Houževnatý nováček si odvezl desítku

V souboji 18. kola mezi Chrudimí a Perštejnem se v Heřmanově Městci celek Spartaku držel a favorizovanému celku přidělával vrásky. Postupem času však zvítězila kvalita, domácí díky hattricku Evertona a dvěma trefám Matěje Slováčka s Romanem Marešem odskočili na rozdíl osmi branek a zvítězili výsledkem 10:2.

1. Futsal liga, 18. kolo, 4. 2. 2023,

International FC Kadaň

10:2
(5:1)
8. Slováček (D. Drozd), 11. Everton (D. Drozd), 15. Everton, 16. Slováček, 20. Doša (D.Drozd), 23. Everton (D. Drozd), 29. Klíma (vla.), 33. Dudu (Everton), 36. Mareš (Pett), 39. Mareš (Capinha) – 8. Klíma, 25. Caio (Belej)
FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Everton, Pett, Mareš, Kubát, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Šejvl, Balog, Radovanovič, Slováček, Capinha.
International FC Kadaň: Treml (Novák) – Kiliján, Holman, Klíma, Caio, Polanský, Belej, Tavares, Chmelan.

Do zápasu s Perštejnem postavil chrudimský trenér poprvé i nejnovější akvizici Petta, který se do svého soupeře na palubovce pořádně zakousl. Hned při svém prvním střídání měl dvě slibné příležitosti, obě mu ale pozorný brankář Treml pokryl. Spartak se v úvodních minutách hodně soustředil na hru na vlastní obranné polovině a přinášelo mu to úspěch až do osmé minuty.

V ní totiž David Drozd našel na zadní tyči Matěje Slováčka, který již neměl příliš složitou práci. Náskok však domácím vydržel jen několik sekund, v téže minutě totiž Capinha a Dudu vytvořili výraznou neshodu, ze které těžil do prázdné branky zakončující Daniel Klíma - 1:1.

Ve zbytku první půle se již prosazovali pouze chrudimští futsalisté. V rozmezí 11. a 15. minuty se dvakrát prosadil Everton, chvíli na to využil nepřesnosti v rozehrávce soupeře Matěj Slováček a stal se druhým dvougólovým střelcem v utkání. Minutu před koncem dokonal hattrick nahrávek David Drozd, který v akci dva na jednoho narazil Martinovi Došovi a ten upravil na poločasových 5:1.

Po přestávce však došlo ke změně. Spartak Pernštejn hned od začátku zvolil hru v power-play, díky které se snažil držet míč a chtěl trochu více zaměstnat brankáře Dudu. V úvodu sice hodně ztráceli míč, čehož například využil Everton k dokonání hattricku, následně ale předvedli parádní kombinaci, na jejímž konci zaznamenal druhou branku Perštejnu Caio.

Diváci v zaplněné hale v Heřmanově Městci viděli dále ještě také kuriózní vlastní gól Daniel Klímy, střelu přes celé hřiště v podání brankáře Dudu či dvě gólové radosti Romana Mareše. Chrudim porazila Perštejn výsledkem 10:2 a znovu prohání skóre plzeňského Interobalu v boji o čelo tabulky.

Ohlasy k utkání

David Drozd (FK Chrudim): „Myslím si, že můžeme být s výsledkem spokojeni. Samozřejmě, dvě inkasované branky nejsou to, co bychom si představovali. Vypadalo to i docela dobře, dostáváme se do větší a větší formy, musíme ještě zapracovat na bránění power-play, protože v ní měl soupeř poměrně dost šancí.”