parádní ranou o tyč, třetí branku si dalo Ústí smolně samo poté, co si balon za záda skvěle chytajícího Daniela Klečky srazil Jiří Zápotocký. Zatímco v prvním vzájemném zápase Rapid o poločase vedl, v odvetě se mu nic podobného nepodařilo. Ještě do přestávky navýšil Everton s Matějem Slováčkem, který po dobře sehraném signálu dvě vteřiny před sirénou uzavřel na poločasových 5:1.

A po pauze se chrudimský gólostroj rozjel ještě na vyšší obrátky. Po pauze se hned dvakrát prosadil Dominik Balog, druhou trefu v duelu stihl přidat i nejlepší střelec Chrudimi Everton. Zahanbit se nenechal ani jiný Brazilec v chrudimském týmu, ba naopak. Na gól z první půle navázal Capinha hned dvakrát, čímž dokonal svůj hattrick.

V závěrečných minutách si Chrudimští vyzkoušeli i hru v power-play a nakonec dovedli zápas k vítězství s výsledkem 12:1!

Ohlasy k utkání

Dominik Balog (FK Chrudim): „Ústí nehrálo vůbec špatně, už první zápase v sezoně jsme s nimi měli problémy. I přesto, že to skončilo 12:1, tak nás dlouho trápila koncovka a ve výsledku to mohlo být ještě daleko vyšším rozdílem."

16. kolo FK Chrudim : FC Rapid Ústí nad Labem

2003/04, 2004/05, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22

2004/05, 2007/08, 2008/09, 2009/10, 2010/11, 2011/12, 2012/13, 2014/15, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22, 2022/23